Бели Искър

Moderator: vandobrev

User avatar
Боби
Posts: 42
Joined: 06 Dec 2007, 17:24

Бели Искър

Post by Боби »

В събота карахме Бели Искър със Светльо. Вода имаше достатъчно въпреки, че на места постъргахме лодките на някои от разливите.
След разходка нагоре по реката, около последните мостове на екопътеката, единодушно решихме, че още не сме за там. Реката беше много бърза, без почивка между препятствията и едно две непреминаваеми от наша гледна точка места. А за места за спиране да не говорим. Общо взето поцъкахме с език и стартирахме на около 200 метра надолу от 5-ти мост на екопътеката. Докато се чудихме къде е първия бент взехме, че го скочихме.Оказа се, че може ;) . Вторият бент се вижда по-отдалече и има удобно място за излизане в ляво. При повече хора в реката обаче ще трябвада се действа по-бързо, защото мястото е ограничено. Този бент решихме да го пренесем. Ако не ме лъже паметта при първото разклоняване на реката трябва да се мине по левия ръкав.В дясно реката минава по изкуствен улей, който завършва с доста неприятна вълна и е твърде вероятно да спре опитващия се да мине през нея каякар. Надолу реката продължава с множество разклонения и доста обрасли с растителност брегове.Видимостта е намалена, но паднали дървета, които да препречват напълно минаването няма. На места се минава през разни клони и храсталаци, така че трябва да се спазва подходяща дистанция. Аз не пропуснах възможността да видя какво е да си заклещиш греблото в един храсталак. За щастие успях да го измъкна, но за нещастие вече го дъжах в доста нестандартна позиция - за лопатката :D ,но някак си успях да се окажа на брега с цялата си екипировка. Излизането от реката е преди бетонния мост при влизането в селото. Най-добре е това да стане в дясно, както направи Светльо. Аз излязох от ляво и трябваше да се боря с доста кал и храсталаци. Непосредствено след моста има бент, който не е добре да се скача. Та така, хубава река, ценни уроци по самоспасяване и благодарности на Светльо за карането и помощта.

P.S. И Леви Искър течеше, но малко повече от необходимото.
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Бели Искър

Post by mitq »

искърите текат многооо
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Бели Искър

Post by kayaso »

да покараме там в петък?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Бели Искър

Post by manev »

аз май съм без работа, така че има вариант ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
dan4o
Posts: 43
Joined: 06 Dec 2007, 10:41

Re: Бели Искър

Post by dan4o »

Аз съм навит за събота.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Бели Искър

Post by manev »

то е ясно че ще сме в квартала някъде, други оферти в близките 500 км. не се сещам
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Бели Искър

Post by petkan »

Благоевградска течеше пирфектно. За Рилска вече сам знаеш. ;)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Бели Искър

Post by manev »

айде малко и от мене и Яската
реката си течеше колкото в събота.
Image
успяхме да намерим най-глупавото място за влизане
Image
Image
покарахме и пригладняхме
Image
ясно стана че полиетилена не е много хранителен, но решихме да се нагостим с най-сладката сиромашка храна ..
Image
тази ни постъпка май ни "направи деня" още по-чудесен.
Image
мисля че реката ще задържи още малко това ниво и че ако има опция бих отишъл пак, но на горното трасе ... Че е тЕсно и интересно ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Бели Искър

Post by kayaso »

прекрасен ден... еееххх хубав е живота!
Утре пак!
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Бели Искър

Post by petkan »

Те ви малко картинки от миналата събота на въпросната река:

http://old.whitewater-bg.org/download/2 ... 06-Iskari/" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply