Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by petkan »

Като ти чета отговора у мен се поражда следния въпрос - кой организира въпросния празник? БКО/ККХ или Манчо, Милски и компания?

Ако е последното, много моля да бъда извинен, че ви занимавам с глупостите си - преставам веднага. Вие обаче спрете да използвате БКО и ККХ в кореспонденцията си.

Ако е първото, ще ви помоля, когато използвате трибуквените съкращения, да бъдете по-отговорни и да не ръсите безценни бисери, на които да ни се смеят и след години. Каквото и когато да сте обсъждали то не е стигнало до мен и не може да ми се сърдите, че адресирам вече (според теб/вас) решени проблеми. Не е ли по-добре Манчо да напише тук (или може би в по-подходяща тема) до къде се е стигнало и какво има да се прави. Нямам намерение, а и не е правилно, да звъня по телефона до конкретен човек, когато става дума за публични теми. Или може би организацията се пази в тайна в която са посветени малцина?

Колкото до слалома: ремонтираме си лодките и мислим да ги караме, без да ангажираме времето и вниманието ви. Претенциите ми са към използваната терминология или по-скоро към това да бъде обяснено, какво точно ще се прави по време на мероприятието. Ако приказките на маса са едно, официалните писма до клубовете може би са друго. Ще правиме ли нещо заедно или в духа на досегашните традиции ще направим няколко коалиции с противоречащи цели, правейки нещата на пук на другата?


И накрая, просто не мога да се стърпя - кой прави и поставя вратите за да му предложа персонален подкуп за да ги направи като хората, щото май много се внимава да не стават за слалом? Аз като човек добре известен със заниманията си с умиращи спортове мисля тайно да ви прецакам на тази тема. :D

PS: да вземем всички да оставим егото си в къщи, а? май само пречи...
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by vandobrev »

Ако става въпрос за ЕГО(ист)-имам всички броеве на списанието излязло до момента до когато го издаваха-следователно и аз имам достатъчно от това нещо.За другото не си го оставяйте в къщи а ми го донесете на кръчмата в четвъртък а пък аз ще ви го пазя и нямя да ви го наранявам.А през това време нека доизчистим идеята за слаломното трасе и го направим по правилата,ако сме късметлии то ще си остане дори и след въпросното събитие и ще може да се използва за напред.Предполагам всички искат това-нали?Колкото да словесните битки тук съм съгласен че в спора се ражда истината но да не се прекалява че и интернета е с пари. :D (ми 20 лева на месец да не са малко) :lol:
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by manev »

Ваньо може ли и от "другите" списания да донесеш, че имам някои въпросителни относно партито вечерта .... Не стаа в четвъртък щото на площат не се е...
Петко Петкооооооо
Както винаги си класически груб и циничен. За това събитие се намятат идеи от вече месец. Дори и Николай Христов подкрепи идеята и апелира да не се взимаме насериозно. Избрахме този начин да информираме хората защото незнаеме с какъв ресурс разполагаме и от месец насам всеки рови и подпитва за нещо. Що се отнася до медицинския екип, то имаме цена за Линейката на Кресна от две седмици. Изпратихме запитвания до всички по възлови точки на каяка в България и им събрахме мненията. След което оформихме цялостната концепция. Въпреки всичко има малко дреболии които трябва да изчистим и за това не слагаме категоричен регламен и тн. В момента в който увиснат вратите над реката всичко ще бъде ясно.
От тук насетне имам лична молба към теб да спреш да се нахвърляш в/у хората защото те като никога са сплотени и мотивирани и всеки един прегръща идеята и помага. Не сме те държали в течение защото просто даваш газ някъде по баирите и никой няма да те гони. Намери къде ти е ръчната спирачка, дръпни я и седни и питай като човек. При условие че целия холдинг се е хванал на работа не мога да разбера какво си се рахвърчал като топка за Боулинг с/у хората.
Искрено съжалявам ама идеята за БКО е именно да има регламентиран апарат за действие при подобни случаи и неразбирам защо се избра ръководство ако ще правим такива изпълнения и доверието към него ще е нулево. Айде спри да подценяваш хората и ако имаш идеи ще седнем и ще помислим какво може ОЩЕ да се направи.
Естествено че трасето се прави с концепция да остане там и да е интегрирано за всякакви нужди. То самото се изгражда от нас така че матеряла е на ханчето и можеш спокойно в събота и неделя да вържеш някоя тел. Много е готино че сте ремонтирали лодките и ако си сигурен че на 5-ти септември ще можеш да организираш няколко човека да ги накиснат във водата, то считай че от този момент си имаш мисия за самото събитие. Въпроса е само да не се мешат с другите лодки и да не ги набутваш в основната организация.
Дай го тоя човек който има система за измерване на времето и ако имаш контакти виж как стои въпроса с химическите тоалетни, щото и те са проблем за сега ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by MILS »

За егото си прав.
За вратите незнам зашто продалжаваш да дълбаеш с длетото тънко ,след като според цитираните правилници няма проблем врата 2.5м да се ползва и за двата спорта?! Апропо и двата правилника позволяват да се слагат врати с един колец дайте така да ги наредим барем слаломистие мирнат :)))).Ама да не земе някой да зацикли около един колец да му се завие свят.:)
А сега сериозно. Опънати са само върви. Колко и какви врати ще се слагат на тях може винаги да се промени.Оставени са и дължини на вървите така че даже да се сменя и опорната точка ако на накой му се приисика ама мнооого.ПО важното е вървите да се ползват и да оцелеят по дълго .Трябват и още въври така че поле за изаява има .
По въпроса за организаторите бих казал две неща.БКО си има избрано ръководство ,което требе най сетне да се хване и да заяви проявата е ли на сдружението или не.До колото си спомниам имаше поне двама представители на споменатото вече ръководство на единствената среща по организационни въпроси за таз инициатива.
Ако не ни харесва кви ги върши ръководството да го свалим и си изберем ново. Ама да си правиш отвод от избора и да си недоволен че не си достатъчно уведомен не е много чесно.Съгласен съм с теб че няма достатъчна яснота по това какво се прави но то е само щото нико не е на ясно а не щото се крие:)
По въпроса за слалома мога да ти върна топката, че ако някой е тръгнал да го развива е добре, но не е поставил въпроса към нашето сдружение .МОже и така да е редно след като си има федерация ,която е на път да си земе тоя спорт и да си го развива. Но си мисля че е добре таз федераци да се яви при нас, плепса и да ни каже какви намерения има за този спорт и какво можем БКО като организация да им съдейства. Ако ли не ,ние нито имаме право нито възможности да се занимаваме със слалома.И тука опираме до целите на БКО като организациа, които може би на мен не са ми ясни.
В заключение по спомен ще цитирма спиък на хората присъствали на тъй наречената "Тайна Организиционна среща за Съботиране на Слома в БГ"
Манчо, Милски,Колйо Перчема,Милена ,Йована,Филип,Шоко .
Виновниците за опънатите върви са най-вече Манчо и Светльо ,но Филип ,Милски ,Любо и споненатия вече Кольо Перчема също имаха визия и участие.

П.С.
Идеята за фото финиш е мног добра и чесно казано ми се вижда на много прилична цена .
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by manev »

за фото финиша незнаех че останала жива апартура в Бг и ако го има ще олекоти доста организацията.
Събитието си е на БКО и не виждам какво нередно върши ръководството в момента. Наша си е идеята, ние си го действаме и в случая си запазваме правото да си определим в регламента, това състезание ли ще e или гей парад.
Миле забрави и тайния агент по подривната визуална дейност Дон КирилOFF и злия му дакел. Мнго си прав в случая с федерацията, слалома и начина по който те трябва да постъпят в случая.
Чисто технически дай да направим напречните греди с две захващания и така ще може да се прави корекция на размера
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by petkan »

Водния слалом в тази държава никой не може да го пипне дори с пръст по простата причина, че слалом няма. От доста време. Като гледам скоро няма да има поради ред причини, с които няма да отегчавам четящите. Така че Миле - споко и не преигравай. Не ме е страх, че точно вие ще затриете слалома. :)

От самото начало роптая на тема сериозните неточности и непълнота на поканата, но не дотам че да искам оставки. :D Мястото на Манчо носи повече отговорности отколкото привилегии и дано е започнал да го разбира. Този к.. съм го ял преди време и мисля малко да си почина. Това за което помолих беше да се внимава повече за в бъдеще за да не ставаме по-смешни отколкото сме в момента. В духа на най-добрите традиции вместно виновния(те) да каже(ат) "упс, извинете - направил съм грешка", отплеснахме темата в лични нападки, че е по-лесно.

За вратите се заяждам защото се държите така, сякаш водния слалом лично ви обижда. Така или иначе ще ги конструираме наново и е най-добре да са универсални. Вместо това - слалома е мъртъв, за кого да ги правим и т.н. Както се оказа ICF май са помислили и са внесли необходимите корекции в правилника, давайки възможност кану-каяк и рафт слалом да ползват обща база.

Федерацията беше намесена няколко пъти та ще взема да ви напомня още нещо. БКО може да има само ползи ако стане член на българската федерацията по кану-каяк. Не става дума за получаване на пари от там, а за включването ни в редовната им кореспонденция до клубовете в страната. Членския внос не е голям, а и никой няма да изисква наше участие в състезания, ако нямаме такова желание. Не ми е ясен правилника им, но Митака сигурно има представа и може да хвърли малко светлина. Да не говорим, че с федерация зад гърба си имаме повече тежест. Може би не е лоша идея да се помисли над плюсовете и минусите в някой от четвъртъците.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by manev »

petkan wrote:Мястото на Манчо носи повече отговорности отколкото привилегии и дано е започнал да го разбира.
абе ейййййй Келеши :mrgreen: :mrgreen: що не казахте че има привилегии и екстри :mrgreen: :mrgreen:

искам да попитам ....Полагали ми се шерпа и компаньонка ??? И да ги завеждам ли като "представителни" разходи ?
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by petkan »

Абе куре, ако имаше дали щях да се дърпам, а? :D
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by mitq »

Компаньонката е използвана
освен шерпа да върши цялата работа
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Състезание Струма 05-06. 09.2009 г.

Post by Demo »

Ми да взема и аз да кажа нещо, като некакво ръководство на БКО и присъстващ на Тайната вечеря (Миле и аз бях там, ама знам че не е лично). Както е казал Исус на тайната вечеря - който иска да влезе в кадър, да застане до мен :)

Та: форума не е мястото да се храним, когато има някакви неточности за такова събитие. Уронваме си "авторитета", 'начи. Крива, права, покана има. Дали е слалом или е заобикалом; дали е състезание или съревнование няма никакво значение. Фактът, че толкова хора проявиха интерес и ще се съберем с клубовете от страната и най-вече с хората, които имат някакво отношение към бързата вода в България, може само да ни радва. Не бива да забравяме, че цялата работа е художествена самодейност с цел напиване с нови раздувки вечерта, а не сертификат от KSAID (Kayak Slalom Association International Deiba). Идеята е супер, ентусиазм не ни липсва и който може, да помогне с каквото може. Кой не може - не може. Ясно е, че повечето от нас ще са пазители на състезателите и както говорихме, няма да вземем дейно участие в повечето дисциплини (или подобие на такива).
И като има някаква организация за опъване на каквото и да било, включително върви над реката, не е лошо да има информация тук, а не - отиваме на Кресна. Аз собствено и лично изобщо не разбрах, че за това е отиването миналия уикенд. Инак, щях да дойда. Организация е това. Пуснете една тема - "телове в събота" и готово. Всички четем тоз форум. Мир и любов за всинца ни, а най-вече за мен, като Председател на Управителния съвет на БКО, барабар с Жибауш :)))
Душата търси романтика, задникът - приключение...
Locked