Поход по Арда

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Поход по Арда

Post by vandobrev »

Започва на 14.06(събота) от хижа Боровица и е до 20.06(петък) до стената на язовир Ивайловград.Аз мисля да отида,който има желание и време да се обади.
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Поход по Арда

Post by sto100jan »

Дай , ако обичаш , подробности ....
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Поход по Арда

Post by vandobrev »

Ами сега ето:
На 14-ти се отива правят се палатки(има място) и общо взето деня е за това защото всеки пристига по някое си време и се прави организация(специално при нас) с колите.Те се карат до финала на похода(стената на Ивайловград) и някой връща шофьорите до изходна позиция.На следващия ден(15-ти) всеки кръстосва нагоре надолу из района като основно се ходи до нулата на язовира там където Арда се влива и става гладка като тепсия(и където моя милост след едно злополучно каране по реката в горната част много се зарадва да я види).Общо отиването и връщането с кръстосването из разни ръкави е около17-18 км.Никой не е задълген да пеави каквото и да е и да ходи където и да е.На 16-ти всъщност е официалния старт на похода и се тръгва от лагера при хижа Боровица до средата на язовир Кърджали.Спи се на околните поляни.17-ти от там до стената на Язовир Кърджали,няколко километра през града и се продължава по реката до вливането и средата на язовир Студен кладенец в един десен ръкав се прави лагера в местност извесна като Боюк дере.18 -ти се гребе до стената на язовир Студен кладенец.19-ти в 05.00 часа сутринта след официално поискване ВЕЦ-а вдига шлюзовете и реката се напълва с вода.Към 10.00 се тръгва по реката(около 30-на км) и малко след моста на Маджарово се прави последния лагер в средата на язовир Ивайловград.20-ти се гребе до стената на язовира всички се катерят по колите си и кой откъде е :D
Това е обюо взето,аз лично не съм ходил от 3-4 години на този поход ама предполагам че организацията си е останала същата
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
POLINA
Posts: 154
Joined: 06 Dec 2007, 14:48
Location: София,Козлодуй, Стара Загора
Contact:

Re: Поход по Арда

Post by POLINA »

Внимание!От Студен кладенец да не се тръгва по късно от 11 или наи-късно 12 щото една година така се успахме че реката изжеднъж просто изчезна :o :lol:
Когато нищо не е сигурно, всичко е възможно!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Поход по Арда

Post by manev »

POLINA wrote:Внимание!От Студен кладенец да не се тръгва по късно от 11 или наи-късно 12 щото една година така се успахме че реката изжеднъж просто изчезна :o :lol:
успахте ??? или се напи като гъззззз предишната вечер и не можа да отлепиш :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
svetlin
Posts: 6
Joined: 06 Jun 2008, 23:45

Re: Поход по Арда

Post by svetlin »

Маршрута става ли за сгъваеми каяци. Да не се разпаднат на някой бързей?
Иначе аз съм навит ама тази година няма да имам възможност. Дано догодина успея да се организирам.
:)
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Поход по Арда

Post by petkan »

Става и за сглобаеми черупки, но трябва да се внимава в участъка под стената на яз. Студен Кладенец. Питай по-старите участници за "мъдурковия завой"... ;)
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Поход по Арда

Post by sto100jan »

А с това мойто http://www.snimka.bg/album.php?album_id=236758&photo=2 става ли ?
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Поход по Арда

Post by vandobrev »

Взимай оСПУтката и айде с нас там си е перфекто за сит-ове :D
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Поход по Арда

Post by manev »

eйй стига сте се подмотвали. В язовира и с резервна гума от жигула можеш да караш. Връзвайте боклуците по багажниците и тръгвайте. В крайна сметка е време холдинга да излъчи представителен отбор по туризъм. Иначе за тея дето ще ходят за първи път. На походите е хубаво че ще се запознаете с някой друг човек повече. Факта че ще имате възможност да разгледате една камара лодки и екипировка събрани на едно място също не е за подценяване ;) .
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Locked