Prijon Soca

Moderator: vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Prijon Soca

Post by manev »

малееееееее
Image
дядката откакто кеси в Прион Центъра в Бовец явно съвсем е изтрещел :)

http://kajak.at/247/4960/index.html

уникални параметри ... тия май съвсем изпадат от класацията... голямо старание и новаторство влагат :)
Länge: 254 cm
Breite: 63 cm
Volumen: 260.0 l
Gewicht: n.b.
Luke Länge: 86 cm
Luke Breite: 49 cm
Baujahr von: 2008
Baujahr bis: n.b.
Paddler Idealgewicht:
n.b. bis n.b.
Kategorien: Play / River
Material des Bootes: PE (Polyethylen)
Anmerkung: Prototypdaten
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Prijon Soca

Post by kayaso »

що не си копат в сферата на туризЪма и да оставят накрая ВВ-то? Некакси с 2,5 м и 260 литра не попада много в групата "плей" освен ако не мислят да я предлагат в Сибир! :o
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Prijon Soca

Post by manev »

мани ги литрите ... чукни на линка и да почваме
1. обем - уникално ощетена задница от към литри просто думи нямам :D
2. За сметка на безобемната задница седалката е изместена назад по уникален начин :D това е защото ако не те захапе хубаво валяка, да си помогнеш с тежеста на тялото и да си караш на задна гума на спокойствие.
3. Кокпита ! отново кривия кокпит който много малко щприцове могат да се захванат като хората на него. но пък е оголемен при краката да можеш да Не! се заклещиш ами да си се лашкаш вътре
4 Дизайна ... ака ми се
като я гледам така с тоя кокпит и разпределение на тежеста е правена за 120 висок немец със 250 коремна обиколка... тамън ще му пасне на коремчето :twisted:
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Prijon Soca

Post by kayaso »

точно така е!
това си говорихме и с Демо... явно чичко Тони разчита на името си наложено от туристическите модели, а има хора, които точно за това са му клиенти. Например: Ако си пенЦионер, на 62, и нямаш амбициите да караш над клас 3, нито да правиш фигури, тази лодка ще ти е достатъчна. Пък и не е необходимо да си на 62. Даваш ли си сметка, че ние сме "маняци У каяци" .Хората едва ли се замислят толкова. Тук си имаме един пример от едни младежи, които си купиха подобни "кораби" за ВВ. Простата идея /според мен/е да не се изгърбиш от гребане с плоска лодка, а и да си с маневреността на лодката за уайт уотър.
В този разговор ми става интересно, какво ти е мнението за модела "комби"?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Prijon Soca

Post by manev »

това ли


Image

Length 11'9" 359 cm
Width 25" 63 cm
Volume 87 gal 335 l
Weight from 51 lbs 23 kg
Cockpit 34.5"L x 19"W 88L x 45W cm
Rear Dry Capacity 4881 cu in, 80 liters
Hull Design Multi Chine Trihedral
Paddler Level Beg-Adv
Suggest Paddler Wt: 145--255 + lbs
65-115 kg
тва е туристическа бангия и представа нямам от туриститечске каяци. Сравнявайки със ония бегачки touryak, seayak, calabria . тази много ми мяза на Cruiser който съм пробвал веднъж два пъти. Има огромна разлика . Може би човека е решил да прави модели които са за по неангажиращити туристически прояви... а и почти два пъти по евтини. Но доколкото ви знам няма да си купите такава и двамата ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Prijon Soca

Post by MILS »

Абе хора недейте така.
Заглеждайки се веднага се вижта в този модел наследника на Флайя съкратен с едни 20см.
А аз познавам хора(пасета) ,които твърдят че Флая е най-върхът лодката само малко дълга.
Така че може това да е лодката на 21век.
Имам предложение да пишем за модел който не сме пробвали с гъза си само в теоритична форма.
Освен ако някой не се смята за ГУРУ:)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Prijon Soca

Post by manev »

нема гуровци тука ... очевидното си е очевидно

а така може ли да сравняваме :D
Image

Image

Image

незнам ама ако Прион Соча ще е лодката на 21 век ...аз се захващам със Шах и Скотовъдство
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Prijon Soca

Post by vandobrev »

Миле,въпреки че съм върл защитник на марката Прийон(ако ме питаш защо и аз не знам),но когато отворих каталога при Николай наистина останах разочарован от този нов модел.Ако е плей боут според мен трябва да е по къса.За толкова голямя лодка се предполага по голям човек.Ако е по голям с тази задница си е заминал на първия валяк.Соред мен истинския плей боут за големи хора си остава уейв спорт-т4(на Филипчо).Далеч съм от мисълта че мнението ми е професионално,но си е мое и аз така мисля.Според мен основния проблем при Прийон за развитие и разнообразие на лодките за бърза вода е метода на екструдиране.Той не е толкова гъвкав и конкурентно способен.Забележи че други фирми освен че предлагат различни цветове от един модел предлагат и различни големини(S,M,L,XL) и т.н.Докато производствения процес при Прийон не е толкова гъвкав те се стремят да правят по "класически" и "универсални" модели.Типичен пример е модела "комби".Ако трябва да си призная когато си купувах в началото туристическия каяк исках да става и поне малко за "бърза вода".Плюс това никой който започва от начало не знае какво точно иска(тоест е с объркани понятия) и търси винаги нещо универсално(например вместо бус, двуврата резачка 160 коня и джип си купува комби ,16 вентила със синхро система(или куатро)).Но като заключение ще кажа че докато наистина не седнеш и не покараш дадената лодка наистина не се знае нищо.Може пък точно това да е твоята лодка :P
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Prijon Soca

Post by kayaso »

Милски е прав. това е осъвременен флай. Само се чудя защо са хо направили...ми те всичките им лодки за ВВ изглеждат еднакво. Същата е ситуацията и с ескимо, вероятно поради тромавата технология, или начин на мислене :o
Мисля си, че като стана на 89 и не трябва да правя щуротии, ще си купя Соча и ще си я карам по Искрецка! 8-)
User avatar
POLINA
Posts: 154
Joined: 06 Dec 2007, 14:48
Location: София,Козлодуй, Стара Загора
Contact:

Re: Prijon Soca

Post by POLINA »

Яска не споменавай името ЕСКИМОВО напразно. :D На мен си ми харесва повече от нормалното нищо че е стар модел.Е разбира се че мисля да си зема и друга ама примерно въпросната СОЧА ич ме не радва(визуално!!!)Абе незнам аз преди бях с хора за които прион беше и майка и баща.И чак кат ви срещнах (за мои касмет)разбрах че има и други лодки на тоа свет.
Когато нищо не е сигурно, всичко е възможно!
Post Reply