Милеапотамос - Гърция

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: 2011

Post by manev »

хопааа :)
Дойде си отбора на Дискавъри Ченъл- България :)
Големо благодарско на Влади и Филип че подкрепиха идеята и се поразходихме ..съответно и покарахме. Всичкото това естествено неможе да се случи без Муцев и определено трябва да го носим на ръце.
Милеапотамос и Аоос предложиха както винаги перфектни условия за нашите очаквания. Днес сложихме и едно око на Девол в Албания но решихме да не експериментираме с времето и пътя който ни делеше от Бг. Определено ще се върнем там. Реката предлага 50-на км. участък с всякакви категории НО трябват няколко такива като Муцев, свободно време и търпение.
ето малко кадри от милея и аоос ...така се заплеснахме че не се сетихме за снимки ..Муцев ще добави и неговите
Image
Image

http://whitewater-bg.org/view/galleries/470
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
mucev
Posts: 89
Joined: 20 Jun 2008, 10:25
Location: София
Contact:

Re: 2011

Post by mucev »

Лек отчет за проявата и от мен.Със снимките се бавя, но мога да немеря поне 100 оправдания :)
http://mucev.alpservice-bg.com/greece_a ... 042011.php" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: 2011

Post by manev »

mucev wrote:Лек отчет за проявата и от мен.Със снимките се бавя, но мога да немеря поне 100 оправдания :)
http://mucev.alpservice-bg.com/greece_a ... 042011.php" onclick="window.open(this.href);return false;
eй келешче ..ставаш ми конкуренция в писането на статии :mrgreen:
Тая река Аоос е нещо безкрайно ...не ми се изпада в прекалени хвалебствия но след трето спускане по нея и все на различни нива на водата определено мога да кажа че тоя участък е нещо което пожелавам на всеки да стигне до него и да го преживее. Много ми беше интересно Влади как ще я възприеме и реакциите му след първия сблъсък когато влезем в каньона и стигнем до бързеите които нямат оглеждане и трябва да вземеш решение на ръба когато носа на лодката ти вече навлиза. Определено имаш по-малко от секунда да огледаш и да вземеш решение накъде ще тръгнеш в самия бързей... като не забравяме и факта че ти е ясно че нямаш право на грешки :D Самите бързеи изискват упорито да не даваш тая река да ти се "качва на главата" но в същото време да се съобразяваш с нея. На по ниското ниво някои неща бяха по леки но всеки от нас успя да се изпере във валяците по два пъти :D доста острички бяха ...
В Албания доста има да отмятаме като работа и се надявам да я свършим. Най-важната стъпка с налазването и оглеждането на единия от районите и ситуацията като цяло в тая държава я направихме. Следващият път вече ще знаем къде отиваме и ще можем да планираме. Там експериментите с пътя и времето са недопустими. Който мисли да я кара по старата схема ...цяла нощ път, каране и после местене на друго място...просто може да забрави ;) или поне мен не ме пишете повече. Мисля че всички видяха че наспан и сит в реката е доста по-добре. Като нямаме свободно време просто няма да караме ..както направихме...и за тези региони това е основно правило.
Що се отнася до МПС-то ...този път не аварира но днеска видях че са изтекли амортесиорите :D ..тва е от хубавите Албански пътища :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
mucev
Posts: 89
Joined: 20 Jun 2008, 10:25
Location: София
Contact:

Re: 2011

Post by mucev »

В галерията вече има и мои снимки.
http://whitewater-bg.org/view/galleries/470" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: 2011

Post by minimiro »

*/minimiro завижда


евалата :mrgreen:
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Милеапотамос - Гърция

Post by manev »

след няколкото спускания там вече мисля че може да и сложим и тема тук ...всъщност отдавна трябваше :)
Не е кръстена на Бай Миле тая река ... а на един стар братчед негов ... първия и последния каякар в Широка Лъка :)
та !!
да не паля фитилите на запознатите но май има "светлина в тунела" там ..просто излизаме през отсрещния ръкав и не сме поглеждали от тая проекция
На следващото ходене там определено ще отделя време за да надникна ;) както и отсрещния черен път който бяха разчистили и би трябвало да ни спести ~ 40 км. обиколка
Image
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Милеапотамос - Гърция

Post by MILS »

Това е прекалено. Четвъртък мернах тази снимка с надпис гравена гриис и мислех да ти я постна във ФБто на страницата да те подразня ама нали съм благородна душа не го направих . А ти ,ти малко черно нищожество не се посвени, че даже и във форума. Сега за наказание ще трябва да ме конвоираш до моста и след него може би:).
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Милеапотамос - Гърция

Post by minimiro »

.....А ти ,ти малко черно нищожество....
:rolling:

недей обиждаш снежинката бе :lol:
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Милеапотамос - Гърция

Post by manev »

MILS wrote:Това е прекалено. Четвъртък мернах тази снимка с надпис гравена гриис и мислех да ти я постна във ФБто на страницата да те подразня ама нали съм благородна душа не го направих . А ти ,ти малко черно нищожество не се посвени, че даже и във форума. Сега за наказание ще трябва да ме конвоираш до моста и след него може би:).
Ти па как си помисли че някой ще качи фото или инфо за актуалните реки и няма да ми я мерне окото ... Язе правим ревизия на инфото през определено време :) ...
Остави конвоя ...дет се вика на сила ше дойда против волята си ...ама лошото е че снимката е от поредната галерия посветена на красивата майка природа в сураттефтера и нормалните хора като видят такава казват "Еххх че красивооо" ... Па ние и не гледаме дали е красиво ...а от къде е минавачка и има ли спиране :D :D :D
...същото като оня навик като минава колата през мост и народа инстинктивно гледа в дерето дали тече нещо :) Мисля че лесно ще огледаме просто трябва да имаме време за мотаене
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply