Помощ за избор на каяк за снимане на птици

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ за избор на каяк

Post by anastas_peykov »

Тия кутии са други специално за фотоапарат и принадлежностите му са. Гледах ги в сайта на хико.
donmusta4es
Posts: 2
Joined: 19 Jul 2011, 11:07
Location: Sofia

Re: Помощ за избор на каяк

Post by donmusta4es »

Еха,
супер сте.. Аз два дни не влизам във форума и куп отговори.. Благодаря много..
Аз съм се ориентирал към двойка каяк, май от това, което гледах в нета- този с алуминиево дъно много ми хареса..
А дали с надуваема лодка няма да е по-добре за снимането на птици...
Иначе даже не съм и мислил още за варианта с предпазването на техниката ,а е бая скъпа.. Ама карай.. :oops:
Препоръчайте ми някой магазин, където мога да видя различни модели изложени в района на София?
Поздр
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Помощ за избор на каяк

Post by Pecata »

Тогава взимай този, който Анастас ти предлага!
http://www.whitewater-bg.org/forum/view ... f=50&t=760" onclick="window.open(this.href);return false;
По-добра оферта надали ще намериш!
Забрави за надуваеми лодки!
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ за избор на каяк

Post by anastas_peykov »

Какви са тез каяци с алуминиево дъно? Тия ДАГ-ове са купувани от един човек , телефона му е 0889307136 Свободин. Има и други лодки но мисля че не са за теб. Преди месец имаше останала една бройка от тези Фриландери и я даваше за 900 лева но мисля че този който се предлага от колегата е по добрата оферта щото е от моделите дето са с по добро фабрично оборудване.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Помощ за избор на каяк за снимане на птици

Post by graf_bezuhoff »

За кутията - да наистина е сухо и сигурно в нея. Но боравенето не е по-лесно - имаш две щракалки, т.е. не е удобно за затваряне с една ръка, докато държиш апарата с другата. И затова е сравнително лесно да изсипеш съдържанието на кутията (моята е пълна с всякакви водонеустойчиви дреболии, които не знам кога ще изгубя). Ползвам и четирите варианта - кутия, суха торба, бидон, водонепроницаем калъф за фотоапарат. И при четирите съще ствува риск при отварянето - пипаш с мокри ръце, може да те плисне вълна или да надникне дъжд. Няма угодия. Особено с калъфа за фотоапарат - там пък през уж перфектната оптична пластмаса снимките не се получават. Потърси от производителя на твоя апарат дали предлага професионална кутия за апарата за гмуркане, май там е истината.

За каяка - не избързвай с покупката, по-добре пробвай на живо няколко модела в реална среда - на екскурзия, поход и пр. Харесаш ли модел, и оферта ще се появи. Вече за спокойна вода има достатъчно варианти в България - на заем, под наем, организирано пътешествие. Въпросите на които трябва да си отговориш по време на тестовете са както дали каякът ти е удобен, стабилен и ти върши работа, така и как ще го транспортираш, къде ще го съхраняваш, през кой сезон ще го ползваш. Т.е. дали ще си играеш с надуваеми каяци, дали ще скочиш в някой сит-он-топ, който не е много дълъг (късите лодки по-принцип са по-повратливи, но не са бързи), дали ще си вземеш каяк с отворен кокпит за цялото семейство или ще се глезиш с туристичски каяк на големи преходи.

Седни поне в две-три лодки, за да усетиш разликите. Те всичките ще ти вършат някаква работа, но нали е за твоя кеф, направи си най-голямото густо.
Doni
Posts: 26
Joined: 04 Feb 2010, 18:43
Location: Sofia

Re: Помощ за избор на каяк за снимане на птици

Post by Doni »

Ами права или не аз моя не бих си го качила в сит он топ. Ако снимаш птици, докато го извадиш сметай всичко е отлетяло. Удобното на затворения каяк е ще с шприцката го покриваш отгоре и го пазиш от пръскане, а в същото време е доста по-под ръка. Не говоря за обръщане въобще. Освен това имаш доста стабилна опора отпред на кокпита. Имаш и багажни отделения където да го прибереш ако стане някакъв драматизъм. Случвало се е да го прибирам.
В моя кокпит се събират голяма чанта с тяло с 3 обектива , единия е 100-300 чудовищно голям. При всички положения се носят в нещо непромокаемо и бързозатворимо. Но ако ще се снима трябва да е отвън повечето време и както казах шприцката пази достатъчно. Високите бордове ти позволяват да си сложиш голяма чанта между краката и да си сменяш и обективи и да ти е подредено и удобно. Ако да съм права...
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Помощ за избор на каяк за снимане на птици

Post by MILS »

Ама много ти е голям бе Дони:)
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Помощ за избор на каяк за снимане на птици

Post by rimohit »

Аз бих помислил и за нещо такова
http://noukhada.ae/wp-content/uploads/2 ... Factor.jpg
Като цяло има удобен люк , който освен ако не те обливат морски вълни или се обърнеш ( и двете са трудно постижими) пази относително сухо но винаги правилото за сухата торба важи !Капака се отваря с едно движение на ръката.
Върху лодката може да се играе право хоро ! Онова черното , горе дето прилича на "стартрек" има сухо помещение за батерии , движи се напред назад по релси и може да му се монтира всякакъв хардуер за закичване с фотоапарати .Има относително добър ход и.т.н...
Извинявам се за голямата картинка :oops: Направих я като линк!
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
DaDa
Posts: 3
Joined: 30 Jul 2010, 20:34
Location: Varna

Re: Помощ за избор на каяк за снимане на птици

Post by DaDa »

Само един ще ти свърши работа: http://www.hobiekayaks-varna.com" onclick="window.open(this.href);return false;.
Last edited by graf_bezuhoff on 29 Aug 2011, 10:12, edited 1 time in total.
http://www.hobiekayaks-varna.com/
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ за избор на каяк за снимане на птици

Post by anastas_peykov »

Тия педали отдолу могат ли да се прибират и пускат по време на движение?
Post Reply