за каяк Dagger

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Post Reply
georgi_po
Posts: 3
Joined: 16 Aug 2011, 21:01
Location: plovdiv

за каяк Dagger

Post by georgi_po »

Здравейте, искам да си купя каяк Dagger, може ли да ми дадете повече информация, смятам да греба на море, язовири и реки, към какво да се насоча?
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: за каяк Dagger

Post by greenhorn »

Интересно как първо си фиксирал марката:) Повечето казват къде искат да плацикат, и после питат каква марка да си купят.
В България май повече съм виждал за бърза вода Dagger-и, отколкото туристически. Като им гледам гамата от туринг лодки в сайта им няма много избор - това ми се струва най-удачно:
http://www.dagger.com/product/index/pro ... hemy_14_s/" onclick="window.open(this.href);return false;


Другите са бидони, спроед мен.
Виж и други марки, ако не си се залюбил много с дагер-а. Както на много места ще прочетеш из форума - качи се на няколко лодки, пробвай, докато си намериш твоята.
georgi_po
Posts: 3
Joined: 16 Aug 2011, 21:01
Location: plovdiv

Re: за каяк Dagger

Post by georgi_po »

Мисля за нещо подобно
http://www.ebay.co.uk/itm/dagger-fiesta ... 765wt_1139" onclick="window.open(this.href);return false;

нямам почти никакъв опит, мисля да започна във по спокойни води. Каяка да не е много голям, все пак съм 170м и около 65 кг. Не си падам по сглобяемите модели.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: за каяк Dagger

Post by greenhorn »

Мм този го слагам към бидоните:)

"Зелен" избор е, демек ще помогнеш на природата;) 100% от рециклирана пластмаса бил. Иначе ми изглежда широк и бавен.
За първи каяк може и да е добър избор, но като поискаш повече скорост или ако се грабнеш да гребеш в група може и да изостанеш и да не ти е приятно.
Няма рул, и с тази дължина може и да ти е трудно с курса, макар че изглежда има закиляване към нос и кърма.
Първичната му стабилност сигурно е голяма, но ми е Х как ще се справя на вълни, а все ще ти се случат такива в един момент.

Нека и другите да кажат нещо, дайте съвети бре хора:)
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: за каяк Dagger

Post by minimiro »

Моя Pelican беше в пъти по от тоз леген :)
http://www.minimiro.com/temp/kayak/pelican116DLX.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

а не минаваше за кой знае кво в каякостроенето..... и щеше да ти стъпи барем с 30% OFF на таз оферта... ма закъсня с цяла седмица ;)

Както би казал Наско, с тва да се плацикаш на плажа може и да стане, ма да тръгнеш да гребеш туризъм йок, забрави....

По ше ми е лесно с пиранята :lol:
georgi_po
Posts: 3
Joined: 16 Aug 2011, 21:01
Location: plovdiv

Re: за каяк Dagger

Post by georgi_po »

Добре дайте съвет към какво да се насоча, като марка,дайте снимки, новобранец съм и марката Дагер ми хареса като дизайн,като размери и лекота. Давайте мнения за марки и цени. Благодаря :| :)
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: за каяк Dagger

Post by minimiro »

Е тука му е сложното на такъв отговор....
колко пара си нагласил, за кво мислиш да го ползваш тоз каяк, кви са ти размерите, къде ше го държиш, как ше го носиш, колко често мислиш че ще го ползваш и т.н. и т.н. и т.н. :)

Нов, ако те влече, хубав за туризъм или поне прилично хубав нагласяш си 2-3 бонбона и почваш да го гледаш кат писано яйце, щото скъп мама му.... след половин година откриваш нови хоризонти... ако те пере кинтата държиш си го нищо че рядко го мокриш.... ако обаче кинтата е зор се налага да го продадеш, обикновено на далеч по-ниска от първоначалната цена, за да има за следващия....

Вариант 2, почваш да се ослушваш насам натам, да питаш чичко гугъл на кирилица на тема "продавам каяк" той сичко си казва... ходиш гледаш обикаляш сядаш вътре, ако има чалъм и тест драйв искаш и така.... все от някъде ще изкочи зае...ъ-ъ-ъ каяка :)

Вариант 3, решаваш че твърдо ще зимаш нов, ма къв точно да земеш кат нема как всички да ги пробаш..... завличаш си Д-то на някой поход, 2 дена в приятна обстановка, никой няма да ти откаже да седнеш и да пробваш каяка му... по тоз начин сигура ще намериш най подходящия за теб размер марка и цвят ако щеш :)

В. 3а)... знам знам, кат си навие на пръста човек, не се трае.... обикновено тогава правиш първата си грешка която в последствие ти струва капа пари, зимаш нещо, ти си щастлив, после следва бе можеше и това, можеше и онова и те така

:lol:
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: за каяк Dagger

Post by anastas_peykov »

Ако бях на твое място с твойте кила и габарити бих си купил пиронски сияк , нов или запазен втора употреба. Това е доста оборотна лодка тука и ако решиш някой ден да я сменаш ще я сурнеш много бързо с възможно най малка загуба.
Post Reply