Да пошляпаме в Родопите

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Да пошляпаме в Родопите

Post by sto100jan »

Айдееее ,потеглямееее :D
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Да пошляпаме в Родопите

Post by vandobrev »

genius wrote:Чекай, чекай... Ники немаше ли на 5-ти, 6-ти юли да носи коритата .... че аз малко съм на другия край на бг... За този уикенд ли става въпрос ?
Ами май да ама и аз няма д амога да отида че Мимето има имен ден в неделя,така че съм аут
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Да пошляпаме в Родопите

Post by graf_bezuhoff »

Ако не се лъжа, туй ще бъде първата групова проява на секцията "Мокър Гъз".

Очакваме включване.
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Да пошляпаме в Родопите

Post by vandobrev »

Ей хаймани ,пишете после как е минало :D
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Да пошляпаме в Родопите

Post by graf_bezuhoff »

Мина супер!
Само дето плановете ни се разминаха (по ред причини) и двете групи гребаха в различни язовири, но поне се запознахме и останахме с обещания следващия път да сме по-заедно.
Иначе Беглика е страшна красота и ултра чиста вода. С много думи не мога да го опиша, ще пробвам с две - голям кеф!
Стоян греба и на Широка поляна, той може да каже повече впечатления, да сравни двата язовира, да каже къде повече им е харесало (с изключение на шумните комшии).
Ние, честно казано, като видяхме Беглика и не ни се ходеше никъде другаде. А и който остана, получи неочакван нагледен урок от виден член на холдинга.
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Да пошляпаме в Родопите

Post by sto100jan »

Кратък оДчеД на мероприятието

Мероприятието започна още на 26.06 , когато по стечение на обстоятелствата , съм бил роден преди 24...опааа, преди 42 години :( За отбелязване е тортата , като неотменим атрибут на рожденодневния гуляй . За тази торта съм съчинил малка , преносима ода , а именно :

Тортата на каякара

Мама торта ми направи ,
Каякарче върху лодка тя постави ,
Щот’ нали съм в ситонтоп ,
Дет’ се кара лесно като боб .

Лодката я пусна по реката ,
Бреговете са обрасли със цветя ,
Каякара е с усмивка на устата ,
А назад пък вей му се коса .

Сложихме свещички – по една за лев ,
Духахме ги със децата със огромен кеф ,
А тайфата бурно аплодира ,
докато ми смучеше от хубавата бира .

И така с веселие вечерта минава ,
С пиене и шумна врява ,
И неусетно времето лети ,
Тъй както Струма си тече край Симитли .


Ето и снимки от мероприятието http://www.snimka.bg/album.php?album_id=259057

После , в петък , с известен главобол , и общо неразположение , около 15,30 ч. източноевропейско време все пак отлепихме от Благоевград , и като заваля - та по целия път . Около Банско се събрахме с Коце , нов член , с лодка Турияк на една седмица , и оттам - право на Големия Беглик . Намерихме място идеално , с комшии , които се мъчеха да сглобят двуместен гедермански каяк . Разпънахме шатрите , сложихме пържолите в тигана , и започна..... Комшиите се оказаха върли поклонници на сръбската чалга , и до 3 ч беше невъзможно да се спи . Вече беше тъмно , и не ни се вдигаше бивака , та - изтърпяхме . :evil:
На другата сутрин с Коце се пуснахме да обикаляме язовира , той е абсолютно начинаещ , и проблема му е като на мен , лани по това време , а именно - ако си го премести в другия крачол , дали ще разбалансира лодката и ще се обърне :lol: На обяд ни заплющя зверски дъжд , опитахме се да го чакаме да спре , но накрая се прибрахме вир-вода . Язовира го обиколихме - красота - острови , полуострови .... Срещнахме членове на ,,ДИлижанс" , с два двуместни каяка , от Дупница , покарахме малко с тях , и те ни обясниха кое-къде на тоя язовир .
Прибрахме се под дъжда , дремнахме и към 17 ч , задигахме лагера , защото чалгата беше почнала още от обед . Решихме , че щом ще се местим , направо да отидем на Широка поляна . В този момент пристигнаха и групата на Чавдар , или граф Безухов , и тръгнахме надолу . Обаче , по време на търсенето на място за бивак на Широка поляна , защото пътя и без това е отвратителен , а с локвите беше направо ужасен , те решиха да се върнат на Беглика , а на нас един местен ни показа идеално място за бивак . Та , това беше разминаването .
На другия ден обиколихме по-голямата част от Широка поляна . Не е истина какъв лабиринт е тоя язовир ! :shock: Острови , полуострови , ръкави , заливи , фиорди , проливи - страхотна красота ! Наистина , както ни казаха едни момчета с каяци от Първомай , май е най-живописния язовир . Но , нали не е много голям , от 9 до 13 ч го пообиколихме в общи линии , и така..... Събрахме багажа , спуснахме се през Доспат , че е по-хубав пътя . На Коце страшно му хареса Доспат(язовира) , особено погледнат отгоре , и се разбрахме в следващите седмици да го изшляпаме и него .
Е , те това е в общи линии 8-) Много сме доволни , аз особено , че си имам дружки в моя регион , че сам като..... такова... не си е работа . По си е друго с компания 8-) Ето и снимките
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=259064
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Да пошляпаме в Родопите

Post by graf_bezuhoff »

Хич ли нямаме пресечно точка за гребане София - Благоевград?

За Студена на място ме върнаха както си бях натоварен, иначе му се бях наточил...
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Да пошляпаме в Родопите

Post by sto100jan »

Имаме , как да нямаме :D Яз.Искър - най-големия , аз още не съм го гребал . А и Огняново - отвсякъде слушам , че е много красиво.... А и Доспат , аз съм гребал там , много , много е красив . Но за него пак трябва уикенд , иначе не е интересно .
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Да пошляпаме в Родопите

Post by graf_bezuhoff »

Огняново, както писах в темата Из язовирите, е много приятен, макар и не особено голям, Беклика е по-голям със сигурност.
От едната страна се води резерват и не пускат с коли, така че лодкарите могат да се вихрят.
Locked