снимки

Теми, които не са свързани с останалите.

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: снимки

Post by manev »

опаааааа
легендата се завръща :D
Image
спонтанно реших да се повозя на любимото си корито след като го бях оставил 3-4 години без внимание. Въобще и не разбрах как съм влизал в него и за целта дръпнах седалката най-назад. Наместих се и малко след като загребах на долу се сетих че тази лодка под никакъв предлог не трябва да се кара без неопрен. 5 минути след това колената ми бяха абсолютно посинели и доста наболяващи, за онзи малък проблем дето ти мачка пръстите и болката след удар в камък да не говорим. Въпреки всичко това недоразумение на немската инжинерна мисъл има уникално поведение в реката и е истинско забавление. Глисира като за световно, сърфира и много слуша с маневрите. Бях забравил и ниския и кокпит и че вълните много яко те удрят през корема като скочиш в тях. И всичко това докато не се нахаках в каскадата и не реших да покажа на другарчетата ОлдскулКелешПируети и не хванах да се метна от дясното обратно, над камъка и да изляза през левия ръкав, като черешката трябваше да е спиране зад камъка а не в лявото обратно. Докато се чудех дали ще издяни защото съм дръпнал седалката най-назад и вдигах предна гума редовно ...вече бях обрнат а колената и краката ми отдавна не знаех дали са в кондиция. Уви тая дъска и не позволява ескимотиране само с ръцете и трябва доста яко да я изриташ за да се върне ... просто е плоска и много широка... Лошото е че се сетих за това мнооого късно :mrgreen: когато вече бях с главата надолу.
За момент се уплаших но после ми стана смешно в ква беля се забърках... Последва кратко плуване и мега спасителна акция от страна на Милски и Ники
Общо взето за едно спускане си припомних всички хубави и лоши моменти с тази лодка. Милото ми Прионче съм го водил на почти всички реки. Два или Три пъти е спускало Арда, ходило е на Влахина река, Юговска и подобни дерета. Въпреки всичко не вярвам да загубя симпатии към него и някой ден ще си припомня схемата как да се намъкна компфортно вътре.
За тази седмица планирам 2-ра серия.
Летман-Айдахооооооооо :ugeek:
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: снимки

Post by manev »

издирва се смахнатия професор :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image

подвизава се по Силистар, Арда и някои други мури...който го види моментално да напусне района :mrgreen:
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: снимки

Post by vandobrev »

Искам да започна тази поредица от снимки от Арда с поздрав за Кольо и всички правоверни :D

Image

групата преди тръгване

Image

и напред с каратето

Image

Image

Image

Image

Image

Image

И прослувутия завой

Image

Image

За ВСИЧКИ останали снимки Genius ще пусне линк по-късно
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: снимки

Post by genius »

Strashni snimki Vanio.... mersi za pozdrava...
A snimkite shte gi polucha i kacha, i shte pochna da pisha na kirilica... ama malko da se razsee dima ot grymnaliq mi kompjuter :S
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: снимки

Post by jorji »

уникално красива река, с тия разнообразни форми по коритото! много съм доволен и благодаря на всички че не ме затрихте :D

(абе първите няколко снимки в бързеите имат ли добавен шарп :о))
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: снимки

Post by vandobrev »

Не пипан е тоналния контраст ;)
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: снимки

Post by kayaso »

и на мен ми бие на изостряне!
опа това е гфрум за каяк, а не фотография! Извинете господа каякари! ;)
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: снимки

Post by Demo »

Мисля, че ако се използват обективи с включени лещи от флуоритни и лантанови стъкла, имащи по-високи показатели на пречупване от обикновените кронови и флинтови породи, няма да има такива недоошопени снимки. Това прави обектива апохроматичен, но доста по-скъп и трябва да се знае, че тези породи стъкла имат известна радиоактивност. Макар лъчението им да е слабо, не бива да държите по-дълго до себе си прибор с такава оптика! Друг недостатък на тези обективи е, че те стареят и след години, корекциите им от оптичните дефекти се влошават. За това всички аверберации, които личат на снимките от Арда са именно заради радиоактивните отпадъци в реката и това, че ползваме фототехника втора употреба. Азлично използвам фотошоп. По-евтино е някак си :)
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: снимки

Post by sto100jan »

Напрао индипекса освен иманентен е и парадигматичен :ugeek:
User avatar
Lina
Posts: 71
Joined: 18 Jun 2009, 10:53
Location: София

Re: снимки

Post by Lina »

Ванка,
честита първа страница ;)

http://photo-forum.net/index.php?APP_AC ... ID=1207911" onclick="window.open(this.href);return false;
Locked