Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Moderator: vandobrev

h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by h.robo »

Покарахме с Васко, Явката и Коцето. Днеска беше голям ден, от ВЕЦа до Дяволския Мост.Имаше всичко от най-голям кеф до ужас и оцеляване. Благодаря на Явката и Васко, ако ги нямаше днеска може-би утре щях да се моля на цялото БКО да правим издирване на лодка и гребло.Няма майтап с 33 кубика-всичко изглеждаше като едно весело приключение,но на бързейя над Дяволският Мост нещата се промениха изведнъж, когато Явката ми подаде въжето и ме извади като прани гащи. Само видях как една жълта лодчица изчезва по течението,а надеждата ми,че ще се спре във вира под моста не се осъществи.И тогава,когато я бяхме отписали и си бяхме тръгнали, след стръмното изкачване,където има бетон по пътя преди Дядовци вървяхме пеша,за да не тежим на буса и си говорихме за абсурдните неща, между клоните на дърветата видяхме жълтото там долу да се поклаща в едно обратно, дойде наистина щастливия край.Този щастлив край потвърждава,че каяк се кара не само с умения и смелост, а и със сърцати приятели.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by manev »

неделя съм в района ... да направим една възстановка ???
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by h.robo »

С удоволствие при това ниво на Арда изобщо не е за изпускане.Довечера имам уговорка с Чичо Ники да се видим в Златоград и от там в събота сутринта влизаме в гръцко да караме второто дере,което идва от към Елидже и Циганско Градище, минава през Ехинос(най-голямото село в долината на тази река) и се влива някъде във Вестония (голямото езеро на Порто Лагос). Обаче не е ясно дали има достатъчно вода,миналата седмица там водата е била повече.Винаги има едно ако,тъй че ако в гръцкото дере няма вода ще се чуем по телефона и ще се намерим по Арда. Васко и Явката до неделя ще са в района.
User avatar
mish
Posts: 33
Joined: 01 Jul 2013, 23:01
Location: София

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by mish »

От 1-ви до 4-ти (неделя) съм в Смолян. Ако на някой му се кара в района да се обажда. За сега нивата са доста прилични.
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by h.robo »

И аз съм тука уттре до обяд съм зает след това трябва да се видим
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by h.robo »

Добре погребахме в петък на Черна от Смолян до устието на Арда и Черна.Времето беше идеално.Цялото трасе го минахме за окло 3 часа с две почивки и оглеждане на две места.За съжаление днеска испуснахме много хубав ден за гребане.Надявам се следващите два дена да се появи някой.Тези порои и градушки които ги прогнозираха не се появиха в Смолян.Около 4 чеса сед обяд преваля за около час и сега отново се разяснява.Не само Черна,но и Арда над Вехтино е в перфектно ниво за каране в момента.Търся компания за Арда над и под Смилян.
User avatar
mish
Posts: 33
Joined: 01 Jul 2013, 23:01
Location: София

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by mish »

Плановете за Стара река отпаднаха, отиваме на Чая. Ако има желаещи да се обаждат!
Vasques
Posts: 116
Joined: 28 Apr 2012, 21:04
Location: София

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by Vasques »

Имаше малко плуване, ама иначе хубава река, и не далеч от София. Другия weekend на Арда/евентуално де/ако има вода/ако няма вода в другите реки?
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by h.robo »

Има ли някой за Арда този уиекенд. Чепаларска е на макс,знам че Струма е с идеално ниво и цялото общество е там,но ако на някой му трябва компания за Арда -аз съм тук и съм готов.
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by h.robo »

Много добро ниво-незнам кога друг път ще има шанс през август да тече така.С Коцето сме с намерение днес след обяд от веца до моста и утре останалата част надоло.
Post Reply