Kayak Holding Tour 2008

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Kayak Holding Tour 2008

Post by manev »

мм такаааа
ей ги рекиците за които говорих снощи:
Saalach http://kajak.at/Fluesse/showall.php?info=1&fluss=49
намира се близо до Salzburg и миналата година я карах. Сложна е, на едно две места, но има добра възможност за съпорт и облагородена пътека до брега и. Къмпинга също е много добър и се намира на брега на реката. Градчето се казва Lofer който иска може да разрови малко повече за него. Около нея също има няколко реки за които ще гледам да изкопча малко инфо, но тази е гарантирано че тече целогодишно. А може и на място да потърсим информация.

Ötztaler Ache http://kajak.at/Fluesse/showall.php?info=1&fluss=73 ей тази рекица е голям проект. На нея правят "Сик Лайн" но има участък който е по лек. Наш Чачи разправяше че се пускал миналата година по него. В районна на Innsbruck е. Ще взема инфо и за там

Pitzbach http://kajak.at/Fluesse/showall.php?info=1&fluss=22 пак в същата маала

Inn - Österreich http://kajak.at/Fluesse/showall.php?info=1&fluss=36 и тя

Паследните 3 са често посещавани от наш Форумен деец :D който се опитва да стане рафтинг инструктор там. Ама понеже не се справя много е наказан да развозва каякарите в района :D Обеща някъв съпорт стига да може.

всички от посочените реки ги дават да течат целогодишно което значи че риска да се "наиграем" от безводие е малък. Не вярвам да ги изкараме всичките но може да пробваме една две, стига да има време.

иначе пътьом може да погледнем и тук http://kajak.at/Fluesse/showall.php?info=1&fluss=84
даже се чудя дали от Соча да не подпалим директно към innsbrucк, ма това на Петкан навигационните играчки ще го кажат.
Ае цъкайте на воля и мислете. Като ше ви помоля без локуми и изхвърляници. Нямаме нито времето нито ресурса за всичките потоци. Но поне имаме жокер в района да каже какво е реалното състояние ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Svetlio
Posts: 194
Joined: 05 Dec 2007, 21:07

Re: Kayak Holding Tour 2008

Post by Svetlio »

Абе много петици и шестици в тези реки.
Холдинга трбва да е цял на връщане.
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Kayak Holding Tour 2008

Post by petkan »

Като гледам повечето гьолчета се намират в района където се пързалях тази зима, т.е. махалата е позната. Навигационна система няма да ни е от първа необходимост, но понякога помага.

Риска от безводие не е малък, обаче. Хората в Алпите се оплакваха от недостатъчния сняг тази зима. Да не забравяме, че отиваме във време, през което водата е най-малко. Ама каквото стане. За догодина - тръгваме по-рано.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Holding Tour 2008

Post by manev »

Твойто "немане на вода" цяла пролет го слушам и си караме през това време в клоните на дърветата :D Вземи поговори със себе си на темата "какво е имане и какво е немане на вода" че вече и мене ме объркваш. Що се отнася до реките които са избрани. преди 5 дена агентурата там сподели че местните каякари много се радвали че вече се показвали камъните и потопите са приключили. Същото нещо можеш да получиш като инфо и от Kajak.at Според скромната ми преценка от миналата година личната ни подготовка определено не е за нормалните нива на реките там. За това е хубаво да отидем малко по-късно, пък догодина живот и здраве ако сме надобрели и по-рано можем да идем. Повечето от тези реки са подобни на Любимата ни Струма, само дето се захранват от Ледници и лятото подържат едно поносимо нормално ниво. Така че без паника и зоррррр. Като гледам сме 3-4 човека които ще се метат в тия шамари така че трябва да сме единодушни и методични...останалото е въпрос на здрав сън и много бира :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Kayak Holding Tour 2008

Post by petkan »

Ако за теб е ок да чупиш кльощавия си задник по камъните, за мен не е. Реките подобни на Соча ги обичам с повече вода отколкото при последните ви две посещения. Явно е въпрос на вкус. ;)

Като се върнем от августовското турне обаче мисля да затворим форума за каякарски жени и да им забраним да се срещат. Ако се бяхме сетили да го направим това, сега нямаше да страдам(е) толкова...
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Holding Tour 2008

Post by manev »

и аз обичам повече вода ..ма нема.
Остави жените на мира. Реките в Австрия нямат нищо общо със Соча. Но начинанието е идялен повод да отидем да огледаме района и догодина да нападнем както си трябва. Ще знаем как да си разпределим времето и ресурсите. И стига мрънка. И аз съм със жена, ма тя не ми е виновна че живея на тая географска ширина и всичко хубаво е на по 1500 км. от тук ;)
Сега трябва да решим горе долу как ще си разпределим времето и приоритетите. Другото е ясно...в лайната сме :D
ма мисля в четвъртак да го довършим тоя разговор..
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Kayak Holding Tour 2008

Post by petkan »

Абе, как ти стигат силите да пишеш толкова глупости?.. При това на куп... :)

На мен мозъка ми се е опекъл тотално и нямам сили за нищо. А този четвъртък ще си хортувате без мен... Хайде наздраве. :P
Philip
Posts: 115
Joined: 06 Dec 2007, 10:43
Location: София
Contact:

Re: Kayak Holding Tour 2008

Post by Philip »

Сериозни планове!Като цяло всичко звучи хубаво,но да видим дали и на практика ще е така! :roll: Искренно се надявам да е така!
User avatar
Боби
Posts: 42
Joined: 06 Dec 2007, 17:24

Re: Kayak Holding Tour 2008

Post by Боби »

Айде и аз да налея масло в огъня :lol: . Я вижте какво има в района http://en.kitzsteinhorn.at/
Ако на някой му дойдат в повече петичките и шестичките може да лъзнем некое и друго склонче със ските.
Та това нещо се намира до Kaprun на около 40-50 км на юг от Lofer - първата цел на Манчо. Съвсем на път дет се вика. 8-)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Kayak Holding Tour 2008

Post by manev »

Боби, а искаш ли после като се върнеш, цяла "Бефса" да ти организира моряшки бой на сбирката във вторник :D
Я си намери някой ледник до инсбрук че там имаме агентура ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Locked