Как да си избирам каяк?

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Как да си избирам каяк?

Post by rimohit »

Не съм имал за цел да рекламирам скъпите ТЮЛ изпълненията (безумно скъпи но сигурни има и хора напред с материята ) а просто ми попадна клипа . Мисля ,че е полезно да се покаже как се прави и различни варианти преди някой да си е счупил огледалото на колата . Аз не мога да нося 2 торби цимент по 50 кила ама с 30 килограмов каяк се справям без проблем и с малко пот а някой хора знаят що за "сила" съм . В крайна сметка зависи и колко ти е висока колата но ако си с най-прост багажник и си вържеш алуминиевото гребло да ти стърчи нещата стават дори и от хърби като мен ;)
(П.С. Дългия каяк ми е по лесен за качване .По лесно се обляга на автомобила)
А за носенето ... няма какво да се носи .Купувате или си правите количка . Удобството е много голямо
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
Chachi
Posts: 58
Joined: 09 Dec 2007, 16:38
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by Chachi »

ето и така става :)
Attachments
ето и така става :)
ето и така става :)
User avatar
Vic
Posts: 38
Joined: 22 Jan 2010, 21:03
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by Vic »

"Колата" ми е Форд Транзит, високия(най) покрив.Багажник ще слагам тепърва. Ще трябва или отгоре (със стълба от задната страна) или отстрани . това е единия ваиант http://www.camperconversions.com/roof-and-bike-racks/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by graf_bezuhoff »

rimohit wrote:Дъното изотдолу
Дано ти върши работа:
Image0088.jpg
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Как да си избирам каяк?

Post by rimohit »

чисто любопитство графе.Благодаря ти .Не че има някакво значение но определено това дъно най ми допада от двойките , които съм виждал наживо .Още веднъж благодаря !
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
Vic
Posts: 38
Joined: 22 Jan 2010, 21:03
Location: София

Re: Сит-он-топ в морето

Post by Vic »

С цел да не пускам отделна тема пиша тук. Почивните дни седнах и направих по едно "кръгче" на 2 SOT-а единия - Оcean kayak ( тандем, който го пробвахме с половинката) и един RTM Paseo. Въпросния "пасео" постоянно си беше с една педя вода вътре за разлика от тандема, което ме навежда на мисълта, че съм му тежък. Така ли е , вие ще кажете. Имам и още едно питане, при (горе-долу)еднаква маса,дължина и ширина на тандем и еденичен каяк ( визирам RTM duo и Ocean powder ) защо всички казват, че тандема се гребе по -трудно? Къде е разликата?
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Сит-он-топ в морето

Post by rimohit »

Здрасти. По принцип Ошън моделите които дори са идентични с РТМ ските (темпо и Скупър про например) са по сухи но с по висок център на тежеста ( седеж) . Ocean powder -този модел нещо не се сещам кой е .Да не би да имаш в предвид праулера Prawler?
Ако си сам в двоен каяк за да е лесно гребането като , че ли трябва да се седи по възможност по в средата. Освен това двойните СОТ ки по често са с тримаранно дъно за да са по "стабилини" при нарушаване на синхрона и баланса от единия гребец , което според мен намаля скороста (и е 88 см е широк). Праулера не е тримаран ( ако иде реч за него де)
350см Ширина [см]- 77.5 -Тоа е Праулер Тридент 11
Коя Двойка на Оушън пробва?
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Сит-он-топ в морето

Post by graf_bezuhoff »

Vic wrote:Така ли е , вие ще кажете. Имам и още едно питане, при (горе-долу)еднаква маса,дължина и ширина на тандем и еденичен каяк ( визирам RTM duo и Ocean powder ) защо всички казват, че тандема се гребе по -трудно? Къде е разликата?
Това "горе-долу" може да се окаже важно.
DAG Lagoon 2 - "Взор" - е дълга 4.50 м, широка 80 см и тежи 38 кг.
DAG Midway е дълга 4.40 м, широка 65 см и тежи 23 кг.
Разликата между двете е огромна!
Наистина дай конкретни модели, които сравняваш
User avatar
Vic
Posts: 38
Joined: 22 Jan 2010, 21:03
Location: София

Re: Сит-он-топ в морето

Post by Vic »

rimohit wrote:Тоа е Праулер Тридент 11
Коя Двойка на Оушън пробва?
Да, точно праулера имах предвид, без да съм го виждал. Разбрах къде ми е грешката.
graf_bezuhoff wrote:
Vic wrote:Така ли е , вие ще кажете. Имам и още едно питане, при (горе-долу)еднаква маса,дължина и ширина на тандем и еденичен каяк ( визирам RTM duo и Ocean powder ) защо всички казват, че тандема се гребе по -трудно? Къде е разликата?
Това "горе-долу" може да се окаже важно.
DAG Lagoon 2 - "Взор" - е дълга 4.50 м, широка 80 см и тежи 38 кг.
DAG Midway е дълга 4.40 м, широка 65 см и тежи 23 кг.
Разликата между двете е огромна!
Наистина дай конкретни модели, които сравняваш
Оушън-а беше Малибу.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Как да си избирам каяк?

Post by anastas_peykov »

Като се качиш вътре при спокойна вода трябва да е налълно сух за да има мегдан да се пълнеш при вълнение. Разликата между прауала и малибуто е голяма.
Locked