Воден поход по Арда 2009 09-14.06.2009

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: Воден поход по Арда 2009 09-14.06.2009

Post by jorji »

оффтопик:
от южната страна на студен кладенец по единия ръкав тръгва река посока с. гургулица и татул
някой запознат ли е с реката и дали има вода, че там е хубав район, а мисля да ходя някъде на река уикенда.

ПС: и откъде се минава за нея, като гледам на картата май само през момчилград може...но има вероятност и да съкратим по черни пътища. бтв някой знае ли как се казва тази река?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Воден поход по Арда 2009 09-14.06.2009

Post by manev »

точно тази я гледаше Иван сега на похода. Може и да е добър проект.
Ако ме домързи да ходя в събота на Струма мисля да се разходя до Стара Планина да огледам едни проекти ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Воден поход по Арда 2009 09-14.06.2009

Post by graf_bezuhoff »

Това е въпросното Буюк дере.
Като хванеш от Кърджали пътя за Татул (добре обозначен с табели) и продължиш по него след Татул до Нановица, в началото на Нановица стигаш до кръстопът, едната табела сочи Студен кладенец, завиваш по нея (идвайки от Татул се пада наляво) и караш по пътя като избираш, ако не се лъжа, само левите отклонения (освен на едно място, ма то си личи че слиза стръмно надолу). Но не ми се доверявай, аз се губих по тези шосета на няколко пъти, въпреки GPS-а. Пътят е асфалт и стига накрая до сгради на ловното стопанство, почти до язовира.

Реката обаче ме съмнява сега да има вода за каране, само в язовира.
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Воден поход по Арда 2009 09-14.06.2009

Post by Pecata »

Вижте на какво попаднах току що.
http://www.prijon.bg/index.php?id=14" onclick="window.open(this.href);return false;
Приготвяйте се за разправии още от сега.
:lol: :mrgreen: :D :lol: :mrgreen: :D
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Воден поход по Арда 2009 09-14.06.2009

Post by sto100jan »

Графика явно е писан от мосю Иван Танги , като гледам правописа :lol:
Труден език е тва българския - кон-коне, слон-слоне ,рак-раци , крак-краци , овце , козе и т.н.......
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Воден поход по Арда 2009 09-14.06.2009

Post by manev »

Eдно ще напиша по случая.
Поведението на всички участници претендиращи за авторитетност и взели се за главни организатори, беше супер смешно и типично по нашенски недодялано. Балканската ни комплексарщина не позволи на хора които ходят на този поход от десетки години да си пречупят скапаното его и да седнат на една маса и да си уточнят организацията. В личен план за първи път се сблъсквах с воден поход. Като пълен идиот реших да си направя експеримента да следвам датите и часовете които бяха пуснати в официалната наредба за похода. Естествено че тази наредба въобще нямаше нищо общо с реалната ситуация. Заварих една камара корифеи в областа които ме дърпаха за ръката да се включа в "техния" поход.
... и от там ми идва въпроса. Кви сте вие и за кво се борите ? Какво толкова има да делите и на кого се доказвате ?
Смешна история просто. Макар че с Николай Христов често ни се разминават идеологиите, той беше единствинея човек който караше по протокол и се грижеше за цялата група като организация. Тези които ме пъзнават знаят че често се забърквам в инициативи и досега никога не съм позволявал екстрата да се разделят хората или да даваме сцена на някой да се изявява като "личност", защото от това губи само каяка и дейностите с които сме се захвали. Идеята на походите е да се събират хората и да има масовка. Точно това убиха тази година и си заковаха голям пирон в ковчега. Не ме интересува нито кой е прав или крив, нито каква е истината за това че имаше 4 организирани похода в разлика от няколко дена. Отидох като прост "турист" и си тръгнах като такъв и догодина пак ще следвам график написан на хартия или обявен в нета официално, а който иска да си мери пишката с другите да се чувства свободен да го направи. Ако ние каякарите които караме в бързи води имаме този ресурс от история и контакти както туристите досега да сме бутнали със светлинни години напред. Може би "туризма" трябва да се самоунищожи по тази схема към която е тръгнал за да почне да цени тове което е загубил.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Воден поход по Арда 2009 09-14.06.2009

Post by manev »

айде честито на Кърджалийци
http://vbox7.com/play:87ee0d38
направо им завиждам за това ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Воден поход по Арда 2009 09-14.06.2009

Post by graf_bezuhoff »

И аз намерих време да преточа апарата. Моля модераторите да създадат тема за похода по Арда 2009 в галерията. Имам снимки, чакащи одобрение в Обща категория. Моля да ги одобрите и да ги преместите в галерията за похода.

За нетърпеливите - най-големите попадения:

Крава на мост
IMG_8420.JPG
Така го разбираме ние похода:
IMG_8450.JPG
Докато Ванката си шляпаше кротко, неусетно му се накачули един рейс народ да ги дърпа:
IMG_8534.JPG
А как чичо Манчо яха джипката и колко каяка качи - в Галерията :)!

Използвам възможността да благодаря на всички за подкрепата и търпението, с което ни изчаквахте всеки път.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Воден поход по Арда 2009 09-14.06.2009

Post by manev »

готов си
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Воден поход по Арда 2009 09-14.06.2009

Post by manev »

абе така ли се учи ескимоско ?...по уй :mrgreen:
Image
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Locked