Язовира на Нестос

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Язовира на Нестос

Post by sto100jan »

Мдааа , ,,Човек се учи докато е жив ." , защото ,, Който се учи - той ще сполучи ." , и ,,Напред , науката е слънце .... " . И , ,,Учена брадва всичко сече." , защото ,,Ученото си е учено . " :D
Бай дъ вей , уикенда го дават со врнежи от дож , затова верно ще дойда да му пийнем на поляната , и никакъв туризъм и велосипедизъм .
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Язовира на Нестос

Post by manev »

ти нали не къркаше бе УчениО ? :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Язовира на Нестос

Post by sto100jan »

Кока Кола бе , Началник , Кока Кола :lol: Олуейс Кока Коолаааа :mrgreen:
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Язовира на Нестос

Post by vandobrev »

Ама вярно е бре хора,Стоянчо снощи на Кресна изпи три соди и две фанти(портокал),а си имаше шофьор :shock:
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Язовира на Нестос

Post by sto100jan »

Така е, Ванкааа , така е .... :roll: Така се почва - първо по една две бири , после по кило ракия , и докато се усетиш - откраднал си пенсията на тъщата за да я изпиеш най-безотговорно :cry:
Затова :Бистра фантица - мирна главица , дет' се вика , и най-вече непушеща :mrgreen:
Но !
На темата !
Тъй като се оказа , че битуренската ми е в Пловдив , във града вековен ( там далеч , там далеч) на 24 май фъф понеделник , значи може в събота и неделя да го прешляпаме тоя язовир , все пак . Вече съм се уговорил с един колега от Благоевград да пътуваме заедно , но - колкото повече - толкова по-весело ще бъде , така че , елате хиляди младежи :mrgreen:
Плана е такъв : В събота сутринта по някое време тръгваме , на обяд сме там ( 165км от Благоевград , пътя е хубав , макар и със завои ) , товарим се в каяците , и стигаме до вечерта до стената или там някъде ( около 33 км) , пре(с)пиваме , а на другата сутрин гребем на обратно , стигаме ранния следобед до колите , и някои тръгваме на битуренска , а другите тръгват където си искат .
Негово Сиятелство да фаща бат Сеньо , и да ходим 8-)
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовира на Нестос

Post by graf_bezuhoff »

Някак не върви да се отмятам повече. Да намеря само гледач и съм на линия.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовира на Нестос

Post by graf_bezuhoff »

Между другото язовирът се казва "Тисаврос" - "Съкровище".
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовира на Нестос

Post by graf_bezuhoff »

Малко се забавих с репортажа, но... по-добре късно.

За нас това преживяване беше като пътешествие към "Сърцето на мрака". Който е чел книгата, ще ни разбере. Тръгнахме от цивилизацията с боклуците от български рибари, задръстили почти първата четвърт от язовира (сигурни сме че е материал събран от бреговете при повишаването на нивото на язовира, а не внос по Места от България). Нещо като язовир Кърджали. То през цялото време не сме имали усещането, че сме в чужбина - планините същите, къщите същите, от границата до язовира - не повече от 20 минути, да сме минали само през едно село, почти през половината язовир имах Мтел... Боклуците - български...

Изпрати ни селцето от десетина къщи с две църкви. Първата третина пейзажът се доминира от планината Фалакро, после бреговете стават стръмни, обрасли с дъсти дъбови гори и скриват всичко.
img_0844.jpg
Язовирът е като широка река - с много завои, много ръкави. На края на тази третина има друг мост над язовира, после казваме сбогом на Мтел, сбогом на цивилизацията, сбогом на всички следи от човешко присъствие. Красивата пустош просто ни поглъща и попадаме в един друг свят. За нас беше непознато това усещане - да няма чалга, да няма простотия, да няма моторници, да няма жива душа, да няма един боклук. Само птици и птичи хор. И не знаеш следващия завой къде ще те отведе и каква хубост ще ти покаже.
img_0880.jpg
Имахме и една среща от третия вид - изведнъж след поредния завой забелязахме тънка струя пушек. Не можехме да повярваме на очите си. Още повече не можахме да повярваме на онова, което видяхме - малък катун на брега, вдигнат от бракониери-руснаци. Да руснаци! Образи, излезли сякаш току-що от "Особеностите на руския риболов"! Но без генералите и фанфарите, а с присъщата им мизерия и мърлявщина. Като чух как Стоян си говори с тях на руски (аз разбира се, движех последен), щях да падна. Очаквах да чуя смесена гръцко-английско-българска реч, а те моля ви се - на руски. Трябваше да се ущипя, за да повярвам, че е истина.
Разделихме се с обещание да се видим пак на връщане, но на другия ден се бяха изпарили. А може и по-рано.
На по-достъпните места на брега имаше табели от различни години, указващи кога е забранен риболовът. За да няма, ама... аз не знаех и т.н.

И тъй - потънахме "в мрака" и се върнахме обратно, укротили временно порива към "дивото". Докога ли?....
img_0894.jpg
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Язовира на Нестос

Post by sto100jan »

Ето малко снимчици и от мен http://sto100jan.snimka.bg/travel/tisav ... pit.504870" onclick="window.open(this.href);return false;
Само да добавя след хубавия репортаж на Чавдар , че мястото е идеално за три-четири дневен поход . Достатъчно е голям водоема за целодневни гребания , а трите места , които си набелязахме за бивак са удобни и за къпане и плаж .
Но най-хубавото е липсата на купища питекантропи с въдици , дето гледат лошо , дънят чалга , осират мащабно всичко , и въобще могат да ти отровят почивката .
Толкова безлюден водоем аз лично не съм посещавал .
Svetlio
Posts: 194
Joined: 05 Dec 2007, 21:07

Re: Язовира на Нестос

Post by Svetlio »

Стоянчо нещо цигарка ми се вижда в тъмнината.
Locked