Филми

Теми, които не са свързани с останалите.

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Филми

Post by petkan »

manev wrote:Аз мисля че ако спестяваме повечето лични нападки относно това кой колко кара и какъв е, може да се получи добър дебат от който всеки да извади поука за себе си
Добрия дебат, не започва със заплахи да си изхвърлиш монитора. Нито пък със обещания за "наиграване" при употребата на техника, основна за каяк гребане и то не само в бърза вода. Или поне за такава я обявяват хора с доказани постижения в този спорт. Като слушам теб и Гери излиза, че би следвало вече да съм умрял. Пък и не само аз.

Освен това според форумната конституция имам право да нападам когото си искам, така че поуките си ги вади сам за себе си... :lol:
ivak
Posts: 141
Joined: 22 Feb 2009, 20:19
Location: Sofia

Re: Филми

Post by ivak »

http://adv.yktv.ru/?p=1603" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Lubo
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2007, 21:10
Location: София - България

Re: Филми

Post by Lubo »

petkan wrote:
manev wrote:Аз мисля че ако спестяваме повечето лични нападки относно това кой колко кара и какъв е, може да се получи добър дебат от който всеки да извади поука за себе си



Low Brace
If you have lost your balance slightly and are about to fall over, the low brace is the way to recover without even wetting yourself. The prefix "low" means that you keep your paddle below your elbows during the brace.

You can do the low brace by simply pushing the paddle against the surface of water or make it last a little longer by sweeping the blade against the surface

KayakPaddling.net
Ето двама идиота които използват ниската опора и работи
Ето двама идиота които използват ниската опора и работи
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Филми

Post by rimohit »

Един филм за силата на духа http://vimeo.com/9358866
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Филми

Post by sto100jan »

Значи , секакви та'аци със каяци могат да се измислят , ама на халките ...... http://www.kajak.nu/2010/04/kajakgymnas ... annat-vis/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeorjina
Posts: 12
Joined: 06 Dec 2007, 14:48

Re: Филми

Post by Jeorjina »

Какво ти става бе Петко? Търсиш все под вола теле.
Самият ти описваш,че при състезания ниската опора се избягва.
petkan wrote:Това е основната причина да се избягва при състезания.
Аз само внесох пояснения в тази връзка, положения които са изпитани от личен опит в състезанията, в които съм участвала. Не съм отхвърлила употребата нито на едното, нито на другото.
Ама ти си четеш както ти изнася!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Филми

Post by manev »

Jeorjina wrote:Какво ти става бе Петко? Търсиш все под вола теле.
Самият ти описваш,че при състезания ниската опора се избягва.
petkan wrote:Това е основната причина да се избягва при състезания.
Аз само внесох пояснения в тази връзка, положения които са изпитани от личен опит в състезанията, в които съм участвала. Не съм отхвърлила употребата нито на едното, нито на другото.
Ама ти си четеш както ти изнася!
Свиквай !!! :D
ето и малко тема за размисъл ...
... Интересно ми е в тази ситуация ако ползваш Low Brace какво ще стане ...
Image

Любе, снимката ви е от движение в права посока. Тук коментирахме колко е надеждно да правиш това при ситуация с навлизане в течение с противоположна посока ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Филми

Post by petkan »

Гергино, не искам да правя дисекция на писанията ти и ще спомена само най-крещящите несъответстия. Първата част от "...лопатата залъгва с наклон на трупа, наистина фатален понякога." няма да откриеш в нито един учебник по гребане, а ти тези неща уж трябва да ги знаеш. Точно обратното, ниската опора подобрява стабилноста. Израза "фатален" е също неуместен, според мен. Още не съм умирял от употребата на ниска опора, а често я ползвам.
Когато пишеш "... спускания в родни условия се избягва основно, ...", е добре да споменеш кога за последно си виждала въпросния феномен, да не кажа участвала. В неделя четирима идиота караха по Рилска на доста висока вода и трябва да спомена, че ниската опора беше често явление при всички ни. Любопитен съм да ви видя двамата с Манчо как ще я избягвате в подобни условия. Философиите тук не се броят.

Добрите състезатели по слалом имат възможноста да не ползват ниска опора, защото трасетата са изкуствено подредени съобразно изискванията на ICF. В дивите реки, където препятствията са безразборно разхвърляни, ситуацията е друга. Нещо което също би следвало да знаеш.

Манчо, коментарите не са на тема кой от къде идва и накъде отива по снимките, а дали ниската опора е важен елемент при гребането или не. Не видях някой да твърди, че тази техника трябва да се прилага навсякъде и във всички случаи. Мисля, че беше по-просто да кажеш, че си сбъркал, вместо да ровиш във фото архива в опити да замажеш положението.
User avatar
Lubo
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2007, 21:10
Location: София - България

Re: Филми

Post by Lubo »

Ако тръгнем толкова детаилно да се заглеждаме по снимката която съм публикувал много от нас ще видят че Петко идва от основно течение и използва Ниска опора за да влезе в обратно! Не съм казал че трябва да се използва насякаде и явно на тази снимка която си публикувал ако исползваш каквато и да е обора а не отмахаш един загребок(според мен) може и да бедстваш,но идеята ми беше да кажа, че ниската опора работи и то успешно в определени за използването и ситоаци каквато е загубата на баланс и подхода и избягвнето на опасности по реката.
Jeorjina
Posts: 12
Joined: 06 Dec 2007, 14:48

Re: Филми

Post by Jeorjina »

Спорът ми допадна като ме накара да се позамисля, а ръцете ме досърбяха. Влизам във форума единствено, за да следя развитието Ви и да Ви подкрепям.
За това ще започна от начало. Коментарите се съсредоточиха върхи техниките: ниска и висока опора. Както се посочват и в приложеното клипче -Те залягат в началното обучение на каякарите, в различните им модификации. Като целта на овладяването им е да се предотврати загубата на баланс в лодката и последващо преобръщане. И единия и другия вариант имат своите плюсове и минуси.
Ниската опора е по-лесна за обучение и възприемане, тъй като не натоварва физически трупа.
Що се отнася до високата опора - тя пък крие рискове относно неправилното и заучаване и може да травмира раменете ви.
Аз лично предпочитам високата опора ,тъй като при нея шанса да възстановя положението си, когато лодката ми е почти напълно преобърната е по-голям.
Физически по-трудно изпълнимо е, но се използва според мен повече, тъй като запазва и скоростта на лодката ви. От положение висока опора лопатката може да премине в позиция загребване напред без загуба на скорост. При ниската опора има няколко варианта за продължаване на загребването, но според мен загубата е по-голяма.
Ниската опора ви дава възможност да си почивате, докъто се спускате по течението на реката, но не е удачно да се използва и във високите му участъци. Във висока вода, която залива не само лодката ви, а и греблото ви ще е по-удачно да пазите баланса си като греблото ви е над водата във варианта на високата опора, а трупът ви да е леко приведен напред. Още веднъж уточнявам, че става въпрос за начално обучение.
Вярвам, че сте гледали и двата клипа, които според Любо представят един и същи състезател-Сам Сътън. Има разлика, нали?! Начално ниво в едното и печелившо спускане в другото! Още повече, че трасето не е
petkan wrote:изкуствено подредено, съобразно изискванията на ICF
. Т.е. не това е причината да не се ползва ниската опора от състезателите. Състезателите просто са усъвършенствали техниките на гребане, където загубата на баланс е рядко срещано явление.
А относно думата "фатален" смятам, че не я отъждествяваш само със "смъртоносен", "пагубен" и "гибелен". Синоними са също и "решителен", "важен" и "предопределен"!
Въпосния феномен може да не съм виждала скоро, но се смятам за напреднала в спусканията в бързи води и използвам усъвършенствани техники, а не
petkan wrote: техники за начинаещи
, които ти така всеотдайно защитаваш.
А "Лимони" винаги ще си останем, ако отхвърляме така безрезервно мнението на другите.
Locked