Язовир Пчелина Радомирско

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
dundee
Posts: 20
Joined: 08 Apr 2009, 10:13
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by dundee »

Аз не съм ходил никога там, тъй че малко хелп ще ми е от полза. Телефона ми е 0887 519 771.

Иначе часа е ок.
vechernitsa
Posts: 10
Joined: 14 Dec 2007, 19:01
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by vechernitsa »

На Пчелина е изключително красиво по това време на годината. Има едно малко островче, което е "окъпано" в жълто от цъфналите храсти по него! От скалистата страна на върха има един малък параклис /надявам се все още да е там/. Ако намерите сили да се качите ще видите колко е красиво! Пожелавам приятна разходка на всички любители на туристическия каяк :))))
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by sto100jan »

Ай , че хубаво стана пролетното пропляскване , айя ! :lol: След титаничния 6 километров гребен преход , който извършихме в рамките на 3 часа само ме е яд , че не се запознахме с колегата Дънди :( И ме е яд , че и аз и Асен уж се правим на големи пиячи , а нямахме грам алкохол и пихме чай като некои ханглийски госпойци :oops: Дето вика Ники , болката е малка , но срама голям .
User avatar
dundee
Posts: 20
Joined: 08 Apr 2009, 10:13
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by dundee »

sto100jan и аз съжалявам, че не можахме да се запознаем, но за първо каране не бях сигурен колко ще издържа с гребането, пък и бебето на брега даде зор и трябваше да си ходим.

Благодаря на Чавдар и Асен за организацията и компанията. Беше ми приятно да се запознаем. Следващия път ще си имам партнер в каяка и обещавам да ви държа темпото :D

Иначе съм доста доволен от каяка. За моите скромни възможности мисля, че съм направил добър избор. Маневрен, лесен за управление и много стабилен. Перфектен да кача и децата си.

Ето ме и как се мъча :lol:

Image
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by graf_bezuhoff »

Малка корекция - според играчката сме изгребали 10,5 км за 2 часа и 17 минути чисто време със средна скорост 4,5 км/ч. Ми толко си можеме, какво да се прави. А Стоян само натискаше спирачката, за да смогваме.

Разходката нагоре по Струма беше красива, на мен ми е първо влизане в река въобще. Имаше и извод: не снимай, докато си в реката, а греблото ти е оплетено под багажа. Насмалко да си артишем в едни клони, но всичко се размина с малко шубрак в лодката.

Току-що приспособеният рул се справи отлично, лодката стана неузнаваема дори на силен вятър. Остава да си поиграя със самоделните педали, да ги настроя за моя ръст, че по едно време гребях почти легнал натискайки на "педала" (гонейки го), за да се преборя със силния порив.

Дънди, още веднъж ти се извиняваме, че те изоставихме сам с жените, аз също имах нужда да си поиграя повече с новите ми подобрения, но... Малко късно се усетихме, че сме сами насред язовира. И беше късно да ни гониш (звъняхме ти де, ама...).

Снимки след малко.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by graf_bezuhoff »

И както обещах - снимков материал:
IMG_7943_resize.JPG
Река Струма:
IMG_7946_resize.JPG
Стигнахме до този боклук, след който отказахме да продължим:
IMG_7948_resize.JPG
Нещо пак не мога да качвам снимки на сайта в съответната тема за замърсяванията, затова пък съм маркирал мястото като точка Bokluk в този трак:
http://resources.videff.info/gallery/pi ... struma.gdb" onclick="window.open(this.href);return false;
Last edited by graf_bezuhoff on 26 Apr 2009, 23:41, edited 2 times in total.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by graf_bezuhoff »

IMG_7951_resize.JPG
Тия двамата познавате ли ги:
IMG_7953_resize.JPG
Прощален поглед към язовира:
IMG_7961_resize.JPG
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by rimohit »

Мерси за снимките ... много красиво място..Браво .Супер сте си изкарали.
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
blue
Posts: 47
Joined: 18 Aug 2009, 16:09
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by blue »

Някой навит да отскочим до там по празниците? Аз мисля да опитам в неделя или събота.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by graf_bezuhoff »

Може, може. Преговарям вкъщи поне за един ден гребане (а защо не и два), но ще трябва да си го заработя предварително... За неделя или понеделник или вторник може да се договорим нещо.
Locked