Балкани 2015

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Балкани 2015

Post by manev »

Объркаха се плановете заради една река спряна с ВЕЦ и високите нива в района. В крайна сметка тези факти ни отведоха до ново място което се оказа доста добро за спускане. Района на р. cijevna (Сем) предлага няколко трасета от всички категории и е много добро за къмпингуване и размотаване.

Най-сетне се докопахме до района на р. Студеница и след още няколко посещения мисля че ще се утвърди като подобен на Темщица и Височица.

Въпреки високите нива решихме да довършим трасето на горната Морача и успяхме. Тя разбира се не забрави да ни напомни защо преди години не се даде и мъкнахме каяци по баира. Ако сте в района и не сте сигурни в действията и преценката си препоръчвам да не се завирате там под никакъв предлог. Трасето си е 4-5 категория в затворен каньон с бързеи и прагове с голяма денивелация. При високи води няма и шанс в долната му част за спиране и оглеждане.
Не бяхме много наясно в какво се забъркваме но ни се изясни всичко след като намерихме един изоставен руски катамаран и едно от онези руски изобретения с двете вертикални гуми

Много ни биха ... ама всичко си казахме :D

Ако не ме беше пуснал един валяк надали щях да пиша сега тук. Положението беше доста критично особено като на човек му е ясно какво се случва и знае че другите са отнесени някъде надолу и не виждат какво става. За щастие бяхме група която беше наясно със ситуацията и реката и успяхме да слезем толкова хора колкото сме тръгнали.
въпреки всичко имаше доста добри моменти ....

Продължихме към Кири която си беше все така красива и интересна и благодарение на това че се сетихме да подпитаме едни Чехи за реките които те правят си спестихме едно разкарване.
За съжаление каньона на Ленгарица е спряно поради построения язовир горе. Казаха че и на Девол има някакви проблеми и са забранили спусканията. Не им се вързах за Девол много и мисля че говореха за долната му част ... но ще видим скоро ;)
Чехите ни пратиха до ново място което се оказа доста благодатно р. cijevna . Определено оставихме много "работа" там и догодина ще се радва на мощна атака :)
За разлика от предишни години тази доста пътувахме. Тегава история е с тези дестинации но понякога се налага.
Заради Ленгарица връзката с Гърция е прекъсната въпреки че там е продължението на Аоос и трябва да се види става ли за спускане. За съжаление опита ни за приключване на р. Радика не успя поради високите и нива .... ама мисля че след две седмици ще е "тамън" :)
Пътищата по масива м/у Черна гора и Албания са пооправени и с малко губене на време ще излязат още трасета там.



р. Студеница - клас ІІІ (1х ІV+) ... има още за спускане там и по р. Ибър
Image

р. Морача - горно трасе - клас ІV-V
Image

р. Кири - горно трасе - клас ІІІ (ІІІ+)
Image

р. cijevna - клас ІІІ (ІV) долно трасе. Горно трасе - клас ІV-V ?
Image
Image


кое не ви стана ясно по въпроса с връзването на лодки :) окло 250 км. завои изкара :)
Image

ето линк за галерията http://whitewater-bg.org/view/galleries/683
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
mucev
Posts: 89
Joined: 20 Jun 2008, 10:25
Location: София
Contact:

Re: Балкани 2015

Post by mucev »

Малко снимки и от мен,И специално за Милски една от старта на Морача ;)
http://whitewater-bg.org/view/galleries/685
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Балкани 2015

Post by MILS »

Абе Муцев врътни го това кадро пък и ако успееш да намериш от предния път аналогично то фото ще има сравнение.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Аз намерих, ама ха сега де кога водат е по голяма?!
Last edited by MILS on 27 May 2015, 10:24, edited 1 time in total.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Балкани 2015

Post by MILS »

Screen Shot 2015-05-18 at 5.26.12 PM.png
Това намерих по архивите. Може следващият път като затръгваме към МОРАЧАААА:) ще хо погледнем първо.
Post Reply