Фотоизложба "Водата е живот - животът е хубав"

Българско каяк общество

Moderator: vandobrev

User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Фотоизложба "Водата е живот - животът е хубав"

Post by vandobrev »

По случай "Международният Ден на Водата-22.03.2012" Българско Каяк Общество организира фото изложба на тема:
"Водата е живот - животът е хубав"
Моля всички почитатели на каяка във всичките му форми да подберат и изпратят снимки на имейл: info@bko.bg
Моля бъдете самокритични и помнете че с представянето на снимките от тази изложба ние представяме както БКО така и самите нас.
Трийсете най-добри снимки ще влязат във финалната селекция и ще бъдат представени на откриването на изложбата на 22.03.2012 г.в градинката пред Кристал в центъра на гр.София.
Предложения се приемат до 23:59 часа на 06.02.2012 г.
Преди да изпратите снимките се запознайте с Правилата за участие и Общите условия.
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Фотоизложба "Водата е живот - животът е хубав"

Post by greenhorn »

Ам, видях ги условията, уви повечето кадри, които сме правили са с ниско качество.

Няколко коментара:
- дължина на кадъра - 3000 пиксела или по-голяма, ширината на снимката се има предвид?
-"Препоръчително е да е в AdobeRGB или sRGR цветни пространства, без CMYK - това ми се струва, че само фотографите, аз и минимиро ще го разберем.
А и дори някой да прати в CMYK, което ми се струва много малко вероятно, ако се отвори на добре калибриран екран конвертирането си е ок. Повече ядове и загуби има от RGB към CMYK, отколкото обратно.

То верно, че е препоръчително, така е написано, но ако някои има кадри и не знае какви са, дали отговарят на техн. изисквания, би трябвало да може да ги прати, а вече който ги оценява да ги върне, ако не са ок и ако трябва - ние да помагаме.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Фотоизложба "Водата е живот - животът е хубав"

Post by minimiro »

P.S. Освен това 3000px и нагоре си е направо цензура :)

Тва само Канон 350Д и Никонаджиите ли имат право да участват? ;)

Сапунеркаджиите директно отпадат :-P
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Фотоизложба "Водата е живот - животът е хубав"

Post by vandobrev »

Здрасти Даро,
Наистина се налага да има някави технически изисквания,защото изложените фотографии ще бъдат в доста голям размер(1100/900 мм).
Уеднаквяването на цветовите пространства е за улеснение при отпечатването.
Дължината на кадъра е наистина ширината на снимката :)
Ако някой наистина има кадри и не знае какви са най-добре да ги изпрати пък ако се наложи ще помогнеш :D

"Сапунеркаджиите директо отпадат"
Ми Миро ние на баня ли ще ходим или на изложба? :rolling:
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Фотоизложба "Водата е живот - животът е хубав"

Post by graf_bezuhoff »

Приятели, срокът е 6 февруари тази година, пращайте, че не остана време.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Фотоизложба "Водата е живот - животът е хубав"

Post by manev »

graf_bezuhoff wrote:Приятели, срокът е 6 февруари тази година, пращайте, че не остана време.
Аз гледам на пощата че има изпратени и то от хора които не познавам.
Друго си мисля...
Ваньо ме е изтипосал като жури ма аз определено съм много зависим от "съдържанието" на снимката а не от качеството на кадъра. Отделно че това не е изложба за каякари ами по скоро за онези които не знаят кво правим. При всички случаи обаче няма да могат да влязат всички предложения защото позициите са 26 или 27 доколкото разбрах. Опитваме се да привлечем няколко държавни и частни администрации в каузата да финансират но още всичко е на приказки ...
При всички положения обаче 99% от кадрите са стойностни и ще ме е яд да не ги покажем. Ако искате ако остане бюджет да ги разпечатаме в по малък формат и да ги изложим някъде след това ???
Дайте идеи или предложения ...
Имам вече една позиция на ум и съм подпитал. Става на въпрос за подлеза на НДК под моста на влюбените ...ако някой се сети за по кално и мръсно място да казва :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kali_pet
Posts: 44
Joined: 08 Sep 2010, 18:46
Location: Sofia
Contact:

Re: Фотоизложба "Водата е живот - животът е хубав"

Post by kali_pet »

manev wrote:... ако някой се сети за по кално и мръсно място да казва
Подлезите са добра идея, като цяло! Този на Орлов мост, дори, често плува във вода, което е доста тематично в случая :lol:

Иначе, мога да говоря с някои заведения, които имат практика да излагат фото изложби (Арта - на Иван Асен, или + Това - на Марин Дринов, клуб Влайкова или Twins при НДК). Всичките са посещавани от хора, които биха оценили тези "нестандартни" кадри :)
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Фотоизложба "Водата е живот - животът е хубав"

Post by Pecata »

А какво ще кажете, за по-големите спортни магазини? В моловете също би могло!
Преди време във Варна, 6-8 снимки се бяха пръкнали по етажите на една малка 3 етажна зграда, наподобяваща малко молче, в което се намира магазин "Стената". Ако не ме лъже паметта, някои снимки бяха на Ванката и на Дони. Как са попаднали там обаче незнам.
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Фотоизложба "Водата е живот - животът е хубав"

Post by vandobrev »

Ок финалната селекция е готова.Избрани са 26 фотографии(това се оказа крайната бройката на постаментите),които ще бъдат отпечатани в размер 111см/86см.Остава още малко да се редактират текстовете под фотографиите и ги предаваме за печат.Наред с откриването на самата изложба ще се открие и онлайн галерия с всички снимки изпратени за конкурса.За тези снимки ще може да се гласува,като всеки ще има право да гласува за снимките които харесва.Авторите на първите три снимки събрали най-много гласове ще получат специални награди:
Награда за първо място:суха торба 40 литра и тениска на БКО :D :D :D
Награда за второ място:суха торба 20 литра и тениска на БКО :D :D
Награда за трето място:суха торба 20 литра :D
Следете темата за повече информация и за датата за откриването на онлайн галерията.
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
milenishte
Posts: 142
Joined: 08 Dec 2007, 23:19
Location: София
Contact:

Re: Фотоизложба "Водата е живот - животът е хубав"

Post by milenishte »

Българското каяк общество (БКО) кани всички любители на водата, природата и спорта на изложбата „Водата е живот – животът е хубав“. Фотосите ще бъдат изложени от 20 до 31 март 2012 г. в градинката пред „Кристал“ срещу Военния клуб, а официалното откриване ще се състои в Световния ден на водата – 22 март 2012 г., от 18:30 часа.

Изложбата представя фотографии, запечатали моменти от спускания в бърза и спокойна вода, интересни райони в България и чужбина, вълнуващи мигове от състезания и водни походи, настроенията и невероятното чувство от общуването на човека с природата, стихията и силата на водата – преживявания, които фотографът успява да улови за части от секундата. Чрез тази експозиция се надяваме хората да осъзнаят красотата и важността на водата, това, което тя ни дава, това, което ние можем да й дадем, и това, което можем да загубим, ако не я пазим.

На 20 март също ще стартира онлайн гласуването, в което ще участват всички снимки, изпратени за конкурса. Очаквайте повече подробности за това тук.

Image
Post Reply