Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Moderator: vandobrev

User avatar
andreev
Posts: 13
Joined: 08 Sep 2014, 23:54
Location: Пловдив
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by andreev »

По данни от хидрото днес Чая е 16.8 куб. Уговорката за утре остава ли?
User avatar
andreev
Posts: 13
Joined: 08 Sep 2014, 23:54
Location: Пловдив
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by andreev »

В района вали. Най-вероятно ще качи още нивото. Който ще идва да звънне да се разберем за Събота. 0888 755 977 - Станислав
kbuchvarov
Posts: 58
Joined: 27 Sep 2015, 09:00
Location: гр. София / тел.0888/828/555

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by kbuchvarov »

Утре в 11 на Юговско. Като стигнем ще решим кое ще караме :)
Коци
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by h.robo »

В клипа от Юговска за малко да ме разплачете,но като ви видях как мъкните лодките между камънаците си спомних, как мазно се въртеше чевермето до моста под Русалско на Доцента и професора Коста,направо се успокоих. Сега искам да питам. Какви са плановете за неделя. В събота съм зает,но ако някой идва насам в неделя - ще съм на линия.
Bazooka
Posts: 1
Joined: 04 May 2016, 23:30
Location: Phoenix, AZ

За Арда - около 20-21 май

Post by Bazooka »

Здравейте на всички,

Някой да планира пускане по Арда около 20,21,22 май. Ние сме двойка, проблемът е, че търсим лодки, които да наемем. Имаме роднини в с. Добрич, които могат да помогнат с транспортиране и докарване на провизии на Дяволския мост.
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by h.robo »

До 20 май съм в Смолян. На 21май възнамерявам да участвам на похода по река Тополница.Ако се появите с лодки на 19 май вечерта(късния следобед) в Смолян или в района ще караме на следващият ден.За мен идеалният вариант да гребем три дни по Арда е: 18, 19 и 20 май. Бих направил компромис да остана и за 20,21, и 22, но нещата трябва да са ясни предварително. На 18 май най-късно. За да знам как да си организирам времето.
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by h.robo »

Хайде утре Чая. Има добра вода. Имаме време да се организираме. Съгласен съм и на други подобни варианти.
User avatar
PitaRamos
Posts: 109
Joined: 25 Jun 2010, 09:34
Location: България

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by PitaRamos »

Мога най-искренно да Ви споделя, че рекиците в района -Чая, Юговска, Арда и прилежащите текат доста добре. За 23-24 спретнахме един скромен отбор и покарахме Арда на 35-30 кубика. Експерт от региона каза, че със сигурност доброто ниво за каране ще се задържи до края на тази седмица, та и повече, предвид валежите. Реката е чудесна на това ниво, вълните са големи, водата е доста топла за плуване, така че може да избегнете всякакви опасения за простудяване :rolling: -.
На връщане в Смолян срещнахме два буса с Диви Чехи Каякари, които също ще са в района до края на седмицата. На 24 са карали Юговска и твърдяха че нивото и е разкошно. Нивото на Чая също изглеждаше прилично, въпреки надписите на таблицата в хидрото 11 кубика.
За повече въпроси относно хидрологичната обстановка или при нужда от партньори в реката винаги може да потърсите Робо и Коцето, които никак, ама никак не се дърпат на предложения за каране, а и познават добре реката.
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by h.robo »

Мишо, разбра ли? Спокойно можете да дойдите да плувате и в Арда с гаджето.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by manev »

КоцЕ тръбата направи заявка за неделя ... елате с мир и дано има вода :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply