Молба за информация

Българско каяк общество

Moderator: vandobrev

User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Молба за информация

Post by minimiro »

Ros wrote:ноември като бяхме на арда,хората от Вец-а споделиха ,че има проект да се прави още един Вец до този вече съществуващ и още един преди дяволския мост... :(

Image

Това са по проект нещата....
Ros
Posts: 177
Joined: 28 Jun 2011, 14:40
Location: София

Re: Молба за информация

Post by Ros »

:shock: интересното е обаче, че хората от региона ( без да се засягат) се радват на това строителство,защото щели да им оправят пътя до дяволския мост- щял да стане по-широк , с добър асфалт и т.н...

сега чета, че и по поречието на горен Лом има МВЕЦ-ове - 7 на брой...
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Молба за информация

Post by minimiro »

По принцип това за каскада Горна Арда се говори от години, то не бяха Джейлан, то не Бяха Е-Он, засега май кризата ги въздържа от подобни инвестиции... спряга се цифрата от около 400 000 000 евраки или нещо от сорта.... Хората там се радват, щото поне за времето на строежите ще им осигури работа, вероятно... но поне моето мнение е, че ще е временно решение на безработицата там. Арда и долината и е нещо безумно красиво, но трудно за достъп... Отделно това да докараш там хора за туризъм, да си оставят парите в района си е мисията невъзможна. Та и тази мисъл им звучи като еретична... аз лично съм песимист. Кефа на шепа хора, визирам нас, срещу кинтите на инвеститори ми звучи като CAUSA PERDUTA.... ше видим....

Не случайно видеото ми за горна арда започва точно с този проблем, какво е и какво ще потъне.... :?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Молба за информация

Post by manev »

Миро около мене е пълно с черногледи песимисти които си чешат езика с тая каскада чули не дочули от години. И най странното е че нема нема и некой почне да пали фитилите и да вика леле закопаха Арда ... но да сега нямам спомен да съм чул репликата ...Дайте да направим нещо ;) Такава си ни е цялата работа ...царе сме на трагедиите и конспирациите ...
Района има опция да си се развива ... или още по добре хич да не се развива ако ще го развиват по балкански тертип. Някой трябва да обясни на тези 60-70 годишни старци горе че нема как да ги вземат на работа и всъщност никой на никого работа няма да даде на местните за такъв проект. Сега срещнахме един дядка горе в Гълъбово и той самия спомена че не им се връзва вече на простотиите.
В самият район има няколко защитени местности и това е достатъчно. Проблемата е че дори Еколозите от типа на Балкани и тн. не знаят че има каньон там ...
Още по голяма драма е че самите сдружения от вело и къв ли не тип в момента така брутално са се извратили с евро проекти и простотии че са се самозабравили и говориш на индиански с тях. И дори и да споделиш с тях нещо ...най много да ти краднат идеята или да я обърнат в тяхна полза. И в момента има кампания там отгоре където караме колелата и моторите за маркиране на пътеките и дори има участие на хора от нашия бранш там. Единия миналия път Йована го гони за 300 лева като просяк няколко месеца за делото за ВЕЦ на струма където той самия работи основно !... мислиш ли че такъв тип хора ще се бръкнат за Арда ?!? .. забравяш !! просто са егоисти и не ги и интересува.
Навремето за Влахина река като я засипваха чух ..ми ние кво да направиме ... ми нема кво ... рафтове там не се карат.
:(
Цялата работа е да се почнат кампании за тая река и да се насади на народа че там има нещо което не можем да си позволим да загубим. Но не очаквай че ще скочи тълпата ...
Съжалявам за острия език но това виждам в последните години ... пълна апатия ... а после олеле.
Мога да ти напиша прекрасна схема с помоща на юрист как да съсипеш вец ... ма май не е тука мястото
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Молба за информация

Post by h.robo »

http://smolyanpress.net/?p=26011" onclick="window.open(this.href);return false;
И колкото по-гадни са прогнозите с реката толкова по-бързо се случват,а след някой и друг ден като им кажат, че ще вядат и злато от рудниците по поречието на Арда,на никой няма да му пука, че няма да остане и една тревичка. Някой
казваше,че река Арда не съществува като река, а е промишлен канал :cry:
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Молба за информация

Post by minimiro »

МИ ако е ясна схемата да ги метаме, глеи кви големи ВЕЦове има за съсипване :)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Молба за информация

Post by manev »

minimiro wrote:МИ ако е ясна схемата да ги метаме, глеи кви големи ВЕЦове има за съсипване :)
h.robo wrote:http://smolyanpress.net/?p=26011
И колкото по-гадни са прогнозите с реката толкова по-бързо се случват,а след някой и друг ден като им кажат, че ще вядат и злато от рудниците по поречието на Арда,на никой няма да му пука, че няма да остане и една тревичка. Някой
казваше,че река Арда не съществува като река, а е промишлен канал :cry:
проблема става много сериозен след като днес поговорих с Йована ... случили са се едни неща там и трябва да се реагира моментално ... ще изясня ситуацията но нека юристите кажат първо какъв е пътя ... дори и нищо да не стане поне за себе си ще сме на чисто че сме опитали !!!
Робо ! търси авери от мааалата там .. ще трябват
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Ros
Posts: 177
Joined: 28 Jun 2011, 14:40
Location: София

Re: Молба за информация

Post by Ros »

:cussingblack: тия хора не разбират ли, че работа евентуално ще има за около 6 - 12 месеца и ще е толкова ниско платена(тъй като те самите са неклалифицирана работна ръка и няма високоплатена работа на подобен строеж за тях), че поразиите дет ще направят на цялата планина и река няма да могат да се изплатят, и никой от тях няма да получи барче -капанче на "облагороденото" за да храни вече незаинтересованите туристи от тая пошлост!!!!
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Молба за информация

Post by minimiro »

Ros wrote::cussingblack: тия хора не разбират ли, че работа евентуално ще има за около 6 - 12 месеца и ще е толкова ниско платена.....
+1


Tва ми беше мислата....
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Молба за информация

Post by manev »

Истината е че в България около четири пет държави ползват едно обща територия и общ градски транспорт ... всеки си живее в държавата и няма нищо общо с другата.
Пускайки тази тема след една важна за нас среща като на филм се появи информация която определено ме вбеси и в момента в който се намери начин определено ще дам всичко от себе си. Не са честни тия от "другата държава" и не се прави така !!!
Спирам да пиша защото гадовете сигурно и тука четат и се надявам ако се отвори възможност да запретнем ръкави всички и поне да опитаме да им отровим животеца мръсен ... каквото и да стане поне пред нас ще сме чисти защото поне сме опитали !
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply