гребла

Статии, полезни съвети и обяви

Moderator: vandobrev

User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: гребла

Post by mitq »

manev wrote:опаааа
http://select-kayaks.com/en/
Тия се справят чудесно. Мисля да ги пробвам ако си строша моя колец.
Image
мисля че имат и опция за дебелината на дръжката което е повече от чудесно
греблата им ги са много дабри и руловете също ама те не са за тоя форум
аз също обмислям идеята зя едно гребло но последните спомени ми са че са доста скъпи та къде каза че са цените :arrow:
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: гребла

Post by manev »

що да не са за тоя форум ? всичко дето се управлява от "идиот" с гребло е за този форум :D . Цените ги има в мейла, но за да излязат на добра цена трябва да се поръчат 10 бр. което не ми се вижда как ще стане, но може да се пробва. Дали са цени за единична бройка и цена за дилър.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: гребла

Post by mitq »

то добре че цените ги има на мейла ама не на моя а
та ако може arda@canoe-bg.com
ще съм ти благодарен
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: гребла

Post by mitq »

аз пък се сдобих с ново гребло и много ми се иска да го пробвам в реални условия първо ще трябва да го сглобя де и по кота стана на въпрос се чудя колсо дълго да го направя мисля си около 202 или 204 см кво ще кажете
а ето го и греблото
http://www.braca-sport.com/paddles/brac ... etic.shtml
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: гребла

Post by petkan »

Аз лично предпочитам греблата да са под 200 см, но в твоя случай ми е трудно да преценя. Имайки предвид, че ще го ползваш в река е добре да го направиш толкова късо, колкото ти е комфортно, а даже и малко по-късо. :)

Дългите гребла притежават ценното качество да се закачат между дъното и висящо дърво, клон или подобни неща и да зарязват собственика си. Промушването сред по-високи камънаци, улеи или водопади също е затруднено. От време на време се налага да се вдигат обороти (с цел рязко ускорение), което май беше по-лесно със сравнително по-къси мотики. Може да има и други доводи в полза на тази теза, но не мога да се сетя за тях в момента.

Другото е да не прекаляваш с градусите. Напоследък е модерно да си някъде около 30-те, а не както сме свикнали от едно време - 90. Все пак го направи да ти е удобно. ;)
Svetlio
Posts: 194
Joined: 05 Dec 2007, 21:07

Re: гребла

Post by Svetlio »

Както и даго направиш ще свикнеш.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: гребла

Post by MILS »

Абе това със свикването един хомосексуалист му го обесниаваше ама аз реших да не рискувам:)
Петко даде много добри причини заради които да си подкасиш греблото под 2м които са си самата истина. Ама аз като пострадал от мерните единици и търговците на екипировка да си кажа това което ти Митя най -добре го знаеш:късото гребло дига оборота но ти пада КПДто на всяко загребване така че гледай да не прекалиш че нали си и пораснал повечко.
Тури го 2м мисля че ще ти е таман.
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: гребла

Post by kayaso »

дори и в дебелите книги /филми /playboating с Кен Уитинг/ съветват:
за каякари с ръст:
над 180 см - гребло от 198 - 204
ето ги и другите:
ръст 160 - 170 - трябва да е 192 - 196 см
ръст 170 - 180 -.... - 194 - 200 см

Аз съм около 182-3, а греблото ми е 194 и ми е малко късо. Бих заложил на 2та метра, защото сила имам и предпочитам да греба с голяма лъжица, а не с чаена!
М/у другото, колко са дълги вашите гребла - тези в спортния каяк?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: гребла

Post by manev »

мойто май е 196 на 45 градуса. Аз също не обичам гребла под 45 градуса по необясними причини. Но по не обичам къси гребла. Като е прекалено късо при загребване, каране, подпиране, ескимотиране и тн. ползваш дължината на греблото на принципа на лоста. Колкото е по-дълго толко по-малко усилие изисква... стига да не е прекалено дълго все пак че тогава си баба Илийца с кола. Много от нас разчитат на повечко загребвания поради липса на правилни такива. Поради тази причина се налагат с бързо темпо късите гребла с малки градуси. Те всъщност и за тва са направени. Друг е въпроса ние за кво ги ползваме . Миналата събота взех от Ванката греблото което сътвориха със Светльо и то по "технически" причини също е с къса дръжка. Резултата беше че на два три пъти щях да стана за резил :) Има един друг фактор който не засягаме тука. Това е дебелината на самата дръжка. Тази която аз използвам е с по малък диаметър. Доколкото си спомням са два размера 26 мм. и 30 мм. но не съм сигурен. За хора с по-слаби длани и пръсти са идялни по малките.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: гребла

Post by mitq »

нашите гребла са около 220 см но и доста по големи и със ъгал който хваща водата и прави загребока по ефективен и тежък но при нас е доста различно и целите са по различни с петкана стигнахме да извода че е по добре да го направя 204 и ако имам забележки ще го резна с още малко лепилото с което ще го залепя позволява разглобяване за корекции та трябва да се пробва
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
Post Reply