Pyranha S8 235

Moderator: vandobrev

Post Reply
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Pyranha S8 235

Post by jorji »

Искам мнение за този конкретен модел,
ще мога ли да карам пролетните рекички когато е повечко водата и има ли някакви коренни разлики като поведение от на Ясен zipa? (ако трябва да сравняваме)

Офертата е от каяк.ат. Писах на човека и ми прати още снимки, лодката е в Nunberg. Каза 400 евро. Казва, че цената на ново е - ". Da der Neupreis bei über 1.100,- Euro lag" , така че офертата ми се струва добра (:

Хубавото е че за новия сезон си имам и голяма лодка ако нещо ми призлее в тая малката! Събирам кураж за сега! :D

Image

Image

Image

Length
cm / ft

Width
cm / ft

Volume
Litres / US Gal.

External Cockpit Length
cm / ft

External Cockpit Width
cm / ft

Weight
kg / lbs

Suggested optimum load weight range
(inc. paddler)
235 / 7.9

67 / 2.2

230 / 60.8

86.5 / 2.8

49 / 1.6

17.5 / 38.5

From 70 - 120 kg

From 154 - 264 lbs
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Pyranha S8 235

Post by manev »

Гьоре, още с първото влизане във водата с тази лодка ще станеш краля на родеото :mrgreen: Пираня са царе да произвеждат лодки които сърфират до безумие, но всичко това е за сметка на стабилноста. Забележи скосената страница на каяка от кокпита към дъното. Това прави лодката много повратлива но и много нестабилна. Това по-скоро е лодката която Ясен трябва да замени за Зип-а. Влезеш ли с това корито в по-голяма вода ще изкараш цялата река на "задна гума" и няма да извадиш никво каране от нея. Инак като я гледам тая Пираня S8 и ми се прикарва на големи вълни... Веднага ! :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Pyranha S8 235

Post by kayaso »

ох Котьо, големи вълни!!! Арда на 180 кубика! :shock:

Много хубава лодка е тази Пираня. Има дължина и ще сърфира много добре, както в морето, така и на големи речни вълни. В същото време е по-къса от зипа, което я прави по-лесна за фигури. Също така е със 20 литра по-малък обем, което я прави още по-лесна, но - Манве е прав. В силна вода, ще ти е трудно с нея, дори на някои места - много трудно! Падаш в дупка и оставаш там! Все пак - универсална лодка няма!

Ако тази пираня беше 200 литра и не чак толкова паянтава, аз бих а купил. !80 е твърде малко за моето тегло, и не би ми вършила работа, като прейбот. Все пак не стоя само на вълната ами обичам да карам и надолу ;)
Жоржи, колко тежиш?
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: Pyranha S8 235

Post by jorji »

към 80-85 май (:
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Pyranha S8 235

Post by manev »

абе малко бъркаш с литража според мене, ама ти си знаеш. Гледам че повечето родеисти в последно време качват литража за разлика от предходните години. Отделно от това тази Пираня и много сходна с Мистър Клийна на Милски и моя Делириус. Като гледам как са свалени кърмата и носа ниско долу и са лишени от обем, не би трябвало да имаш грижи да я врътнеш и удавиш за едно балансче ;)
Въпроса е обаче дали Едър Родеист като тебе ще може да си завре палците вътре...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Pyranha S8 235

Post by kayaso »

Мане. точно това ти казвам - не само че ще я врътна, ами и все на мистери муув ще я карам. Открил съм, че за мен идеалният обем е 200л, така че 180 не ми стигат, защото аз не искам само да правя фигури. А Жоржи да си прави сам изводите... аз съм около 80-83 кг. - демек колкото него.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Pyranha S8 235

Post by manev »

Ама и двамата сте изтрещели тотално и чак сега зацепвам защо нещо не ви разбирам ...
Единият си е харесал лодка в kajak.at но тук вместо предлаганата му стока Pyranha S8-225 e написъл като заглавие по-голямия модел Pyranha S8-235
Въпреки всичко се е опитал да и сложи параметрите тук от някакъв друг сайт които не отговарят на параметрите дадени в Kajak.at
kayaso wrote:
Ако тази пираня беше 200 литра и не чак толкова паянтава, аз бих а купил. !80 е твърде малко за моето тегло, и не би ми вършила работа, като прейбот.
А покрай този цитат така и не разбрах за какви 180 литра ми говори Ясен ....
....ИДИОТИ... :D
Та в крайна сметка според заглавието обявеният модел е 230 литра на 230 см. Иначе коментираме по-малкия който е 225 см. на 180 литра. И в двата случая познавайки отблизо проблемите с обръщането на мерките в каяците мога да ви уверя че и тези не са вярни :D
На Ликуид в каталога за Европа продаваха един бидон колкото Херкулеса на Прийон но беше около 170 литра ;) Отделно много обичам някой като си упи Уейвспорт и започне след това да се бори с инчовите резби... Смотани островитяни вечно са наопаки
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Pyranha S8 235

Post by kayaso »

:D

230/2,3 почти отговаря на ескимото - Ксено. То е 230/2,4. Искам да ви кажа, че него и Бенгата едва успя да го преметне!
Все пак, зависи от това, къде е обема. Тази Пираня, на картинката изглежда доста по-остра в носа и кърмата от Ксеното.
Може и да се окаже по-близка до "универсалната лодка"
Post Reply