Избор

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

vesko 1964
Posts: 17
Joined: 09 Jan 2008, 01:17

Избор

Post by vesko 1964 »

Здравейте! :) Израстнал съм на Дунав и всеки свободен момент прекарвам там.От малък се уча да управлявам лодки по различни начини и добре се справям,без да съм спортист. :lol: Имам кану от известно време,но много ми се иска да си взема каяк,който е подходящ за Дунав и да отговаря на следните условия-да може да се управлява в бурно време,по точно при вълни,едноместен,по възможност да пренася багаж-рибар съм.Ще помоля хората,които разбират и са навътре в нещата,да ми дадат компетентни съвети.Току-що се регистрирах в сайта,пожелавам на всички потребители успешна и щастлива 2008 година! :)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Избор

Post by manev »

еееей казах ли ви чи каяк фишинга ще ни остане накрая
да не говориш за нещо такова :)
Image

ей ти и сайт на производителя :
http://www.robsonpaddle.com/

или този вид :
Image

ето и производител http://www.dag-kayak.com/uk-canoe-kayak ... fishin.php
по ефтин е, само че този е открит и ще те мокри при бурно време, но ще ти е по лесно да се върнеш на него ако се обърнеш ;)
и двата производителя имат представител в България по принцип ...повтарям по принцип ;)

има много модели и на други производители .. ма този си е баш за риба, заради товарния отсек. Иначе може да се потърси нещо подобно като втора употреба
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
vesko 1964
Posts: 17
Joined: 09 Jan 2008, 01:17

Re: Избор

Post by vesko 1964 »

Благодаря ти много,първия по ме кефи,пък и не смятам да ловя от него,трябва ми за пренасяне на екипировка и обикаляне на дунавските острови.Как смяташ,устойчив ли е при бурно време и може ли да се кара срещу течението на Дунав?Знам че зависи и от умението да го караш,надявам се въпроса ми да не е глупав! :)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Избор

Post by manev »

Значи, едно от нещата на които е наблегнато в тези лодки е че ще се използват от хора с не толкова добри каякарски умения. Именно заради това са и по широки за да не се обръщат толкова лесно и човек да се чувста стабилно и сигурно в тях. Със 'sit on top' модела (този открития) ще ти е по трудно преживяването измежду островите. sto100jan кара подобна но по дълга на същия производител http://www.dag-kayak.com/uk-canoe-kayak ... div224.php
и може да ти даде повече впечатления. И двете лодки са около 3м. така че мисля че ще са достатъчно бързи за да пребориш течението. От практична гледна точка гледай да се движиш в тия параметри на дължината и ти препоръчвам закрития модел. Иначе и Prijon пуснаха подобни концепции
http://www.prijon.com/prijonprodukte/fr ... index.html и по точно модела
Cruiser 320
но те обикновенно са 2 пъти по скъпи от по горните.
Можеш и туристическа да си вземеш, ама ако ще ти е за риба май няма смисъл. Питай Тутраканскиа вилает дали нямат някой ковчег да ти продадат ...още ги произвеждат :D
Разгледай сайтовете и ако имаш въпроси питай. Имай на предвид че аз съм човека тука дето най малко е имал работа с такъв вид лодки, ама гледам другите си траят :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
vesko 1964
Posts: 17
Joined: 09 Jan 2008, 01:17

Re: Избор

Post by vesko 1964 »

Благодаря ти за изчерпателния отговор и съветите,модела "Балбоа" все повече ми харесва!Дали е възможно да се свържа с представител на фирмата за България?По принцип? :)Или нещо на старо,но запазено?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Избор

Post by manev »

ще проверя и щи кажа за втора употреба ..тва дето си харесал би трябвало Чачи да го даставя или по скоро Ники Христов, сега ще ги прозвъня да видя дали са се разбрали по тоя въпрос и ще ти пиша.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
vesko 1964
Posts: 17
Joined: 09 Jan 2008, 01:17

Re: Избор

Post by vesko 1964 »

Предварително благодаря! :)
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Избор

Post by Demo »

Здравей vesko 1964! И аз като дунавско чедо, на което пъпа му е хвърлен в подмола на старата върба срещу морския клуб "у Лом" :) да те посъветвам, за това което искаш. Модела Балбоа е 290 cm. Това е много, много къса лодка Щом няма да ловиш риба от нея, си вземи туристическа лодка и тя нека е по-дълга от 450 см. Taka ще имаш по-голяма скорост, ще се движи по-леко и ще имаш достатъчно място за багаж за бивачен лагер, където и да отидеш. Късата лодка е за малки преходи и мястото, което е отзад като люк ще ти стигне само за такъмите и два сандвича и една лимонада. Не се лъжи и по стойката за въдица. Това не е лодка от която ще ловиш комфортно. За рибарлък си трябва солиден кораб (разбирай стабилен каяк, дето си е пригоден за тази работа с всичките му стойки на удобно място без да се въртиш наляво-надясно и с направени отделения за такъми). Така няма да се чудиш кукичка ли да връзваш или да пазиш баланс.
Колкото до това да се движиш срещу течението - става покрай брега и си иска гребане :) Успех!
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Избор

Post by manev »

Зайо, корабчето е 340 литра. и е 76 см. широка. Това е с около 10 см. повече от стандартния размер, както и са упоменали че е с разширен кокпит. Но наистина е къса и ше бере ядове ако е висока водата. Но и погледни офицялната цена в сайта .... 400 :D евра. Може би наистина Сruiser-a e по-добра оферта. Аз съм карал големия който е 420 модела и за него казват че бил по Calabria правен ам с оголемен кокпит. Нещо не можах да намеря прилики между двете ама чичко Prijon така казва .... или чачи пак на няква джанка ме качи :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Chachi
Posts: 58
Joined: 09 Dec 2007, 16:38
Location: София

Re: Избор

Post by Chachi »

Locked