Prijon Soca

Moderator: vandobrev

User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Prijon Soca

Post by kayaso »

нищо против Ескимо! особено пластмасата им ...винаги ще ми липсва червеното ксено... да си го блъскам смело и засмено!по този показател двете фирми са ИДЕЯлни... доказали са се! ;)
dan4o
Posts: 43
Joined: 06 Dec 2007, 10:41

Re: Prijon Soca

Post by dan4o »

И Флая и тази лодка са хибрид между лодка за ВВ и слаломна лодка. Аз покарах доста дълго време Флай и споед мен тя си има и предимства и недостатъци. Основния недостатък е че през повечето време си на задна гума. Основното предимство е че има наистина много добра линейна скорост и можеш да я управляваш почти само с кантовете. Предполагам че причината да продължават да пускат такива лодки е че има доста хора които са почнали със слалом и се кефят на точно такива лодки.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Prijon Soca

Post by MILS »

ХА так!
Човеак ви го каза.
Нй, които никога не сме влизали в слаломна лодка(щото не можем де:)), не можем да оценим нещата като слаломистите, за които липсата на обем в кърмата е предимство а не недостатък.Верно, че те не карат слаломно 5+ , ама като съм ги гледал в прашкия канал кви ги варшат може и това да започнат.
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Prijon Soca

Post by mitq »

а бе че не изглежда много добре според последните стандарти в БГ е видно но сигурно има хора които ще и се радват и ще са хепи да си я купят аз едва ли ще съм от тях
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Prijon Soca

Post by manev »

и те така...
Тръгнахме днеска да караме с учебна цел и понеже желаещите бяха доста, раздадох де що лодки имах. Успяхме да оборудваме всички и като се огледах за мене лодка не остана :D олелеееее поглеждам аз в бараката и си виждам RAD-чето но понеже се предполагаше че ще се гонят лодки по реката реших да не си го причинявам. Оглеждам се за алтернативи и м/у Крийкъра и няколко родео лодки остават Айдахото, Тайфуна и кой ???
Сочата на Йована..Опаааа дойде време да се сближим и да видим кой за какво се бори. Скокнах в нея и се почна...
Макар че е дълга се оказа доста маневрена. Всъщност не знаех че съм яхнал 254 сантиметрова лодка лодка. Наистина напомня много на Флай-а и набира скорост от момента в който загребеш. Разликата от него е че е с повече обем и го няма специфичното каране на задна гума и нестабилност. Стабилна е и наистина бърза. Естествено кльощавият ми задник не се вписа много добре в седалката а и аз самият не съм свикнал с цялата окомплектовка на Прийон. Начина на стъпване в степенката малко те шашка но си има своя чар при управлението. Отделно от това и колената имат добра упора което помага в контрола. Впечатленията са ми е че е перфектната лодка за спускане по реки клас 3+ и може би клас 4, но трябва да си бая сърцат и здрав в ръцете. Не е плейбоут определено, но ако си гид покрай рафтове или каяци ще ти свърши много добра работа. Вкарах я и в каскадата (извинявай Йована) и естествено в зора си да не се нахакам във "ветрилото" прекалих с ускоряването и моментално се наврях в левите камъни. Започна едно бедстване с подпиране, но просто не можах да я върна в правия път докато не преминах участъка с много близките камъни един до друг в центъра на бързея. В крайна сметка се разбрахме и решихме да не се разделяме едни с друг. Просто трябваше да изправя бързея надолу и да не се занимавам с технични плейбоут щуротии. Ясно стана че лодката не е подходяща за това а аз бях забравил че има голям радиус на завиване. въпреки всичко ако някой е решил да не задълбава в бързите води а просто да си гребе за кеф и удоволствие спокойно може да се сдобие с такова корито. И понеже е кръстена на река която повечето хора знаем и имаме на представа какви хора и с каква идея се спускат по нея, то тя определено може да си носи гордо името. Наистина си е за леките и позитивни участъци на Соча ...
mitq wrote:а бе че не изглежда много добре според последните стандарти в БГ е видно, но сигурно има хора които ще и се радват и ще са хепи да си я купят аз едва ли ще съм от тях
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply