Туризъм по Велека , Ропотамо и Камчия

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Туризъм по Велека , Ропотамо и Камчия

Post by sto100jan »

Малко туризъм реших да направя през дългата почивка тия дни . МисалтЪ ми е да потуристиризирам , демек да си пошляпам със ситонтопа по Велека , Ропотамо и Камчия . През лятото от Ропотамо ме изгониха разните местни лодкари , с обяснението , че еколозите щели да ми конфискуват каяка , щото съм плашел чаплите , а те през пет минути като бръмчат с корабчетата не ги плашат . Както и да е , минах само тия 5-6 км до устието , и обратно . Бих бил благодарен на тия колеги , които са минавали по въпросните реки , да дадат акъл по въпроса - за забрани , за лесни заходи с кола до реките , докъде нагоре може да се гребе.... и такива работи . Разгеле , сега забраниха риболова , и тия ********* не кесят като увиснали ****** покрай реките , та да го използвам :roll: .....
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Туризъм по Велека , Ропотамо и Камчия

Post by Demo »

Здрасти! Сега е момента да го направиш, преди гадовете с моторниците да са го налазили и комарите и мухите да са забръмчали. За Ропотамо ти препоръчвам участъка над пристана за моторните корабчета (Господ да ги убие, Нептун да ги издави, а парите им да дойдат при нас, за да забраним всякакви бръмчалници по реките и планините). Предполагам все още да няма проблеми по Велека (НАЙ-КРАСИВАТА И ЛЮБИМАТА). Колкото до Камчия, там мисля, че всичко е наред. Да не забравиш да направиш няколко снимки и сводка за нивото в сантиметри :) Успех!
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Туризъм по Велека , Ропотамо и Камчия

Post by sto100jan »

Отидох , гребах , разбрах че и по Велека всичко е забранено :evil: Ще кача снимки , макар и от телефон , щото си бях забравил апарата .



Иначе , после за три дни си погребах около Тасос - красота . Никой не ти казва недей , тука е пристанище , или биотоп , или намсикво още .
,, Щом не щат да ни отворят тука , ще трябва другаде да се почука..." У. Шекспир(т)
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Туризъм по Велека , Ропотамо и Камчия

Post by graf_bezuhoff »

Здравей.

Да те разбираме ли, че по крайбрежието няма българска река, по която човек да направи туризъм със ситонтопа? Или възможности има, но силно ограничени. Тъй като имам мерак да се сдобия с такова нещо и си представях, че море, язовири и устия на реки са мои, колкото поискам. Можеш ли да дадеш повече инфо какво в БГ може (демек позволено му е) да прави човек с подобна или въобще с лодка. Че ако и до чужбина ще трябва да се ходи не виждам смисъл...
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Туризъм по Велека , Ропотамо и Камчия

Post by sto100jan »

Май няма . Само на Караагач и Дяволска река няма забранителни табели , и минаваш с дружеско псуване от мьестнитье рибари . Тук има по-опитни от мен , те да кажат , но.... кое му е лошото на чужбината ? На мен лично гръцкото Черноморие ми е по-близко от българското ... , а и там няма мутри .
За да не съм голословен за забраната по Велека снимал съм табелите , аз ги видях в последствие , не че щях да се съобразя и да ги бях видял http://www.snimka.bg/album.php?album_id=244133 .
Въобще , дразнещото е манталитета на незнайния български чиновник , който отвътре го влече да забранява . Хайде , екология - хубаво , но когато през 5 минути бръмчат моторни лодки , а ти с каяка каква по-голема вреда ще нанесеш ?
Миналата година на Доспат , всичкото рибар ми даваше акъл как да карам само в средата на язовира за да не им плаша рибата . В Гърция по кейовете беше пълно с рибари , но никой нищо не каза .
Last edited by sto100jan on 08 May 2008, 07:56, edited 1 time in total.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Туризъм по Велека , Ропотамо и Камчия

Post by manev »

sto100jan-не. Явно си в онзи период дето се впечатляваш от тия забрани и тн. Реките по морето са резерватни повечето. Аз не греба "туризъм" но от демо и ясен знам че докато не почнат да стрелят по тебе :D не бива да се връзваш. Така че да се ... всичките. Единствените "пазители" на тия реки са концесионерите. Ма те си пазят интересите, не природата. може би някъде има някви наредби дали можеш да гребеш по такива реки. Засега освен на Ропотамо не съм чувал някой да е врещял че се кара лодка по реката.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Туризъм по Велека , Ропотамо и Камчия

Post by mitq »

то и на пънч беше забранено по дно време ама да не мислиш че на някой му направи впечатление тъй че манев е прав й им ***** мамата
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Туризъм по Велека , Ропотамо и Камчия

Post by Demo »

Предвид всичките тези простотии от местно и национално ниво свързани с туризма с каяк по реки и паланки, смятам да "извадя" на всеки желаещ от холдинга "истинско" удостоверение с всичките му там жестоко и професионално изглеждащи печати, като същото да ни дава право да извършваме проучвания за замърсяването на околноста, преброяване на диви животни и птици, непозволено рибаруване (и пребиване по-най-брутален начин), като същото бъде надлежно документирано и излъчено по националната телевизия You Tube :)

Това което се чудя е, дали да не ни го издаде лично президента или министъра на екологията и регионалното развитие е достатъчен.

Viva la Revolution Viva la Holdinga
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Туризъм по Велека , Ропотамо и Камчия

Post by sto100jan »

Според мен трябва по едно от президента , от министъра на екологията , едно от секретаря по екология в Брюксел , и едно , може и общо от патриарха и главния мюфтия :lol:
(из)давай смело !!! :D

И когато сетний камък от обгърнатия в пламък
и разруха старий замък се отрони в пепелта ,
от каяците слезнете и жените целунете
възцарете вечна обич , вечна правда на света . :lol:

Хай , че хубава стана перифразката .....
yo_ko
Posts: 10
Joined: 15 Sep 2008, 15:07
Location: НОВА ЗАГОРА
Contact:

Re: Туризъм по Велека , Ропотамо и Камчия

Post by yo_ko »

На 13. 09 бяхме на Велека с 12 каяка и проблеми нямаше - никой не ни закачи за нищо (може би и групата ни изглеждаше внушително,та затова ) ,а и на табелата пише ,че плаването по реката е забранено в периода 15 септември до 15 юни .
Locked