Tahe Marine-Coastspirit vs. Prijon-Seayak

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

kpaskov
Posts: 4
Joined: 06 Jun 2011, 09:16
Location: Sofia, Bulgaria

Tahe Marine-Coastspirit vs. Prijon-Seayak

Post by kpaskov »

Здравейте колеги,

Усилено си търся лодка и попаднах на две доста интересни лодки. Предполагам всички сте чували за тях, но за мен са нещо ново и доста интерсно. На ръст съм за баскетболист, не за каякар, 198 см и 107 кг., но се запалих и гледам усилено лодки. Моля, споделете Вашите мнения и впечатление, които ще ми бъдата от изключителна полза.

Благодаря на Всички

Константин
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Tahe Marine-Coastspirit vs. Prijon-Seayak

Post by anastas_peykov »

Тия лодки не са за теб. И аз още я търся мойта :)
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Tahe Marine-Coastspirit vs. Prijon-Seayak

Post by graf_bezuhoff »

Добре дошъл в отбора на ентусиастите. Prijon Touryak или Wilderness Tsunami 165 би трябвало да ти паснат добре. В горните лодки може да ти е леко тясно и късо (си мисля аз). Ама аз съм по-дребен и няма как да знам ;). Цунамито може би е най-добрият вариант от масовите лодки. Дълга е, побира багаж и е по-комфортна за по-едри мъже. И не само. Турякът също е за по-едри мъже и побира багаж. Но... Въпрос е на предпочитания. Лошото е, че като си новак, е невъзможно да разбереш коя е твоята лодка. Ако имаш късмет - я уцелваш. Ако не - завиждаш. Успех в избора!
kpaskov
Posts: 4
Joined: 06 Jun 2011, 09:16
Location: Sofia, Bulgaria

Re: Tahe Marine-Coastspirit vs. Prijon-Seayak

Post by kpaskov »

Благодаря за бързите отговори. Открих представителите на Prijon, но бих искал да разбера къде мога да погледна и Wilderness Tsunami. Моля, ако знаете вносител или място, където мога да открия лодки от този тип втора ръка, пишете на ЛС или на мейла, за да не дразним хората и да звучи като реклама. Интересувам се също дали има места около Софийските водоеми, където бих могъл да тествам лодки от този тим, за да разбера за мен ли са или не?

Благодаря отново

Поздрави, Константин
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Tahe Marine-Coastspirit vs. Prijon-Seayak

Post by manev »

kpaskov wrote: бих искал да разбера къде мога да погледна и Wilderness Tsunami.
горе има два банера :) ако нещо няма в единия ..обикновенно го има в другия ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Tahe Marine-Coastspirit vs. Prijon-Seayak

Post by rimohit »

anastas_peykov wrote:Тия лодки не са за теб. И аз още я търся мойта :)

Извинявам се , че бягам от темата , но едно приятелче с твойте тт данни се е запътил към същия , та ще е полезно , ако споделиш какви кусури и намираш.
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Tahe Marine-Coastspirit vs. Prijon-Seayak

Post by anastas_peykov »

Аз съм 186 висок 110 кила и в Сияка трудно влизам и излизам. По каталог тая лодка я дават за макс 85 килограмови. Сияка за мен е тегава лодка не защото лодката е лоша а защото не е за килата ми. Другата като я гледам е малко рейсърска лодка. Ше се напъхам и в нея но като я потопя до предпотъване файда от рейсърското и няма. И в двете лодки ще ми е тясно. Лошо няма да ти е тясна лодката и да си уплътнен в нея но като седиш няколко часа в нея започваш да усещаш дискомфорт. Височината и тя има значение. Ония ден се качих в една 4,40м дълга и не ме кефи. В 5 метровата ми лодка се чувствам конфортно и сигурно но примерно в 5,60 лодка бих се чувствал още по добре. Друг е въпроса , че лодки над 5 метра вече не са тъй универсални. Пълно щастие няма.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Tahe Marine-Coastspirit vs. Prijon-Seayak

Post by rimohit »

За Неки-то ти питах ..
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Tahe Marine-Coastspirit vs. Prijon-Seayak

Post by anastas_peykov »

Некито е не лоша лодка за по тежки хора. Като универсална лодка става за много работи но не на макс. Не се държи тъй както ми се иска в море.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Tahe Marine-Coastspirit vs. Prijon-Seayak

Post by graf_bezuhoff »

anastas_peykov wrote:Некито е не лоша лодка за по тежки хора. Като универсална лодка става за много работи но не на макс. Не се държи тъй както ми се иска в море.
Е дай малко повече подробности.Може и в отделна тема с описание на лодката. И на мен ми е любопитно какво ще споделиш за Некито.
Post Reply