Избор

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

vesko 1964
Posts: 17
Joined: 09 Jan 2008, 01:17

Re: Избор

Post by vesko 1964 »

Demo wrote:. Модела Балбоа е 290 cm. Това е много, много къса лодка Щом няма да ловиш риба от нея, си вземи туристическа лодка и тя нека е по-дълга от 450 см. Taka ще имаш по-голяма скорост, ще се движи по-леко и ще имаш достатъчно място за багаж за бивачен лагер, където и да отидеш. Късата лодка е за малки преходи и мястото, което е отзад като люк ще ти стигне само за такъмите и два сандвича и една лимонада. Не се лъжи и по стойката за въдица. Това не е лодка от която ще ловиш комфортно.
Здравей приятелю! :)Не смятам да ловя от тази лодка,правя го от брега. Имам хубаво кану,което пренася много багаж,справя се с вълните и дори по-надалеч от брега се движи добре срещу течението,стига да сме двама.На една година е и е почти чисто ново,работата е че не ми се дават още толкова пари за каяк,поне засега.Модела Балбоа ми хареса,и с цената ще се справя,дали не е разумно с това да почна като начало?Другия вариант е да взема някое корито на старо за същите пари?Гребането не ме плаши,греба от 30години,въпроса е дали мога да мина Дунав ако ме завари силен вятър или ще има да се обръщам? :D И дали ще стигна поне скороста на кануто? Хаха,в главата ми стана каша!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Избор

Post by manev »

мноо е субективно тва дето казваш, но определено ще имаш проблем при лошо време с квато и да е лодка. Всъщност от кой град си ? нали по Дунава има бая лодки заради походите, не може ли да те свържем с някой и да пробваш нещо и така ще разбереш най лесно кво ти трябва ;)
Въпроса е че туристическите каяци не си губят цената през времето и все си струват пари. В сайта на Ровсън има подобен модел но по дълъг я виж него
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
vesko 1964
Posts: 17
Joined: 09 Jan 2008, 01:17

Re: Избор

Post by vesko 1964 »

От София съм,но майка ми е от Долни Цибър,едно село на самия Дунав,там прекарвах всяка ваканция при баба и дядо,и сега цяло лято съм там. :)
vesko 1964
Posts: 17
Joined: 09 Jan 2008, 01:17

Re: Избор

Post by vesko 1964 »

Може би имаш предвид модела "Алоха"?Той ми прилича най-много на "Балбоа".Само не можах да му разбера цената :)
User avatar
Chachi
Posts: 58
Joined: 09 Dec 2007, 16:38
Location: София

Re: Избор

Post by Chachi »

Весо разгледай сайтовете които ти пратих и виж моделите ела да пробваш некои от моделите и тогава реши.
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Избор

Post by sto100jan »

Значи , моя ситонтоп е модел ,,Мидуей" на Даг , към 4.5 м е дълъг , и за начинаещ е просто красота . Много е стабилен и при странични вълни , на морето доста ме лашкаха , без да ме обърнат . Удобно е да се кара дълга лодка , има два багажника - отпред закрит , отзад открит , с мрежа отгоре . Има и гнездо за стойка за въдица . Най-големия плюс , според мен , е , че се ползва като велосипед - пускаш си краката , и се изправяш , също толкова лесно е сядането . Ако се обърнеш , лесно се качваш на него , аз на третия ден свикнах ;) Не съм рибар , но мисля , че ще стане за целта . На Доспат всички рибари ми обясняваха как ще изтрепя рибата в дълбокото с него , там , с някакви си влачещи се блесни , или нещо подобно , но мен не ме влече .
Въобще , много ме кефи :D Развива си прилична скорост , даже се състезавах с някаква надуваема с моторче , тия без моторчето просто пасти да ядат .
Не съм го карал на студено , като Чачи ми донесе неопрена , ще се пробвам . Иначе , няма какво да се лъжем , при ситонтопа гъза винаги е мокър :roll:
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Избор

Post by manev »

мокър ..., ама мокър :D Веско всъщност заложи на туристически каяк има и евтини варианти които не са претенциозни като цена ;) така ще ти се "отваря парашута" в много по голям аспект. Ще си наметаш багажа вътре, ще си сух и топъл и спокойно можеш да си преспиваш по островите. А пък ако си намериш и дружка ...Екстра
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
vesko 1964
Posts: 17
Joined: 09 Jan 2008, 01:17

Re: Избор

Post by vesko 1964 »

Здравейте!Всеки желаещ да го водя по островите е добре дошъл!Стига да пази природата,че много мърлячи се научиха да цапат хубавите места.Видях модела "Мидуей" и ми хареса най-много от другите модели.Не се ли пълни лесно с вода при вълни и вятър?
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Избор

Post by sto100jan »

Пълни се , но при вълни над 50 см . В кокпита има две дупки с тапи за източване , а в задното багажно отделение си има дупка без тапа. Аз , понеже съм си тежък , и с мен дълбоко гази , не мога да го източа докрай във водата , затова казах , че гъза е постоянно мокър . А иначе , в спокойна вода се мокря само от пръските при гребане . През лятото е даже приятно , а през зимата - ще видя като взема неопрена .
vesko 1964
Posts: 17
Joined: 09 Jan 2008, 01:17

Re: Избор

Post by vesko 1964 »

Каква му е цената?
Locked