Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by graf_bezuhoff »

Здравейте.

Досега като любител съм гребал само големи лодки с две гребла. Обичам да греба, обичам и да плувам.

За моя беда, ми предстои операция на тъпанчето и в никакъв случай не трябва да мокря ухото. Това елиминира плуването като занимание за това, а може би и другото лято. Затова се насочих като компенсация към гребането. Разглеждах няколко сайта на магазини в България, но цените са много хубави... Освен това нищо не разбирам и дори и да хвърля една шепа пари, не знам дали нещото ще е за мен.
Дори какво да си взема като тип лодка нямам знанията, за да избера. С оглед на начинаещите ми умения и изискването да не мокря главата, си мисля че затворените каяци не са за мен - дори и да науча ескимоското обръщане, това ще значи да потопя главата изцяло и не за кратко. Въпреки, че семейството може да поиска да се вози, по принцип ще съм сам и ще е добре сам да мога да си нося лодката, т.е. да е достатъчно лека - или надуваема. Мога да я слагам на багажник върху покрива на колата, но не и да използвам ремарке. Къде ще я слагам вкъщи май ще му мисля...
На този етап си мисля, че става въпрос за спокойни води - море, язовир. Но лодката трябва да е стабилна на вълнение - за да не падна във водата - дори и при вълнение, ако се появи такова и не съм успял да се спася на брега. А и живот и здраве като мине това с ухото, да я ползвам по-смело.
Видях един надуваем каяк в Практикер за 120 лева и ми се стори също толкова безопасен колкото и надуваем дюшек. Значи - безопасността не е за пренебрегване, особено ако возя деца или хора, които не могат да плуват.

Виждал съм надуваеми лодки Sevylor, в магазина Вива ми показаха каяци BIC.
Но нищо не знам за тях. Всеки съвет ще е от полза.

Също не съм против, предвид цената, да взема втора употреба. Все пак колата ми не е много по-скъпа от лодките в споменатия магазин!

Ми това е. Благодаря предварително.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by manev »

може би "Сит он Топ" или по скоро някво надуваемо изделие на "Гумотекс" за севилора съм чувал че са добри лодки, ма нищо не мога да кажа. Тва ще ти е най-изгодно и подходящо, щом не искаш да се мокриш.
http://www.dag-kayak.com/fr-canoe-kayak ... tribal.php
това са "Сит он Топ" -те
а това е на гумотекс сайта
http://www.gumotex.com/products/inflatable-boats/
пусни ми кординати на wwkayak@abv.bg и ще ти пратя телефони на хората които ги внасят. Това което си гледал по магазините е малко Афиф работа. А и не очаквай кой знае колко по атрактивни цени ;) Ориентирай се към туристическите лодки, защото тези за бързите води въобще не отговарят на изискванията ти.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by graf_bezuhoff »

В голям размисъл се хвърлих...
Виждахме се с Боби няколко пъти, снощи дори имаше нагледно упражнение, демек хванах гребло в ръце, разходихме се из Панчерево на лунна светлина, ако беше жена ми, ех че романтика щеше да стане!...
Но голяма дилема се оказа. Хем съм зарибен вече и връщане назад няма, хем не знам сега ли е моментът (залогът с ухото ми е твърде голям и наистина не трябва да го мокря!) Хем знам, че до две години ще имам каяк, защото искам да имам лодка.
Имам голяма нужда още някой (освен родата) да ми каже - пич, това не е за теб, не се гъбаркай, или още някой да ми каже - какво му мислиш още!
Аз знам, че сте предубедени и ще ме насърчите в едната (вярната) посока, но към кой друг да се обърна?
Легнал ми е на сърцето един Лагун 2 на ДАГ, в краен случай Трайбал, ако има от какво да ме предпазите - сега е моментът.
Това е.
Благодаря за търпението.
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by sto100jan »

Аз съм на почти същото ниво като теб , но си мокря ушите без проблеми :) Аз карам Мидуей на Даг , и съм много доволен . Наистина е едноместен , но е доста стабилен , защото между краката имаш един пластмасов пън , с който пазиш равновесие , докато при Лагуна и Трибала , май ги няма , и ще трябва да се разкрачваш , за да пазиш равновесие .Взимай нещо такова , и ще видиш какъв кеф е ;) Сега , тука момчетата разбират повече , и те недолюбват ситонтопите , с право , разбира се . Но , за кеф - взимай , и няма да се чудиш вече на морето какво да правиш по цял ден на плажа . :lol:
http://www.dag-kayak.com/fr-canoe-kayak ... midway.php
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=236758
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by Demo »

Аз съм за туристическа лодка с непромокаеми багажни отделения. Разгледай модела на Prijon - Touryak
http://217.160.65.46/Prijon_English/pri ... index.html

Не е задължително да е Прийон, но да е такъв тип (лодката е много стабилна, маневрена и с достатъчно място за багаж). Извинявай брат Стояне, ама ситонтопа е много ограничен от възможности... и винаги иска по-хубаво време ;)

А, най-добре, пробвай. Лодки има, желанието е по-важно :)
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by sto100jan »

Добре бе , Демо , ами ние дебелите с легени ли да плуваме ;) Добре , че е ситонтопсистемата , та да си погрИбем и ний .... Освен това , най-важното предимство на ситонтопа е влизането и излизането - пускаш краката , мокриш ги , и между тях лодката сама излява на плажа :D
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by graf_bezuhoff »

Както се пее в песента: Късно е...

И можете вече да ми честитите и да ми викате Лодкарийю.

Купих Лагуната 2, до преди малко я ундурдисвах в пристана.

Хора, не съм дорасъл за по-сложни лодки, карал съм само корита с две гребла по Панчерево навремето и по морето.

То и с тази ще има да се уча още много докато се почувствам уверен.

Но с радост ще подкрепя туристическия раздел на форума, доколкото мога.

И да си призная, имам усещането, че лодката ще ми пасне добре.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by manev »

успех братле и добре си дошъл.
Пожелавам ти много хубави дни с новата придобивка
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by Demo »

За всеки каяк си има каякар :)
Да ти е честита и да си я караш с кеф! Таз година лодка, до година - две!
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by sto100jan »

Ха , честито и от мен :-) Със здраве да си я караш :-) Май е време да си направим секция ,,ситонтопаджии" ;)
Locked