Синьо лято

Българско каяк общество

Moderator: vandobrev

User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Синьо лято

Post by Pecata »

greenhorn wrote:То като е прогноза се омитат плажуващите и налазват сърфисти, кайтисти и подобни патета като нас;)
И каратисти!!! :D
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Синьо лято

Post by manev »

minimiro wrote:Нема бе, нема да се цепиме па ти, едно цяло сме :)
Просто споделям няколкогодишния си опит и наблюдения в таз част на каякинга, обикновено хубавите прогнози започват наистина след 15 авг. когато традиционно по нашето крайбрежие се обръща вятъра от изток и излиза така наречения солуган - прибойна вълна по повърхността с обратно течение под... което налага задължително ескимоското щот отгоре е лесно, ма плувнеш ли бая зор отваряш на другарчетата... От там насетне според годината, може да е седмица две след 15-ти, може да е и като миналата година, почти да не мине ден без убава вълна и така до като изстине водата - разбирай средата на ноември грубо....
... еми значи както прави Ицо от стормшоп ... пуска се период и се чака прогнозата ... от тука имате подкрепата и ще помогнем малко с отразяването по разни медии. Последните години с толкова политика е пълно че като чуят за нещо такова и през глава тичат журналята да си разнообразят малко информацията ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Синьо лято

Post by greenhorn »

Ами хайде да изберем локацията хйх бхи периода? Аз съм за между 15 и 30 август, Крапец или Силистар/Ахтопол
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Синьо лято

Post by kayaso »

готина е идеята. Аз предлагам да е на юг, защото там по-често има вълни. В края на лятото и есента северните ветрове правят вълните по южното...Силистар е чудесно място, има асансьор и не се налага да се биеш с прибоя, има няколко места ,където вълната се чупи и разнообразие на формата й.
На Ахтопол вълната е една и като се изсипем всички на прогноза, ще стане много натоварено заедно със хората с хавайки
Само да призова предварително, да се съобразяваме със сърфистите и етикета, за да не изпадаме в конфликти с тях. Вълните са за всички.
И да - нека обявим период, и да следим прогноата, за да не се окаже,че бием 1000 км за равно море.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Синьо лято

Post by greenhorn »

Ами добре, какво ще кажете за Силистар, 16-18 или 23-25, че са петъци или уикенди?

А там няма ядове с къмпингуването, нали?
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Синьо лято

Post by minimiro »

Image

:D
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Синьо лято

Post by manev »

я малко по сериозно ... качи го като новина в сайта и го метай у сурат тефтера ... с една снимка нема да минеш само ... мързел такъв :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Синьо лято

Post by minimiro »

Новини незнам кЪ се праят.... у Суратя съм го качил банерчето :)
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Синьо лято

Post by graf_bezuhoff »

minimiro wrote:Новини незнам кЪ се праят.... у Суратя съм го качил банерчето :)
Като се логнеш на сайта знаеш-кой с твоето потребителско име, избираш линк добави съдържание и оттам нататък по интуиция... След втория камък вляво и бягаш от дупката, ако можеш :rolling:
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Синьо лято

Post by minimiro »

Аллах да наспори дните ти :) , и след 5-то ми писане и брисане и на оня чието име не се споменава напразно, та ми едитна глупостите да се отварят човешки :)

:imgay:
Post Reply