Как да си избирам каяк?

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
Vic
Posts: 38
Joined: 22 Jan 2010, 21:03
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by Vic »

Кажете ми , моля, има ли смисъл да се заглеждам по надуваемите "играчки" или те не стават за спокойни води? т.е. са само за спускане? На мен очичките са ми все в тандемите SOT, но напролет ще видим.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Как да си избирам каяк?

Post by rimohit »

Щом се заглеждаш по двойки , значи имаш място за съхранение . Това изклюва всякакви надувки .Те са много голям компромис ( за туризъм говоря ) за хора без гаражи :mrgreen:
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
Vic
Posts: 38
Joined: 22 Jan 2010, 21:03
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by Vic »

Да, имам място където да го съхранявам, плаши ме това, че незнам как бих го натоварил на буса си сам. Ако се наложи, де. Сигурно си има чалъм? Един тандем тежи 40 кила, 4 и кусур метра. Бая параход си е . :)
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Как да си избирам каяк?

Post by rimohit »

..ти го земи .. чалъми ще покажем .Сега не мога да намеря линка към видеото , дето точно това покава :oops:
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by graf_bezuhoff »

Vic wrote:Кажете ми , моля, има ли смисъл да се заглеждам по надуваемите "играчки" или те не стават за спокойни води? т.е. са само за спускане? На мен очичките са ми все в тандемите SOT, но напролет ще видим.
Кой тандем си загледал?
User avatar
Vic
Posts: 38
Joined: 22 Jan 2010, 21:03
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by Vic »

Кой тандем си загледал?
Гледах в Пасарел PMS двойка на живо ,RTМ в каталога и в нета Малибу2 на Ocean kayak. Аз , като пълен лаик не виждам голяма разлика, но Малибу-то има възможност да се гребе и от средна седалка. Разбира ссе, че първо ще седна и ще пробвам! Дано да има налични такива лодки.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by graf_bezuhoff »

Понеже е редно да си похваля марката ;) - разгледай и сит-он-топите DAG: http://www.dag-kayak.com" onclick="window.open(this.href);return false;. Пролетта - може и на живо.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Как да си избирам каяк?

Post by rimohit »

Лично за мен , малко са двойните сит он топ моделите които до някъде излизат от всеобщата рамка шлеп .(Прощавай графе , обещавам да почерпя) :) И колкото и да ми се иска да похваля марката на моя ( РТМ -прекрасни каяци , както и ДАГ :) ще откроя една двойка , а именно Zest Two EXP на Оушън . Кефя и се , че е сравнително тясна за двойка СИТ ОН ТОП дълга е бързичка и така.
А за двойка... кефя се и на тутраканките .Нищо че са стъклопласт и са сит ин . Много ме кефят
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Как да си избирам каяк?

Post by graf_bezuhoff »

Не се сърдя, за всеки каяк си има човек и обратно.
Това е като с колите - или си с бегачка или със семейна кола.
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Как да си избирам каяк?

Post by sto100jan »

Мдам.... нека се постопли малко , и наистина кандидат-колегата ще пробва , и след това ще реши кое му пасва . За шкембелиите наистина е проблем да се намъкнат в гъзарски каяк , и сит-он-топа е спасение ( особено за мене и Начев ;) ) , но в Турияк ми е удобно съвсем , а в Екскуржъна си ни беше направо комфортно с жена ми - особено като се обърнахме в Арда . Към Екскуржъна има едно всеобщо шизофренно отношение - всички ги плюват , и всички ги карат . Широки били - ами за да са Одобни за едри хора трябва да са широки , бавни били - бавни са като гребе само единия , а другата си пече подмишниците , та да и е равномерен тена , ние с чичо Светльо като го засилихме и вълна правехме , като моторница 8-) А пък хубавия сит-он-топ си е най-хубав за лятото .
Locked