Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
sailing
Posts: 126
Joined: 05 Dec 2007, 17:58
Location: Stara Zagora

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by sailing »

Разминахме се значи :D в последния момент заминах в събота вечерта на Жребчево :) . Ще се видим на Арда тогава :) , от 3-8.06 съм в Черна гора и на 12.06 вечерта съм на х.Боровица (само за събота и неделята).
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by graf_bezuhoff »

sailing wrote:Разминахме се значи :D в последния момент заминах в събота вечерта на Жребчево :) . Ще се видим на Арда тогава :) , от 3-8.06 съм в Черна гора и на 12.06 вечерта съм на х.Боровица (само за събота и неделята).
Тюх, знаех си че така ще стане, като приложим ези-тура...

За бъдещите посетители на язовира, да се поучат малко от чуждите грешки:
koprinka.JPG
Жълтият пунктир е нашето пътешествие между нивите, финиширало на това място:
IMG_8284_resize.JPG
Мястото всъщност не е лошо и е близо до водата - както казах 20 м. Малко е ветровито, обаче. Останах без тента накрая (едно колче се счупи).

Червеното е стената. Зеленото над нея е класическото място за бивак на масовия турист - с хотели каравани (и чалга предполагам). По-западното зелено беше почти ненаселено, но също достъпно, струва ми се. Но и двете зелени са голи. Полуостровът между нашият лагер и масовите биваци е горист, но стръмен. Видях една джипка до брега, не знам с кола как е. Но малко по на изток от жълтото трасе съм маркирал със знаменце подход, който е по-удобен за лодки, пада се в ръкавчето между нашия бивак и гористия полуостров.

Ето и малко класика:
IMG_8295_resize.JPG
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by graf_bezuhoff »

Тишо, можеш ли да ме ориентираш къде е трябвало да отидем, защото се натрупаха няколко събития, за да ми попречат:

1. Пристигнахме по тъмно, откъм Казанлък и нищо не виждах встрани от пътя, освен че бях изнервен

2. Дори и да виждах, бях забравил твоето описание

3. Можеше поне да си го принтирам, но...


А тъй и тъй пускам и снимки:
IMG_8298_resize.JPG
А това е началото на един от южните ръкави, който доста криволичи и накрая се разширява и продължава много навътре. Има и стада от коне.
IMG_8301_resize.JPG
User avatar
sailing
Posts: 126
Joined: 05 Dec 2007, 17:58
Location: Stara Zagora

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by sailing »

ти си бил на бивак на западния бряг на полуострова аз ти говорех за източната част :) (от другата ти страна) , но и там става където си бил.
maxferson
Posts: 2
Joined: 08 Jun 2009, 21:41
Location: Кадето е приключението

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by maxferson »

велико място :D знам го ,струва си !
usa
Posts: 1
Joined: 19 Sep 2010, 20:22
Location: sofia

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by usa »

До тези, които са били няколко пъти на язовир копринка, искам да попитам за палатка и спален чувал, къде е най-подходящо!
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by graf_bezuhoff »

На картата по-горе зоните в зелено са достъпни лесно с кола. Ако си без кола... навсякъде ;).
ilkodr
Posts: 6
Joined: 31 May 2010, 16:09
Location: Sofia

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by ilkodr »

бях на язовира през този уикенд .. има импровизиран къмпинг след хотел Лазур - на самия бряг е и лесно се пуска каяк .. лесно се достига по асфалт с всякакъв вид транспорт.. но има и много хора .... а и от там може да се стигне за 2-3 часа гребане до всяка точка на язовира - още повече сега ми се стори доста поизпразнен...
Last edited by graf_bezuhoff on 20 Sep 2010, 19:38, edited 1 time in total.
Reason: Моля, използвайте кирилица във форума!!!
Locked