каране в Родопите

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

каране в Родопите

Post by kayaso »

според хората, които са там, в момента снега яко се топи.
Звънях на Петя от Асеновград, но за сега не мога да се свържа с нея.
мислете!
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: каране в Родопите

Post by genius »

До колкото информацията от кибици се брои:
Вчера се връщах от Пампорово, предните няколко дни беше около -15, валя сняг, а и отпреди това си имаше. Вчера за сефте беше над нулата, около 4 - 5 градуса в Чепеларе, ама Чепеларска изглеждаше доста малка и около Чепеларе леда беше повече от водата. В Арда също нямаше много вода около Рудозем...
Ама пък гледам че рязко затопли...
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: каране в Родопите

Post by petkan »

Според мен е малко рано (и студено) за високите реки. Все пак е топло от ден-два. Но най-добре е да се чуем с местни вместо да философстваме.
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: каране в Родопите

Post by petkan »

Та така - от ВЕЦ Бял Извор споменаха, че Арда тече с цели 5 кубика. Предлагам да изпратим нашите момчета специалисти в нощни експедиции, щото толкова вода за друго не става. :D
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: каране в Родопите

Post by kayaso »

ааа, не така! какво ще правим там на 5 куб? Нали трябва да вдигаме летвата? 8-)
разбирам, че сега е малко, но ако се задържи така топло, до неделя може и да има повече... Мисълта ми беше да следим какво става. Ако не става, то е ясно - ще си караме кайтове, ски ...wiski... кой-каквото си... ;)
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: каране в Родопите

Post by kayaso »

момци, къде ще караме в неделя и/или понеделник?
Въпроса ми е към тези, които не отиват на Луда Камчия.
Аз отново предлагам да помислимза родопски реки.
Philip
Posts: 115
Joined: 06 Dec 2007, 10:43
Location: София
Contact:

Re: каране в Родопите

Post by Philip »

Ами предлагам да отскочим до Витовете първо,тъй като там може и да испуснем момента!След това да се насочим към Родопите.Предлагам:Чая,Чепеларска,евентуално Чеписка(възмовни са коренни промени в плановете)!Та аз мисля да реализирам този план.Който иска да се присъедини,да се свърже с мен! :D Предупреждавам,че може и да не излезе нищо,но това е природата непредсказуема,абе дано инфото на НИМХ е вярно!
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: каране в Родопите

Post by kayaso »

имаш ли информация за витовете?
Аз гласувам за Родопите! некакси ми се струва по-вероятно - по-голями водосбори, по-южно, по средиземноморско...
Витовете събират основно от северни склонове, а там е още студено.
Philip
Posts: 115
Joined: 06 Dec 2007, 10:43
Location: София
Contact:

Re: каране в Родопите

Post by Philip »

Колкото и да ми е тъжно да го кажа-в Родопите няма вода! :( Информацията идва от сигурен източник-Митака!Той е успял да види нивото на водата на р.чая-определено гледката го е огорчила-там просто няма вода.След кратко обсъждане с Петко,се стигна до извода-надали ще има вода някъде из Родопите!Но се надяваме другата седмица вече да имаме възможността да се търкаляме по тез рекици,както каза чичо Манчо-'Търпение'!
Така че този Weekend ще се задоволим със р.Струма! :? :? Е,that was all folks!!!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: каране в Родопите

Post by manev »

дават го да вали през седмицата и да е с положителни температури до 1200 м. надморска височина. На 2000 обаче сие 1 градус и чакат сняг. Незнам дали да не се ослушаме за една Чепинска. Нещо ми подсказва че има голям процент шанс да затече леееко ... повтарям лееееко ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Locked