сноу кайт келеш пространство

Теми, които не са свързани с останалите.

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: сноу кайт келеш пространство

Post by kayaso »

здрасти СЕО!
идвай с нас.. темата е за уговорки за каране тъй-че, проверявай ... През векендите сме горе ...най-често на пплатото на Витоша.
Идеята за кайт с дръжки е предимно за кайт-бъги, но става и със ски и борд. Все пак, истинското каране си е с бар и трапец. Ако мислиш да караш сериозно, избери тоаи вариант.. Относно размера - разбита се, зависи от силата на ветровете и теглото ти. Също така от това дали караш със ски лили борд. На мен понякога 7-цата не ми стига докато другите карат с 12-15 кайтове за вода, а понякога е обратното - те събират, аз карам. Мисля, че за нашите условиия кайт около 7 /между 5 до 9/ квадрата е добре.
Не зная дали има разлика в дъските. И аз разпитвах по форумите преди време, но никой не ми даде ясен отговор. Моята не е "специална" за снокукайт,също и на Манев, пък си ги караме... Така че, щом си имаш борд, карай си го и не му мисли! ;)

Струва ми се че , скоро ще имаме нужда от други теми за сноу кайта.
User avatar
ceo
Posts: 13
Joined: 21 Jan 2008, 12:38
Location: София
Contact:

Re: сноу кайт келеш пространство

Post by ceo »

Чудесно, Витоша ме устройва перфектно :)
Аз кайт нямам, най-вероятно ще си купувам. Това което съм карал е на баща ми, който живее в русия...
За дъските знам със сигурност най-малкото съм държал в ръцете си тази на баща ми :)
Интересно ми е да ли ще има възможност да се кара горе на платото след като бъде затворен зимния сезон (влековете спрат да работят)?
User avatar
ME4KATAX
Posts: 7
Joined: 18 Dec 2007, 09:19
Contact:

Re: сноу кайт келеш пространство

Post by ME4KATAX »

Бе като гледам прогнозите за времето (в мойто родно село ОЙМЯКОН е било -59,4 С завчера) :D , едва ли ше закрият сезона по разписание. На бас че ше има сняг и бахър до средата на април.
п.п.
Освен това с тия крила може и на трева да се теглиш с маунтинборд. Така че на практика сезона е целогодишен.
Last edited by ME4KATAX on 21 Jan 2008, 18:23, edited 1 time in total.
no kite no fly
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: сноу кайт келеш пространство

Post by manev »

ceo wrote: От прочетеното в темата разбирам, че ми трябва "монтана" 7кв.м. с бар за 600лв. (сигурно и трапеция трябва да си купя или както
се казва там на Български). Аз съм от София, как може да се сдобия с този кайт. Мога ли да разчитам да се качвам с някой някъде да
карам? :)) Още един такъв въпрос, знам че за сноу кайта си има специални сноубоарди, които са практически без извивка, до колко ще
ми е проблем да карам със нормален сноубоард?
Крилото е мое, обади се ще ти го дам да го пробваш 0888 995 995 .Цената си е с бар и раница която е с опция за закачване на сноуборд Трапеца можеш да го замениш като за начало със алпийски стол за около 50 лв.. В общи линии на половин цена купуваш всичко и остава само да го подкараш. След това нямаш допълнителни разходи. Като за начало си "официялно" поканен да караш с нас защото и без тва сме малко хора а и в цената е включено известно количество "встъпително" обучение ;) Просто няма да ти дадем крило и да те пуснем да си трошиш главата ;) а офертата като такава е буквално под половината на цената, така че действай.
Управлението на кайт с дръжки е въпрос на личен избор и си има неговия чар и специфика ;) Но за квадратура повече от 5кв./ м. не го препоръчвам на никой, защото дръжките са оперирани от към безопастност.
Ако има бордове за кайт според мен са произведени за платежоспособни хора дето се чудят за кво да строшат някой лев. Няма тякива бордове според мен. Единственото което си мисля е че заради характерното каране в двете посоки автоматите трябва да са централно разположени спрямо дъската за да не ти забива кагато тръгнеш със задния крак напред. Недей да робуваш на такива щуротии ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: сноу кайт келеш пространство

Post by kayaso »

едно видео-ревю на Beamer:
http://www.waveform.eclipse.co.uk/VIDEO ... IEW_SM.wmv
попаднах на него в форума
http://www.invento-hq.com/phpBB2/viewfo ... 58a48efab6
на HQ и много ме впечатли. Вижте го! ;)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: сноу кайт келеш пространство

Post by manev »

kayaso wrote: на HQ и много ме впечатли. Вижте го! ;)
Искам да ти кажа че и самите HQ много се впечатлиха от нашето видео :D съвсем сериозно
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: сноу кайт келеш пространство

Post by kayaso »

кое точно? онова на Вайс ли? Там има какяо да се гледа, въпреки, че като филм се доста слабо!
Все пак евала на Владо - докато ние карахме, той мръзна горе... после го е монтирал...
Ето още едно нашенско - произведено от нашият приятел Тудуринкьо 1 :D :
http://www.tudurinibros.org/movies/Satv ... lowres.avi
User avatar
ME4KATAX
Posts: 7
Joined: 18 Dec 2007, 09:19
Contact:

Re: сноу кайт келеш пространство

Post by ME4KATAX »

Най-сетне ниска резолюция...Я го качете в ютуб ... :)
no kite no fly
User avatar
ceo
Posts: 13
Joined: 21 Jan 2008, 12:38
Location: София
Contact:

Re: сноу кайт келеш пространство

Post by ceo »

Здрвейте,

благодарение на Манев вчера си поиграх с новия ми летящ змей на Витоша. Вятър за да се кара нямаше, но поне потренирах малко да го управлявам (уж). Голяма забава беше и се надявам при добър вятър да ми хареса още повече! :)
Утре (31.01.08) след 14:00 планирам да се кача на Витоша.


ПС. Приятно е човек да знае, че има хора като Манев готови не само да продават нещо, но и да помогат в началото и след това :))
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: сноу кайт келеш пространство

Post by kayaso »

... отговорност... и не само това
Locked