Струмска “инвазия”-разказ за първото ни кресненско'12 каране

Moderator: vandobrev

YanskiKalpazanski
Posts: 4
Joined: 05 Jul 2011, 09:23
Location: Шоплък

Струмска “инвазия”-разказ за първото ни кресненско'12 каране

Post by YanskiKalpazanski »

Струмска “инвазия”

Участници: Два пича со две пички и четири лодки

След като бяхме изоставени от своите другари, отиваме да посетим последния оцелял и духом с нас войн – Саздов. Кодовото име на позива бе “Ай да пийм кафе, доле сме!” Споделяйки болката и лютите рани на нашия верен съмишленик продължаваме по своя път в търсене на “Изгубената Струма”.

Няколко часа по-рано, след дълга и неспокойна нощ, в очакване на срещата със Струма, Яна осъмва и вече е готова. Към антоража са включени – лаптоп, слушалки (важен елемент в заглушаване на вражеския вой) и книга с различни приоми и анализи на службата, за да бъде достатъчно добре организанизирано посрещането на моите трима другари в щаб квартирата “Кресненско ханче”.

Сборен пункт база “Quattro stagioni”. Там сме азе, Йо и Марто – главен ръководител на мисията, който решaва да поеме нещата в свои ръце, докато е време и да определи задълженията и отговорностите на съмишлениците: “Слушайте ме внимателно, от тук нататък до края на Търсенето, аз решавам кой какво да прави!” След думите на ръководителя бързо забравям за допълнителния технически антораж и оставам с плувна шапка и боне...

12:30ч е. Събираме се с последния войн от групата ни Наско, в шаб квартирата. Всички са ентусиазирани, а моите притеснения в коремчето, от тази първа среща с реката за тази година, са заменени от пърхащи пеперуди при вида на чистите линии на добрата стара Струма. Скрила в гръдта си всички игриви камъни(нищо лично Саздов), ни посреща с цялата си прелест.

Почва се...Наско повежда, изпробвал вече трасето. След него Йо, аз и Марто, който си играе там където може и не изпуска групата от поглед. Марто елегантно преминава по течението, плътно до скалата след “Храста”, използвайки само леки чупки в таза, а ние посрещаме с викове и адмирации кораба. 8-)

Налице е следващото предизвикателство - пряк двубой с така наречената машина “Пералнята”. Всички са мобилизирани до краен предел и преминават успешно, не успяваме да скрием и някоя друга усмивка по лицата си.
Идва време и за една любовна въздишка. Марто е първи – преминава без проблеми, следван от Йо – успешно! Оставаме заедно с Наско, повежда ме. Вървя плътно зад него и изпускам момента. Вълната ме шибва мощно, накланям се надясно опитвам се да подпра, не успявам да задържа. Вътре съм! Спомням си думите на Йо да броя до 10, мисля че успях до 3. Групирах се, сек - две изчакване, опит! Неуспех и липса на втори. Катапулт. Излизам поемам въздух и дишам очестено. Студено е. Хващам лодката на Наско – евакуация. Поемам въздух на сушата и отивам при другите, за да се кача отново на борда. Стоплих се мигновено. Очаквах да е доста по-студено. Всичко е наред и се чувствам чудесно, че съм съм с другарите... и някак си спокойна ...след първата студена прегръдка на водата.

Продължаваме право напред и усмивките не слизат от устата ни. Следва островът – преминаваме отдясно. Тръгвам плътно след Наско, не взимайки поука от предния бързей. Наигравам се още преди да е започнало, плитко е, не мога да ескимотирам, чук чук в няколко камъка, ще се плува. Следват прекрасна поредица от няколко красиви големи вълни, от които само успявам да отпия и бълбук – бълбук...Доплувам до обратното в дясно, ядосана от факта, че съм изпуснала прекрасните вълни. Йо ме успокоява. Действаме, след второто плуване започва да ми става малко студено, вдигаме ряза. Решавам да нося 2-4 и да гледам другарите на каскадата.

Преминават успешно 2-4, следва Красавицата. Има добра линия – плътно дясно и преди камъка в ляво. Йо ще осигурява Наско и Марто, преминава речно ляво, излиза. В готовност е. Момчетата тръгват. Първи е Марто. Преминава успешно горната част, продължава, следван от Наско. Забавя се преди камъка. Маневрира рязко в ляво. Наклон наляво, подпиране и корабът устоява. Наско следвайки линията на Марто, не съомява да задържи. Под вода. Минават секунди(явно е броил до 10). Групиран, греблото над водата, в готовност. Опит. Отново под вода. Йо е в нетърпеливо очакване да викне и хвърли спасителното въже. Преминават секунди. Наско излиза, издърпвайки лодката си като истински войн.

Отново сме всички заедно. Преди щаба се чуват възторжени възгласи, при вида на Йо, която прави демонстрационно ескимотиране.Щастливи, излизаме и екзалтирано се прегръщаме. Надава се рев и победоносен вой, преди всичко на силата на духа и другарството по между ни от изпитаната емоция. Намерена е!

От тук нататък продължаваме с доза чесън и греяно питие. Наздраве!
Благодаря на всички за прекрасния ден и на добрата стара Струма, че ни допусна до себе и ни остави да си вървим със здраве. Бъдете живи и здрави и вии!

Яна
To take to the heather.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Струмска “инвазия”-разказ за първото ни кресненско'12 ка

Post by manev »

браво Яна страхотна статия ...ако има и снимки направо в сайта я качвайте
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Струмска “инвазия”-разказ за първото ни кресненско'12 ка

Post by petkan »

Извинявайте, вие какво точно пушите? :rolling:
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Струмска “инвазия”-разказ за първото ни кресненско'12 ка

Post by MILS »

Колко вода имаше , от къде до къде карахте, има ли някакви нови препятствия (паднали дървета , умрели животни ...) така да се каже полезната информация е малко :) Иначе опита за описание е похвален и дано авторката не се обезкуражи от плуването в студената Струма. ;)
User avatar
Lubo
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2007, 21:10
Location: София - България

Re: Струмска “инвазия”-разказ за първото ни кресненско'12 ка

Post by Lubo »

А дали е било студена вода или е плувала в студени камъни? :rolling:
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Струмска “инвазия”-разказ за първото ни кресненско'12 ка

Post by manev »

ами няма "ох боли ме задника", издрънка ми каската в "нещо интересно", издирва се гребло и реплики от рода "седем пъти умрях в рамките на една секунда" в статията ... Явно вода е имало или на Яна са и в повече мъжките хормони та не смее да си каже :) ...като чета даже и глигани не са я гонили :) ...та явно нивото е било умерено ставащо или както Петкан би казал ... На оптималния минимум :mrgreen:
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Струмска “инвазия”-разказ за първото ни кресненско'12 ка

Post by mitq »

Бая плувяне е имало май? Усеща се липсата на басейн зимно време. Без да съм видял по рзкази и четене тук, ми се струва че трябва да се внимава и усъвършенстват някои детайли. :oldtimer:
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
yotoks
Posts: 61
Joined: 05 Jul 2011, 17:49
Location: София

Re: Струмска “инвазия”-разказ за първото ни кресненско'12 ка

Post by yotoks »

MILS wrote:Колко вода имаше , от къде до къде карахте, има ли някакви нови препятствия (паднали дървета , умрели животни ...) така да се каже полезната информация е малко :) Иначе опита за описание е похвален и дано авторката не се обезкуражи от плуването в студената Струма. ;)
Стартирахме от поляната при Адвенчърите и финиширахме на ханчетата.Вода имаше доволно, много / малко - не мога да преценя. Със сигурност беше поне двойно на водата от миналогодишния курс, а може и малко отгоре. Бързеите се бяха поизправили малко (мостът на въздишките може да се вземе централно), имаше доста "мазни" вълни за сърфиране и няколко хубави бъфчета (само Наско се пробваше, останалите бяхме с кораби). Нови паднали дървета не видяхме. Онова, което си препречва леко лявия ръкав на острова, си седи все още. Плиткажът се минава с каяк без засядане (почти - аз и Марто оцелихме някакви пясъци). 2 от 4 също е чист бързей, без дървета. Крийк трасенцето за ляво излизане преди Каскадата си е супер. Има водица и не съм засядала никъде. Каскадата беше с чиста линия и много вода (лично мнение). След нея обаче няма нищо интересно като бързейчета или бъфчета или вълни за сърфиране. Просто се возиш като на влакче до ханчетата.
Част от рефлипаджии също бяха на реката и казаха, че след моста на въздишките имало някакво умряло прасе. Ние не го видяхме!
:fishgreen:
По пътя си не виждам много неща,
сигурно и аз стоя на пътя на нещо, което не ме вижда.
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Струмска “инвазия”-разказ за първото ни кресненско'12 ка

Post by vandobrev »

Щом Марто е бил там не може да мине без глиган или поне НЕтунингованата ми версия-ПРАСЕ. :rolling:
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Струмска “инвазия”-разказ за първото ни кресненско'12 ка

Post by genius »

vandobrev wrote:Щом Марто е бил там не може да мине без глиган или поне НЕтунингованата ми версия-ПРАСЕ. :rolling:
"ми" или "му" ?
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
Post Reply