Проверка на ЛейкБърдовете на Керкини

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Проверка на ЛейкБърдовете на Керкини

Post by sto100jan »

Заформя се за другия уикенд каране по езерото Керкини , и е удобен момент за изпробване на СийБърдДизайна в широкоезерни условия :) Ще пусна отделно обява в другата рубрика . Хем ще се запознае с лейк бърдовете , които зимуват там . Това е всъщност повода - да гледаме някакви рунтави пеликани , които зимували там :ugeek:
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Първият ми твърдак - Discovery на SeaBird Design

Post by Pecata »

sto100jan wrote:Това е всъщност повода - да гледаме някакви рунтави пеликани , които зимували там :ugeek:
Айде сега пеликани, че и рунтави.
На мен повода на мастика ми понамирисва.
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Първият ми твърдак - Discovery на SeaBird Design

Post by sto100jan »

Узо ще се лющи при всички положения 8-) ,а за пеликаните - каквито има ,такива ще гледаме .Предишното ходене в края на септември за пет дни по 2 литъра узо на човек се получи в крайна сметка , без да се броят бирите и рицината http://sto100jan.snimka.bg/travel/ostro ... 6.20730246
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Проверка на ЛейкБърдовете на Керкини

Post by graf_bezuhoff »

Генералис Сто100Янис, ще обявяваш ли официално мероприятието или ще чакаме да видим дали времето ще се държи прилично.
От мен един въпрос - за колко дни иде реч, че ако ще трябва отпуск, да си го прося по-отрано.
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Проверка на ЛейкБърдовете на Керкини

Post by sto100jan »

По принцип само за уикенда , с пре(с)пиване . Мисля ,че само времето ще дебнем , защото и на дъжд сме гребали , но чара се губи....
Но чакаме и Маршалос Йоанис Мегалос (Иван Големеев-бел.пр.) , който се явява шеф на тукашната гребна секция да се изока по въпроса :mrgreen:
User avatar
Vic
Posts: 38
Joined: 22 Jan 2010, 21:03
Location: София

Re: Тоя уикенд ще се кара ли ?

Post by Vic »

Имам въпросчета: Кога се тръгва? Кога е прибирането? Някакви особености? защото ако сколасам да дойда ще ми е сефте?
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Проверка на ЛейкБърдовете на Керкини

Post by graf_bezuhoff »

Хм, това още не сме обсъждали с другаря организатор. Но принципно става въпрос за събота и неделя с бивак някъде по средата на пътя, демек на другия край на езерото... Особености.... бивачна екипировка, топли дрешки, по възможност неопрен (за сит-он-топа си трябва вече), ветровка, неопренови боти... Суха торба за багажа или популярния сред сит-он-топаджиите бидон за зеле (тъкмо им е сезона). :lol: :lol: Е и хапване и пийване...
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Проверка на ЛейкБърдовете на Керкини

Post by graf_bezuhoff »

Някакви слухове за мероприятието?
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Проверка на ЛейкБърдовете на Керкини

Post by sto100jan »

Ето, значи :
Очертава се времето в района да бъде сончево и тивко http://www.weather-forecast.com/locatio ... sts/latest , и идеално за есенно небрежно прошляпване . Засега от Благоевград сме 3 човека с три каяка , единия двоен . Демек - има място за един човек , който иска да грибье , но няма лодка .
План график - тръгване от Благоевград в 8 часа в събота , пристигане на мястото около 10,30-11ч . Ще влезем на вода от селото Керкини - има удобно пристанище за лодки . Ще шляпаме колкото си искаме , и на място ще решим къде да е бивака , и дали около колите да го правим , или някъде , където стигнем по вода . Има две забранени зони , доколкото разбрах от сайта на резервата - едната е в югозападната част , другата в северната част , където се влива Струма . Има достатъчно място извън тях , а и там няма злобни мутри , като на яз.,,Искър" , например , или на,, Ивайловград" , които да заграждат и да забраняват .
На следващия ден ще решим на място дали да си обикаляме пак по Бутковски гьол , или да отскочим до Дойранското езеро , което е близо .
Столичани може за да не се юркат раното в събота , да си тръгнат в петък вечерта , с преспиване на Поляната в Кресненското дефиле , и на другата сутрин лека-полека да потеглим надолу .
Не е лошо Чавдар , или който има хубав принтер , да принтне една карта от Гугъла , по възможност по-подробна . Даже може две карти - на западната и на източната част на езерото .
ПП: Началникът кир Йоанис О Мегалос ( Иван Големеев) подсеща , че може да се спи в петък и на хижа ,,Бодрост" , в близост до Бл-д , само за по 10 лв.на човек .
Това е вкратце положението ! :ugeek:
Елате , хиляди младежи ! :mrgreen:
Locked