Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by manev »

Бай Вълчо ние също не бяхме сигурни дали ще ги опънем тия жици. Материала си е там и има още да се работи. Отделно че толко народ има по Струма вече че не е нужно от яката офанзива. Нека падне водата да лъснат камъните и ще го наредим докрай. Идеята ми е с времето да го изградим по сериозен и стабилен начин и тези вратички да си останат там ...
petkan wrote: Федерацията беше намесена няколко пъти та ще взема да ви напомня още нещо. БКО може да има само ползи ако стане член на българската федерацията по кану-каяк. Не става дума за получаване на пари от там, а за включването ни в редовната им кореспонденция до клубовете в страната. Членския внос не е голям, а и никой няма да изисква наше участие в състезания, ако нямаме такова желание. Не ми е ясен правилника им, но Митака сигурно има представа и може да хвърли малко светлина. Да не говорим, че с федерация зад гърба си имаме повече тежест. Може би не е лоша идея да се помисли над плюсовете и минусите в някой от четвъртъците.
1. Тая федерация първо трябва да предствави документ за успешно излизане от будна кома.
2. Я тая федерация не я знам за кво се бори :mrgreen:
3. В качеството си на прецедател мисля че ще усерем цялата келешка идея ако се бутаме в шамарите на подобни администрации.

Отделно от това съм отворен да видиме дали може да скалъпим няква взаимна дейност, но първо трябва да представят документацията по точка 1.

Моля ви се хора оставете на 5 и 6 Септември да си бъдем ние и нищо повече ... Това събитие колкото по-добре и го направим от към организация и посещаемост толкова по-добре ще постави основи на ново начало за нашите спортове. Разаберете че ние сме си задружно и приятелски настроено племе и трябва просто да продължаваме със същия тон. Недейте да се опитвате да вкарвате тази идея в релси, ограничения и строги канони. Тове е "Българско Каяк Общество" и то е създадено от хора които просто харесват идеите си и мислят свободно в делата си без да им пука от разни правила и препоръки. След като вече почти 5 години същуствува, събира хората и удвоява членовете си всяка година, значи това е показател че е в правилната посока. Защо е така ? не е и нужно и да търсим отговор на този въпрос
майка му деее ...бЪ дори и онзи ден със Светльо се вряхме по храстите да набараме новия проект. Само помислете последните две години колко нови реки разработихме заедно и това е достатъчен показател че се работи по въпроса.


И в заключение на таз прочуствена реч :D
Всички ние сме големи хора и вярвам че все още имаме уважение един към друг. Поради тази причина апелирам вместо да се сипят критики и негативни изказвания да се замислите че всъщност преди месеци гласувахте на 4 човека доверие да отговарят пред хората от ваше име. В крайна сметка вие си ги избрахте. Логиката от тук нататък е да ги оставите на мира да си вършат работата и да ги подкрепяте ако има нужда. Въпрос на уважение е да не им пречите и да питате първо тях преди да съдите делата им. По този модел и те ще уважават мнението на всеки който има какво да каже по въпроса. Разграничете се малко от фактора че се познаваме повечето. Сега сме 50 човека след години ще сме 500 и ако няма изградена култура на общуване резултата е ясен за всички.
Ние просто седнахме насаме решихме и обсъдихме. След това започнахме да подпитваме хората имат ли желание да участват после отидхме при търговците да ги питаме ще помагат ли, след това предложихме на хората които сметнохме за подходящи да помагат, те пък се навиха и си разпределихме задачите. Това поне за мен е най-културният начин. Ако ще трябва за всяко нещо да искаме мнението на всички хора и препоръките им ...то се сещате какъв ще е резултата. Мисля че и четримата познаваме добре материята и идеите на холдинга. Така че още веднъжжж
По-културно и с повече уважение ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Philip
Posts: 115
Joined: 06 Dec 2007, 10:43
Location: София
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by Philip »

Според мен,най-редно е да се съберем Четвъртъка и да се обсъди прогреса по събитието,така че всичко постигнато до тук да стане извесно на всички.Предполагам не е късно да се правят промени?Да направим едно обсъждане и на кръчмата,барем .... излязла някоя нова идейка или корекциика ;) !
P.S.Живот и здраве четвъртъка(най-късно петък).ще имаме слаломна лодка в действие!Вече съм трескав ...... много ми е мерак да я пробвам! :D
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by kayaso »

Здравейте.
Казвам се Водомер Белоречки от с. Чешмеджево /Странджанско/
Запален съм по каяк и много бих искал да участвам в проявата, която организирате по Струма в началото на септември т.г. Обече, нещо не ми е ясно, та имам малко въпроси:

Как да се запиша за участие?
Къде се провежда мероприятието?
Кога от кога до кога/?
Има ли краен срок за записване?
Каква е таксата за участие?
Кога и къде трябва да я заплатя?
Мога ли да участвам в дисциплината К2 заедно със сина ми, който е на 10 години?
Приятелката ми също проявява интерес... в този см.може ли да направим смесен отбор /мъже+жени/?
Ккаво ще стане, ако се обърнем и водата ни понесе надолу?
Ще получа ли някаква застраховка за времето на проявата, или трябва сам да си я осигуря?
От какво се нуждая за участието?
Трябва ли да съм със собствена лодка? Аз иначе съм карал много каяк, но моята е спукана, та може ли да ми осигурите за участието?
Има ли някакви изисквания към лодките?
Има ли задължителна екипировка?
Какво осигурявате по време мероприятието?
Как да стигна до мястото на мероприятието? Има ли някакъв организиран транспорт? Може ли да ми дадете телефонен номер за контакт, в случай че объркам пътя и не мога да ви намеря?
Къде мога да нощувам в раиона?
Мероприятието е със състезателен характер. Какви са критериите, по които ще оценяват съдиите?
Имало и награди...супер! Не че е много важно, но все пак, мога ли да знам какви са?

Имах още върпроси, но ги забравих. Като се сетя ще ги добавя тук. Ако някой друг също има и се сети преди мен, моля да пита, щото аз може и да не се сетя въобще и да се изненадам после от отговорите на незададените ми въпроси.
Благодаря ви предварително!

Успех... и мноо здраве!
Водомер.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by manev »

Я вместо да остроумничиш си намери работа по някои от въпросите които си пуснал по-горе. Не прекалявай обаче щото сме те писали като отговорник за някои от тях :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by manev »

ето и предложението за финалите :mrgreen:
http://vbox7.com/play:e42e3095
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by kayaso »

manev wrote:Я вместо да остроумничиш си намери работа по някои от въпросите които си пуснал по-горе. Не прекалявай обаче щото сме те писали като отговорник за някои от тях :D
Благодаря за изчерпателният отговор!

:( не остроумнича, само исках да дам полезна насока ...жалко че не ме рабра правилно!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by manev »

ти па са не пали с 200 ... мислим по тия въпроси, ама след като за една покана стана война, сети се ако трябва въпрос по въпрос да пишем тук
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by MILS »

Пак се почна:))))
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by kayaso »

manev wrote:ти па са не пали с 200 ... мислим по тия въпроси, ама след като за една покана стана война, сети се ако трябва въпрос по въпрос да пишем тук
разбира се, че трябва! Приложено към поканата. А също и тук.
Това е свършена работа.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by manev »

Ще стане и това. В момента ситуацията е съсредоточена в друга насока. До септември има време за да се доизчистят нещата ама не лошо ако имаш идеи да минеш да ги обсъдим ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Locked