Лодката на лодкостроител

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: Как да си избирам каяк?

Post by jorji »

http://www.lodkostroitel.com/cgi-bin/ma ... prod_id=42" onclick="window.open(this.href);return false;

на тия тутраканските какви са им недостатъците спрямо модерните туристи?
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Как да си избирам каяк?

Post by Pecata »

http://www.lodkostroitel.com/pics/20061 ... IM2804.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

Правено-недоправено!
Педалите се виждат на снимката.
Неудобна седалка и облегалка, без възможност за регулиране,
а мисля че това е много важно за туристическия (и не само) каяк.
Заради формата на седалката, не може да си вкараш коленете отдолу.
Багажниците пускат вода и са с малки отвори.
Обикновенно са по-тежки от това което пише.
Но голямо предимство е, че може човек сам да си ги ремонтира.
Last edited by Pecata on 26 Jan 2010, 11:36, edited 1 time in total.
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Как да си избирам каяк?

Post by Pecata »

http://www.lodkostroitel.com/pics/20061 ... IM2784.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

Бяха свалили калъп от PRIJON-Excursion.
На тази снимка отзад се вижда какво се е получило. (каяка в бяло и синьо)
Някой ми го похвали, но аз не съм го виждал на живо и нищо не мога да кажа.
Не знам обаче дали ги правят.
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: Как да си избирам каяк?

Post by jorji »

ама цената им е много народна дейба (:
за пускането на вода сигурен ли си, че им е сериен дефект?
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Как да си избирам каяк?

Post by Pecata »

Да! Всички пускат! Капаците не уплъъняват добре.
При добро желание може да се подобри (тунингова), но е голяма играчка.
p_193114.jpg
p_193113.jpg
Ето тази лодка е била без багажник, а сега е със.
Прионските лодки имат един неопренов капак, под пластмасовия капак, който уплътнява много добре.
http://www.prijon.com/images/lukeneopren.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Такива мисля че се продават отделно. Ако дупката се направи така, че да може да се използва такъв капак, въпроса с теча ще се реши.
В краен случай може да се ушие такъв капак.
Седалка и облегалка също може да се направят и при добро желание да се приспособят.
А ето и екстрите, за да ти е меко и топло. http://kayak.jacques-lemans.bg//view_product.php?id=147" onclick="window.open(this.href);return false;
Пак казвам, че материала на лодката позволява такива промени, но си е играчка.
Тези подобрения също ще струват пари, които като се прибавят към цената за лодката не знам дали няма да е по-добре,
да се вземе полиетиленов каяк на старо, а даже и на нов с подобни характеристики
http://kayak.jacques-lemans.bg//view_product.php?id=40" onclick="window.open(this.href);return false; (и този багажник пуска вода) :lol: .
User avatar
Vic
Posts: 38
Joined: 22 Jan 2010, 21:03
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by Vic »

Без да съм специалист виждам , че за последните няколко гидини не са мръднали в Лодкостроител ( за рибарските, гребните и пр.) Тъжно. Искам да попитам как стои въпроса с секънд хенд лодките във Франция. То е ясно, че предлагането го има, можете ли да ми дадете конкретни линкове към такъв пазар?
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Как да си избирам каяк?

Post by anastas_peykov »

А за тези каяци на Лодкостроител преди месец и половина ходих до Тутракан да им гледам единичката http://www.lodkostroitel.com/cgi-bin/ma ... prod_id=42. Единичката е много красива поне на външен вид. Отдолу е направена с някакъв гел , муха ако кацне ще се разчекне. То всъщност това е най скъпото в каяка. Като огледало е .Да знаеш че на живо е по красива лодката от колкото на снимките.Да си призная още се двуомя дали да не го купя. Недостатъците са:
- седялката , онуй цукало дето се вижда на снимките трябва моментално да се изреже и махне и да се монтира нормална седялка(добре е да се регулира) тъй че бедрата да се пъхат отстрани. Трябва да се сложат и някави подложки(добре е да се регулират) за бедрата иначе стъклопласта ще ти одреже кожата. Не съм сигурен дали това цукало не е крепежен елемент в конструкцията на лодката и дали ако се махне няма да се строши.
- доста широк, споредмен ненужно, Кокпита е ненужно къс - само 80 см. Въпреки че е къс ако се махне седялката вътре има доста пространство и ще е удобно.
- локата е доста лека , за сметка на материала. Има места където материала е колкото весник. Не съм се заглеждал детайлно но мисля че майсторите там знаят къде трябва да подсилят и къде не.
- лодката са я дали да носи максимум 120 кила но според мен още 100 кила хич няма да ги усети. Това както е плюс тъй е и минус.
- рула е измишльотина но за първо време става а и може да се подобри.
- струва ми се че тези прегради които отделят товарните отделения не са напълно хереметически и може би щесе наложи да се доосмоляват. Може и да се лъжа то така ми се стори.
- а за тез капаци не ги знам дали пускат но може да се упие нещо като неопрена на прийоните. По принцип всички СОТ каяци които съм виждал с люкове от тоя тип изглеждат по същия наичин.
- отдолу шп дъното има кил като лодка . Малък е но го има. Незнам дали един каяк трябва да има такова нещо.
- друго не се сещам

Както виждаш тая лодка ако я купиш трябва доста да си поиграеш с нея. На мен това ми харесва че можеш да я тунинговаш лесно , особено палубатакъдето може да си монтираш каквото ти хареса.Полиетиленовия каяк е малко по -трудно. Тука ако сбъркаш нещо лесно се оправя. Може ако го оплескаш да си поръчаш горница нова и да ти я сложат :) Всички тия подобрения обаче струват пари и не знам на какви пари ще стъпи лодката но ако те кефи това кво ти пука :)
viking
Posts: 2
Joined: 09 May 2010, 20:23
Location: тутракан

Re: Как да си избирам каяк?

Post by viking »

Здравейте!Аз съм човека конструирал и изработил модела на единичният каяк на Лодкостроител.С интерес прочетох мнението за него.За непотопимоста ,в двата края има приформовани два отсека ,достатъчни да го задържат празен над водата.За така нареченият цукал ,тоест коптит .Ами целта ми беше да стане нещо което да пасва на различни по големина и форма дупета.За люковете и тяхната водонепропускливост,вода ще влезе само ако каяка се движи под вода.За ширината ,преставям си човек който никога не е сядал в подобна лодка ,как би се чувствал на нещо с ширина около 60 см. Лодка за аматъори и целта беше да има масимална устойчивост.За кила ,няма как, лодката е за дълги рейдове, по добре ли е да се върти като гламава и да не държи на курс?Това е в общи линии .
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Как да си избирам каяк?

Post by Pecata »

viking wrote:Ами целта ми беше да стане нещо което да пасва на различни по големина и форма дупета.
Ами тогава направете седалки които да се регулират според човека, места където да се поставят коленете и ................................!
Лодките на другите фирми да не ги карат само манекенки?
viking
Posts: 2
Joined: 09 May 2010, 20:23
Location: тутракан

Re: Как да си избирам каяк?

Post by viking »

Проблема коленете и стената на кокпита е решим.Комфорта струва пари ,а този можеш да го купиш за 360 евро и да върши същата работа.Тоест колкото струва един комплект неопренови седалки и вносно управление за каяк и гребло ,трябват ти още около 500 за имаш лодка от ламинат а не бидон за трушия.
Post Reply