Как да си избирам каяк?

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Сит-он-топ в морето

Post by graf_bezuhoff »

Vic wrote:Почивните дни седнах и направих по едно "кръгче" на 2 SOT-а единия - Оcean kayak ( тандем, който го пробвахме с половинката) и един RTM Paseo.
И усети ли разлика между двата освен водата?
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Как да си избирам каяк?

Post by rimohit »

По принцип водата не е критерий , защото тя зависи от модела .Но Пасаото си е малтк каяк за хърбалаци като мен .Дават му до 130 килограма като на моето Диско В последното като кача сина (24 кг) и пак влиза водица през дренажните отвори.КАто се кача аз при движение водата се изтича до 0.
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
Vic
Posts: 38
Joined: 22 Jan 2010, 21:03
Location: София

Re: Сит-он-топ в морето

Post by Vic »

graf_bezuhoff wrote:
Vic wrote:Почивните дни седнах и направих по едно "кръгче" на 2 SOT-а единия - Оcean kayak ( тандем, който го пробвахме с половинката) и един RTM Paseo.
И усети ли разлика между двата освен водата?
Тандема ми хареса повече, въпреки, че е по-тежък. малкия е видимо по-маневрен, но при липсата на рул малко е досадно да се коригира курса. ...е, не, че тандема имаше, но явно по дългия кил помага. Не ми стигна времето да опитам сам на голямата лодка. Иска ми се да видя как е със седалка по средата на тандема.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by graf_bezuhoff »

Щом си усетил разликата в тежестта и маневреността, с по-дългите каяци е още по-осезаема. А за това, за което търсиш лодка, ти препоръчвам каяк над 4м,, да не кажа над 4.5м. Освен ако няма да го ползваш само за плицикане край брега. За покриване на дълги разстояния трябва лодка с достатъчен ход.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Как да си избирам каяк?

Post by anastas_peykov »

Взимай най голямото, размера има значение. Жените най добре го знаят това. Не те знам какво точно искаш и какво ти трябва но за мен СОТ каяк най-добре е двойката.
User avatar
Vic
Posts: 38
Joined: 22 Jan 2010, 21:03
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by Vic »

anastas_peykov wrote:Взимай най голямото, размера има значение. Жените най добре го знаят това. Не те знам какво точно искаш и какво ти трябва но за мен СОТ каяк най-добре е двойката.
Преди да го взема ( Ошън Дуо-то, напр.) искам да му врътна едно "кръгче" сам, да видя дали е по силите ми. Остава открит и въпроса с багажника за Транзит високата( ама най-) надстройка.Търся си майстор да ми направи багажник , ако някой има такъв да даде знак.
Искам да питам, как стои въпроса с пазар от Е-бей? Някой правил ли го е ?
User avatar
Vic
Posts: 38
Joined: 22 Jan 2010, 21:03
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by Vic »

graf_bezuhoff wrote:Щом си усетил разликата в тежестта и маневреността, с по-дългите каяци е още по-осезаема. А за това, за което търсиш лодка, ти препоръчвам каяк над 4м,, да не кажа над 4.5м. Освен ако няма да го ползваш само за плицикане край брега. За покриване на дълги разстояния трябва лодка с достатъчен ход.
Повече поглеждам към Ошън дуо-то, вижда ми се компромисен вариант. Дилемата за еденица или тандем е и финансова , за жалост.(ако трябва да купувам 2 еденици)
. ....ама ако половинката откаже да помага в гребането.... :lol:
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by graf_bezuhoff »

Ти си едър мъж, ще се справиш с двойката и сам, че и с пътник. Щом вече си направил своя избор.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Как да си избирам каяк?

Post by rimohit »

Следващия каяк ще го избирам с чук
:lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=7dtk818W ... r_embedded
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by graf_bezuhoff »

rimohit wrote:Следващия каяк ще го избирам с чук
:lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=7dtk818W ... r_embedded
Точно така избирах и аз, даже същата лодка:

http://www.whitewater-bg.org/forum/view ... f=60&t=556" onclick="window.open(this.href);return false;
Locked