Молба за информация за Искър и Вит

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
User avatar
m/k
Posts: 2
Joined: 19 Feb 2013, 11:48
Location: ruse

Молба за информация за Искър и Вит

Post by m/k »

Колеги, моля Ви за повече информация относно има ли прагове по р. Искър от гр. Искър до устието, както и по р. Вит от гр. Долна Митрополия до устието.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Молба за информация за Искър и Вит

Post by graf_bezuhoff »

Информация за похода по Искър можеш да видиш тук: http://whitewater-bg.org/view/articles/534" onclick="window.open(this.href);return false;. Това е от последния поход през 2012, като описанието е за новостите през първите два дни.
За целия поход, само че отпреди 2 години информацията е тук: http://whitewater-bg.org/view/articles/263" onclick="window.open(this.href);return false;.
Реално, ако стартирате под скъсания бент преди град Искър, няма сериозни препятствия надолу. След Крушовене трябва да се внимава, че има понтонен мост за село Искър и не е приятно да се забие човек в него. Или се пренася, или ако е висока водата, може да се мине покрай моста внимателно (така казват) заради въжетата, които го държат. Аз лично винаги съм го пренасял, защото бивакът е точно на поляните до понтона, а и водата винаги е била ниска.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Молба за информация за Искър и Вит

Post by manev »

m/k wrote:Колеги, моля Ви за повече информация относно има ли прагове по р. Искър от гр. Искър до устието, както и по р. Вит от гр. Долна Митрополия до устието.
на участъка след Левище загинаха трима души преди години именно поради лоша преценка и не познаване на материята ... До колкото си спомням ставаше на въпрос за скачане от някакъв бент или подобно геройско изпълнение. Бъдете внимателни и превантивни !!!
Не е зле някой да почне да описва и "туристическите реки" ... че оборота на любителите им рязко се покачи през последните години ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
m/k
Posts: 2
Joined: 19 Feb 2013, 11:48
Location: ruse

Re: Молба за информация за Искър и Вит

Post by m/k »

Колеги,Благодаря ви !
.... по Дунава и по долните течения на реките съм...знам своите възможности и не ги надценявам. Карам туристическо кану широчко е , двойка , пластмаса,втора ръка ....послушно е и с голяма товароносимост...
Locked