Pitzbach kajaking

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
snowpatrol
Posts: 16
Joined: 08 Apr 2008, 20:19
Location: Sofia
Contact:

Pitzbach kajaking

Post by snowpatrol »

Тръгнах от Рафтинга, а сега на "надуваемия дюшег" не ми се качва, от малката лодка не ми се слиза... Благодарение на преживяванията ми в Австрия и най вече на вас келеши. :)


Всичко се почна така, на 29ти Април, някъде там долу...
Image

Oт облаците европейски паднах и за миг се озовах на летище Инсбрук. Вече е Май апък зимата е все още жива.
Image

Ето я река Инн. Снежеца от планините се спуска бавно надолу. Реката се пълни.
Image
Image

И както всеки Май, на 3000 - метра сняг, а долу - дъждец. Реките се пълнят с всеки дъждовен ден.Понякога за час нивото достига такива размери, че пералните стават огромни гладки вълни, камъните изчезват, както и голяма част от хубавите брегове .
Image

Отправям се по-навътре към тиролските Алпи, градчето се казва Имст. Там започва маршрута на рафтаджиите и каякарите. Мястото се казва Имстко дефиле или на немски Imster Schlucht.Дължината му е 14 км. И там ме посреща буря.
Image
Image

На курса, който правих за рафтинггид, се борихме със студено време, 8 Градуса температура на водата, обръщахме рафтове, и управлявахме лодки от 8 до 19 часа. В продължение на 10 дена, всяка вечер теория от 20:00 до 23:00 и на другия ден пак на реката. По едно време почнах да се чувствам като в казармата. Не че някога съм била войник ама ... Това е животът в реката - борба....ама и забавление. :) За съжаление нямам снимки от rafting живота. Чакам да ми ги пратят.

Та колегите все още чакат свободен ден и малко по-хубаво време, и малко по-ниско ниво на водата, за да заредят кайаците и да тръгнат ... Небето започна да се поизяснява.
Image

Гледаме от прозореца, а един колега с е провиква отдолу ... "По новините казаха че времето ще се оправи!"
Image

Два дена по късно, една хубава сутрин, проверяваме за пореден път какво е нивото на водата и приготовленията започват...Отправяме се към Питцбаx.
Image
Image

Айде стига сме гледали небето, да си дойдем на думата. Вода има. Оглеждаме някои места в реката. Мaршрута е голям екшън. Нилс неможе да повярва на очите си. Всички са предоволни.
Image
Image

Материал има!
Image
Image

Нилс продължавада да буйства и да говори как няма търпение ...
Image

"Е неможе бе човек, кво се моткаш още? Айде!"
Image

Аз ги гледам и си мисля..." като ще гепа една лодка и ще скоча в реката. Но неможе! Тая река не е за начинаещи. А и нали съм обещала да ги върна обратно в къщи, седя c чилиеца Тед и чакам ... Който не кара лодка, кара колата." ;)
Image

Един поздрав и благодарности на manev и другите келеши, които ми показаха какво е каякинг и ми помогнаха да направя първи гребания с лодката. Пускам линk към две филмчета, които направих същия ден на Питцбаx.

http://ca.youtube.com/watch?v=XLbx8B_2o ... re=related
http://ca.youtube.com/watch?v=UMtQiD73ULI
snowpatrol
Posts: 16
Joined: 08 Apr 2008, 20:19
Location: Sofia
Contact:

Re: Pitzbach kajaking

Post by snowpatrol »

Скоро ще пусна малко превод от един Пост на каякари в kajak.at za samata reka. И още малко снимков материал от вълната на сърфистите в Инн.
Locked