По Лоара

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
stih
Posts: 3
Joined: 30 May 2011, 17:30
Location: Балчик

По Лоара

Post by stih »

Влезе ми в главата едно пускане по Лоара през лятото за няколко дни с тръгване от Орлеан до Тур. Там преди столетия вървяло яко строителство, казват, та ми се ще да го разгледаме. Някой ходил ли е в тази посока и въобще ще съм благодарен на някаква информация. Разбира се, сега ще напиша в търсачката kayak loire forum ...та да види какво ще излезе. Това, което най-вече ме интересува са условията за каране по реката - някакви забрани, палатки... Иначе намерих няколко къмпинга по брега.
Malibu Exrteme
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: По Лоара

Post by manev »

кажи поне в коя държава е това ..
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
stih
Posts: 3
Joined: 30 May 2011, 17:30
Location: Балчик

Re: По Лоара

Post by stih »

manev wrote:кажи поне в коя държава е това ..
...Франция
Malibu Exrteme
User avatar
Vic
Posts: 38
Joined: 22 Jan 2010, 21:03
Location: София

Re: По Лоара

Post by Vic »

Здравей!
Лани направихме едно пътуване с кемпер и няколко дена бяхме в района на Лоара за който питаш. Взехме си на две места каяк под наем и си направихме разходки. Мисля, че няма да имаш никакви проблеми, реката е спокойна и приятна, глледките - страхотни, разбира се най-очарователното нещо са замъците по Лоара. Къмпинги-навсякъде.
Image
Image
Image
Това е пътеписа ни ако има интерес:
http://azbiahtam.com/travels/32/nay-rom ... ancia.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
milenishte
Posts: 142
Joined: 08 Dec 2007, 23:19
Location: София
Contact:

Re: По Лоара

Post by milenishte »

stih wrote:Влезе ми в главата едно пускане по Лоара през лятото за няколко дни с тръгване от Орлеан до Тур. Там преди столетия вървяло яко строителство, казват, та ми се ще да го разгледаме. Някой ходил ли е в тази посока и въобще ще съм благодарен на някаква информация. Разбира се, сега ще напиша в търсачката kayak loire forum ...та да види какво ще излезе. Това, което най-вече ме интересува са условията за каране по реката - някакви забрани, палатки... Иначе намерих няколко къмпинга по брега.
Ех, направо ме хвана носталгията. Ние карахме една малка отсечка по Лоара до Орлеан преди няколко години и много ми хареса. За къмпингуването - доколкото знам покрай реката е разрешено дори извън къмпингите, но си провери все пак да не са го променили.
weselina
Posts: 4
Joined: 25 Mar 2009, 11:09
Location: София

Re: По Лоара

Post by weselina »

Здравей,
Имам една книга с описание на реката, но е на немски. Издание на немската кану-федерация DKV. Описанието е доста подробно, по километри. Ако искаш, мога да ти сканирам страниците и да ти ги изпратя.
Това, което планираш е доста кратко, около 120-130км, заслужава ли си да биеш толкова път до там?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: По Лоара

Post by manev »

бе хората по 10 000 км. въртят да видят някъви камъняци и плевни :D той па що да не иде до там ... въпрос на желание и приоритети ..
като се замисля най-близките интересни реки са ни на 6-700 км. и тотала им е не повече то 50 км. общо за три реки ;) ..аз бих се разкарал и за по малко до там ...
... всъщност не е ли време "туристическия" каяк да почне да прави "промоции" по други държави ??? ...само по крайбрежието на Албания и Черна гора колко има за отмятане не е истина :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: По Лоара

Post by sto100jan »

Време , даже е крайно време , Уважаеми Г-н Началник ! Аз откога се бях нагледал на един обект на Западногръцкото черноморие - там ,източно от о-в Лефкада се образува едно вътрешно моренце с десетки острови и островченца ( даже на Онасис острова е там ) . На Източногръцкото черноморие също - западно от о-в Евбея също такова вътрешно моренце има . А па на Хърватското черноморие по мои сметки са към 500 км защитена от островите лента за гребане :ugeek: . Така че - места има , само желание и пари да има , и отпуски също . Че само с язовири и ТИД -,,...издишате , Велкооо , издишате !" :mrgreen: Верно , че организацията и съгласуването са трудна работа , ама се 2-3 човека ще могат да се организират за седмица при добро желание . Дръжте връзка с Иван Големеев от Бл-д , той даже и матриялна база понатрупа вече , два Сийяка , онова двойното голямото чудо ,мойта френска перла, и човека си няма компания , и само ме псува наум , че го изоставих :mrgreen:
Така че - смело другари в водата ! В бури укрепва духа ! :mrgreen:

ПП А па аз това лято ще поразцъкам Западношведското черноморие - тука има между островите много вода за изгребване , вервайте ми ! :mrgreen:
User avatar
stih
Posts: 3
Joined: 30 May 2011, 17:30
Location: Балчик

Re: По Лоара

Post by stih »

Благодаря за мненията! Да, наистина разстоянието не е много, но планирам да се съчетае и със сухопътна екскурзия из региона. Изгледах всички фотоси и детайли по течението на планирания маршрут. Има два прага, които не ми се виждат сериозни, като изключим, че единият е на тамошна АЕЦ :!: , което ме притеснява не заради опасност от риби-мутанти, а заради някакви евентуални мерки за сигурност. В тази връзка ще съм много благодарен за описанието, което ми предлага weselina . Нищо, че е на немски, ще го разшифроваме.
Другото, което си мисля, е дали да блъскам хиляди километри с два каяка /вторият трябва скоро да го купя/ или да си наема от многото клубове там, чиито сайтове вече видях.
Предстои да измисля какво оборудване да осигуря, как да влача колата и куп други неща, но засега най-важното е, че мухата бръмна и в главата на жена ми, която е влюбена в този регион.
Malibu Exrteme
weselina
Posts: 4
Joined: 25 Mar 2009, 11:09
Location: София

Re: По Лоара

Post by weselina »

ОК, до 2-3 дни ще ти изпратя материала.
Locked