Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by graf_bezuhoff »

Приятели отблизо и далеч, върти ми се в главата от известно време насам една забежка с пре(с)пиване до този язовир. Моля за информация - заслужава ли си пътя, има ли удобни и приятни места за бивак, на какво да обърнем внимание - какво а включим в маршрута - и най-вече не иска ли някой да си ударим там една среща кротко край огъня и после сред смълчните води, погълнали Севтополис? Струва ми се за 24 май ще е удачно да се измисли нещо такова.
plamba
Posts: 11
Joined: 03 May 2009, 14:47
Location: Велико Търново

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by plamba »

Ох, как искам да дойда :( . Ама ще почака да си взема каяк първо :) . Имам и рода в едно село до Казанлък, и казармата ми там мина, но за мой срам трябва да кажа, че язовира съм го виждал само отдалеч(от пътя). Иначе това, което знам за него, едва ли ще ти е от особена полза - знам, че доста хора го посещават постоянно, правят се цели лагери през лятото, там също правят и бирфестове от време на време, имало е и рибари навремето, сега не знам; абе с две думи очаквай да е оживено.

P.S. Пък между другото може някой ден да дойдеш на Стамболийски, хич не е лош язовира, а и за него знам много повече отколкото за Копринка ;) .
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by jorji »

Image

ей това е по отдалечения и малко посещаван край на язовира, минава се през павел баня и виден... но пътя си е за жип,не че не може да се мине с друго, но трябва да прежалиш някоя кола.. :D
другия бряг е по полегат, но особено около стената е дандания..
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by rimohit »

Графе... един съвет.Спирай на места където има хора .Така или иначе си с лодка и може да отидеш дето си поискаш.Там тарашат понякога автомобилите , както и на яз.Жребчево.
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
sailing
Posts: 126
Joined: 05 Dec 2007, 17:58
Location: Stara Zagora

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by sailing »

По тихите места за лагеруване са полуострова срещу червената линия на картата - до там се стига по черен път. Ако пътуваш от София за Казанлък на 2 - 3 км преди разклона за с. Дунавци от лява страна има отбивка с чешма - срещу нея от дясно на пътя има черен път който води до там и се разкланя съоветно за лявата или дясната страна на полуострова. Другията ти вариант е ръкава на Морозово или сега се казва с.Г.Черковище (в началото на червената линия дясно - надолу ) от селото има черен път за там. За 24 ще е спокойно няма да ги има рибарите :D . Ако не ти хареса може и яз. Жребчево да опиташ той е по голям. И давата язовира си заслужават :)
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by graf_bezuhoff »

Последно, къде ще ми хареса повече и ще е по-приятно за лагер + гребане - на Копринка или Жребчево?
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by rimohit »

И на двата има какво да се види....
Избери си единия... после другия :D
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
sailing
Posts: 126
Joined: 05 Dec 2007, 17:58
Location: Stara Zagora

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by sailing »

на 23 и 24 май на Жребчево е клубът от Нова Загора те са в един ръкав преди заведението - Жребчето , ако си там можеш да ги видиш
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by graf_bezuhoff »

sailing wrote:на 23 и 24 май на Жребчево е клубът от Нова Загора те са в един ръкав преди заведението - Жребчето , ако си там можеш да ги видиш
А теб кога и къде мога да те видя?

Шегувам се - когато - тогава.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Копринка - вижда ли се Севтополис отгоре?

Post by graf_bezuhoff »

Язовирът наистина ни изненада приятно. Особено като започна мероприятието малко разочароващо - пристигнахме в 10 вечерта и опънахме бивак до една нива, когато колата вече не можеше да продължи напред. На сутринта се оказа, че язовирът е на 20 метра от нас ;).
Иначе си е класика - насреща ти Бузлуджа, Шипка, връх Ботев (с петна от сняг). В широките ръкави откъм североизточната страна опитахме какво е силен вятър и големи вълни. Като на морето. Кеф голям. Дори и скъпата успя да открие малко викингска кръв в себе си и да се наслади на стихиите;).Минахме и над Севтополис, ма нищо не се видя. Ха ха ха. А ръкавите откъм Средна гора са просто приказка - закътани, криволичещи като фиорди сред високите брегове.
Снимки - по-нататък, ако си заслужават...
Locked