Dagger Agent 6.4 ???

Moderator: vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Dagger Agent 6.4 ???

Post by manev »

тая каручка я заглеждам от миналата година. На няколко пъти имах късмета да я видя на живо, даже успях и да седна в нея веднъж (на сухо).
Image

снимката е от секъндхенд обява. забележете окачването на седалката и облегалката (типично за производителя) как е подсигурено със скоч за да не трият лентите в шприца...е толко ли не се сетиха че ще даде "бъг" тва нещо .....

Както и да е ;) Нещото което ми направи впечатление е че Дагар ночаквано за тях се сетиха че лодката има задна част и са взели та са и сложили някъв обем там. Изхождам от нашумялата им модификация G която наш Илия кара, както и на бат Тоше каруцата. Тва е лично мнение все пак, просто не я харесвам тая фирма, а и доставчика за България и е Гъззззззззз :twisted:
В цялата работа най-много ме узадачава литража 218 литра. :( почвам да се съмнявам в достоверноста на тази информация все повече и повече и не само за Дагар...от къде ги вадят тия литри и как ги завират вътре е една малка тайна за мен.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Dagger Agent 6.4 ???

Post by kayaso »

стои ми като не повече от 200 литрова. Но по форма изглежда доста добра родео черупчица!
дай повече данни!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Dagger Agent 6.4 ???

Post by manev »

198 см. е по спецификация а литража 218 .. е не ги виждам.
С Бай Милски бяхме когато я зърнах за първи път в един магазин в Словенската братска република. Първото нещо което направих е да са попипам за задния джоб :D ..ма реших да не прекалявам. После я мернах в Прага на канала и мноооо добре се държеше. Наистина дизайна и концепцията и са бая пипнати, макар че основната и конкуренция е бая пипната ;)
Image
Image
Тоя Wave Sport - Project 52 определено беше хит миналия сезон. предполагам и този сезон няма да има кво да го събори.
Дагарчето го набарах на спокойствие в един магазин и веднага го гътнах на земята. Адски удобен беше и лесен да се напъхаш вътре. Малко ми големееше. Но комплектоването вътре ме отврати .. то бива да пестиш ..ама ае стига. Като туриш Wave Sport-а до него обаче... и везните натежават ;) на другата страна
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Dagger Agent 6.4 ???

Post by kayaso »

аз съм се убедил: WS е Фирмата
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Dagger Agent 6.4 ???

Post by petkan »

Аз пък съм се убедил, че онова което седи между греблото и лодката е от по-голямо значение. ;)
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Dagger Agent 6.4 ???

Post by kayaso »

зависи за какво си говорим!
всичко е относително ;)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Dagger Agent 6.4 ???

Post by manev »

petkan wrote:Аз пък съм се убедил, че онова което седи между греблото и лодката е от по-голямо значение. ;)
баце не е така
Скапаната екипировка и лодка могат да те предадат мноооооогоооо лошо. Ти самия го днаеш
Лодка която се троши при странично натоварване или се смачкава при натиска от водата. Шприц който се отваря при най-малкия натискт. Каска която уж ти пази ушите и челото, гребло което уж е здраво а те зарязва насред планината. Тва са неща от които трябва да се пазим. А това до колко техническите ти възможности стигат е друг въпрос.
Не можеш да си шампион със трабантче или булгарРено ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Dagger Agent 6.4 ???

Post by kayaso »

евала Манев! подкрепям мнението!
Като прибавим и фактора "комфорт", който не е а подценяване, защото, както се вижда прекарваме по 3-4 часа в реката...
Имено всички тези неща са ме накараи да стигна до горното заключение.
Все пак, както вече казах - вс. е относително!
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Dagger Agent 6.4 ???

Post by petkan »

Глейте сега лигльовци такива, едно време имахме гребла дето бяха алуминиева дръжка със прикачени към тях дървени лопати. Сглобката се изразяваше в 5мм ръждясващи болт и гайка. Тежко ти и горко ако някой те цапардоса по физиономията с подобно изделие... ;) Лодките за бърза вода бяха по 4м и имаха форма на туристически каяк. Якето ми беше прекроено и ушито на Singer бойно химическо наметало. Шприца беше от дъно на палатка с нанизан ластик за гащи в него. Да чухте да споменавам неопрен? Не?!? Ами това е защото тогава нямах такъв, но карах целогодишно и то по всички реки за които се знаеше, че стават за спускане. Моят случай е от по-леките. За времето си.

Чиста случайност е, че попаднах(ме) в правилната среда (тази на Ники Христов) и видяхме, че има и друго измерение на нещата. Понеже всичко е относително, както е казал Айнщайн, така и "успехите" ни напоследък са комбинация от много фактори. Тотално обаче отказвам да се съглася, че основното е екипировката. Спокойно може да си шампион с Трабант или БулгарРено ако си в попаднал на състезание с въпросните автомобили. Още си спомням как през есента на '93 отидохме на Матка (до Скопие) с най-добрите си коруби и ни попитаха "ама вие на туризъм ли отивате?". Голям срам беше. А малко или много сме си същите хора.

Та проблема, както вече казах, не е в екипировката. Или поне не там е основната част. Имам спомен, че когато размених "Fly"-a на Барзов с моето "Embudo" (за незнаещите това са тотално различни лодки за бърза вода) за едно спускане по дефилето на Струма някой от новоизлюпените "специалисти" спомена: "ще се пребиеш бе човек, не прави глупости"... Е, не се пребих и доколкото си спомням (подкрепено със филмов материал) стана много приятно спускане. Във случая се опитвам да поставя ударението не върху моята "неповторима и непогрешима" личност, а върху
конкретния факт свързан с екипировката. Също помня как едно германче от Лайпциг, което беше от немския национален отбор по воден слалом, дойде и каза че иска да се спуска с нас. На въпроса каква лодка иска, той отвърна - каквато имате. И ни скри шапките като влезе във водата с един "Fly". Пак така си спомням как Макаров и Флоров разправяха как на курса по водно спасяване на Бобошево един норвежец правил родео или с "Invader" или нещо еквивалентно "подходящо" и им беше взел акъла.

Та така дараги ми каякари, основното е желанието и чак тогава идва инструментариума ... ;)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Dagger Agent 6.4 ???

Post by manev »

Петко не ме разбираш бате. Отклонихме малко темата.
По-горните неща описани от теб са истина. Тука става на въпрос това че дали преди 15-години или сега с покупката на Прион имаш гарантирана здравина и качество в размерите които Прион предлага. Тая "чехла" дето я продават за лодка като я видиш на живо започва да ти мирише на зле скалъпена и нискобюджетна китайска история. В неделя умишлено сложихме Дизела на Демо и Хабитата на Журналиста една до друга .....еми само като им погледнеш окомплектовката и ти става ясно....все пак сме потребители освен каякари ;)
Иначе опитния каякар и на сал от трупи да го сложиш да кара ... па ше се накърка вечерта в ханчето :twisted:
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply