Каяк в не-толкова бързи води :)

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
ilkodr
Posts: 6
Joined: 31 May 2010, 16:09
Location: Sofia

Каяк в не-толкова бързи води :)

Post by ilkodr »

Здравейте,
не съм сигурен дали това е подходящия форум, но имам надуваем каяк и търся компания за каране през уикендите ( основно около София) , но в не-особенно бързи води..
Карал сам по Искър ( от Самоков до язовира), Камчия, Тича, разни язовири и около Тюленово и Русалка, но се смятям за доста начинаещ...
Някакви предложения? Споменаха ми нещо за Златна Панега ...?
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Каяк в не-толкова бързи води :)

Post by petkan »

Златна Панега е много спокойна и плитка река. Не бих препоръчал спускане с надуваема лодка, освен ако няма да и е за последно. Иначе реката е със сравнително константен дебит и може да се кара от с. Златна Панега до Луковит. След това се разлива и стигането по вода до Червен Бряг е мъка.

Другото около София е р. Искър. Целия район на Искърското дефиле става за целта, като внимание трябва да се обърне на бързея под втория ж.п. мост след гара Бов. Кесоните на стария мост стърчат от водата насред основното течение и е добра идея да се огледа или пренесе.
ilkodr
Posts: 6
Joined: 31 May 2010, 16:09
Location: Sofia

Re: Каяк в не-толкова бързи води :)

Post by ilkodr »

Благодаря за информацията. Може би ще се пробвам на Искъра този уеекенд. само не разбрах защо на Зл Панега ще е "за последно" при условие че реката е бавна и плитка..
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Каяк в не-толкова бързи води :)

Post by Pecata »

))) ПУК (((
ilkodr
Posts: 6
Joined: 31 May 2010, 16:09
Location: Sofia

Re: Каяк в не-толкова бързи води :)

Post by ilkodr »

da.. i tova go ima..
Locked