Нов, бос и ентусиазиран

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
kmfb
Posts: 1
Joined: 16 Jul 2008, 19:03

Нов, бос и ентусиазиран

Post by kmfb »

Здравейте!

От известно време ми се иска да хвана спорт и май тоя ще е.

Занимавал съм се с каяк преди, в гребна база Видин, но малко време за съжаление. После къде що съм видял каяци под наем все съм опитвал, но в никакъв случай нямам сериозна практика. Ще ми се с един приятел да почнем по-яко да тренираме, за което трябва да се екипираме добре и напълно.

Въпросите ми са доста, но първо - от къде трябва да започнем? Идеята е да успеем да влезем във форма (без да си поставяме срокове) и да почнем да гребем в бързи води. Преди това, обаче май ще трябва до Панчарево да ходим яко.
Какво ни трябва за начало? Може ли директно да направим инвестиция в пълна екипировка или да купим по едно корито за езера и т.н. и после вече нещо хубаво, когато задобреем?

Къде в София да отида и да разгледам, да се консултирам? Пък и да купя нещо, въпреки, че съм сигурен - покупката ще е по-евтина от друга страна.

Къде мога да взимам каяци под наем покрай София? Имам предвид за моя собствена тренировка, аз Панчарево знам.

Грубо, наистина, колко пари трябват за добра и цялостна екипировка за екстремно гребане в бързи води? А за по-спокойни? (Предполагам че цената на допълнителните обезопасителни средства в първия случай ще се компенсира от тази на риболовните такъми във втория.)

Всички мнения, предложения, коментари и т.н. са повече от добре дошли, ще бъда много благодарен.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Нов, бос и ентусиазиран

Post by manev »

много добре си си задал въпросите и отговорите. Само в едно бъркаш, а то е в това че покупката на екипировка е най скъпото нещо. Принципно събереш ли някви парцали и гребла, след това ти остава само пари за гориво. Иначе мини през сбирката утре и ще видим как може да ти се даде едно рамо. Панчарево е най-добрия старт като за начало, а и ние тия дни го посещаваме редовно, така че възползвай се ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Locked