гости от чужбина

Теми, които не са свързани с останалите.

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
riverleena
Posts: 2
Joined: 18 Sep 2010, 05:54
Location: Sofia

гости от чужбина

Post by riverleena »

ЗДРАВЕЙТЕ!

Преди да се регистрирам разгледах форума и съм впечатлена от добрата организация :!:
Обръщам се към вас с един въпрос/молба...
Очаквам един приятел от Япония, запален каякър, да дойде в България в началото на Октомври. Пристига в България след посещение на каякската изложба "Канумесе" в Нюрнберг, Германия. Той е много запален по идеята в един от дните да се спуска по някоя нашенска река, и аз съм ангажирана с организацията на това приключение :roll:

Човекът е опитен - 3-4 клас рапиди. За повече инфо, можете да видите канала в ютюб, той е автор на всички клипчета: http://www.youtube.com/user/LevelSixJapan" onclick="window.open(this.href);return false;
Предполагам, че е реално да се отиде в почивен ден, с други думи - 9ти или 10ти Октомври (съответно събота и неделя). Имаме следните варианти:
1. тръгване от София в петък следобед, къмпинг, спускане в събота и вечерта връщане в София
2. тръгване от София в събота сутрин, спускане и връщане в софия на същия ден.
3. тръгване в неделя сутрин, спускане и връщане на същия ден.
Дали ще е събота или неделя ще решим в последствие в зависимост от метеорологичните условия и състоянието на реката.

Тъй като не познавам реките, разчитам на вас да ми препоръчате нещо подходящо за нивото му, достатъчно вълнуващо и в същото време не прекалено рисковано. и по възможност, да е сравнително близо до софия :D Най добрият вариант за нас ще е, ако има възможност да се присъединим към някой, който през този уикенд е решил да ходи по реките. Аз имам много скромен каякърски опит и няма да се осмеля да се спускам по много бързи води, а не ми се иска японецът да се спуска сам... (като при гмуркането, винаги ти трябва бъди :idea: )
Вече се свързах с Милена Стойчева, която ми препоръча Васко Флоров като опитен инструктор и каякър, но още не са ми предложили нищо конкретно.

Разчитам на вашите идеи и предложения, за които предварително благодаря!

Поздрави и пожелания за прекрасен уикенд,
Лиляна
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: гости от чужбина

Post by manev »

Здравей,
по това време на годината може да се кара или на р. Струма или на р. Арда. Река Арда е по-атрактивната за нас река но е по-отдалечена и не е гаранция че ще има вода за спускане. Така че Струма си остава като единствения вариант. По това време ще има хора на реката 100 % а и самата екипировка и база са там. Има достатъчно опитни хора на Струма ...така че да не се притеснява.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
milenishte
Posts: 142
Joined: 08 Dec 2007, 23:19
Location: София
Contact:

Re: гости от чужбина

Post by milenishte »

Ако не е много гнуслив, може за един ден да прескочи и до Искър :)
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: гости от чужбина

Post by Demo »

Той, нека дойде... ние ще го посрещнем както подобава и ще го заведем, където може ;)
Душата търси романтика, задникът - приключение...
riverleena
Posts: 2
Joined: 18 Sep 2010, 05:54
Location: Sofia

Re: гости от чужбина

Post by riverleena »

Той дойде, покара по Струма и много се изкефи! Киро и Ясен бяха така добри да направят преживяването максимално пълноценно ;) По пролетно време като нищо ще дойде пак, пък дано да доведе и още сънародници от Каякистан :D
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: гости от чужбина

Post by kayaso »

Да, беше хубаво спускане със малко сърф, малко плей, малко каскадка - въобще в добър дух. За мен беше удоволствие.
Locked