Кросоувър за турове и бърза вода

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Кросоувър за турове и бърза вода

Post by graf_bezuhoff »

manev wrote:Аз от половин година подмръквам на Светльо че искам такова корито.
.........
или синдрома на моченцата че понякога ти е достатъчно да си имаш лодка ... без значение дали ще я ползваш.
.........
С удоволствие бих се сдобил с такова нещо стига да има къде и кога да го карам
И аз така, обаче забелязах, че колкото повече лодки имам, толкова по-малко карам. То не са лодките виновни, винаги си има причина при това обективна, ама фактът е налице...
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Кросоувър за турове и бърза вода

Post by manev »

бе и аз май съм събрал една камара лодки и ще трябва да ги разкарам или да им намеря предназначение ... май 6 броя са ми в повече ... това без надуваемите
Така или иначе карам само голямата и за другите все нямам време и повод. Все пак една такава кросоувър гемийка би ми запълнила някои празнини и мераци ...
преди време с Миле си говорехме че рано или късно ще хукне някой да сменя континента ... демек по чукарите на изток ..
Обаче тези начинания не изискват само да управляваш каяк добре и много трудно ще се събере група която може да се занимава с експедиционна дейност ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Кросоувър за турове и бърза вода

Post by Pecata »

Аз пък се бях загледал по това:
http://whitewater-bg.org/forum/viewtopic.php?f=58&t=466" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Кросоувър за турове и бърза вода

Post by MILS »

Снайперчето е страхотна лодка НО не е експедиционна . Натовариш ли си багаж ,като за 2 или 3 дни в багажника и на един пълноводен клас 4 си го закъсал МНООГО.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Кросоувър за турове и бърза вода

Post by minimiro »

Бе и аз щех да се обада че на показаните клипове, оня с liquida бая натварен ми се виде, там в гранд каньона, и секаш се пазеше от вълните в бързея наместо да се вре у тех.... ма викам ар'дан'са обаждам
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Кросоувър за турове и бърза вода

Post by greenhorn »

Аз си мислех за тези сухи отсеци - като се нафрашкат с багаж няма да им остане въздух много, и при едно обръщане и пълнене с вода дали няма да далдиса лодката непоправимо?
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Кросоувър за турове и бърза вода

Post by MILS »

Проблема според ме ще дойде по направление нос- карма в някое валяче или скокче. Естествено ще има и намалена повратливост заради допълнителната тежест. Специално за снайпера багажното е малко имиджово решение от колкото функционално . Все пак ще ти е по удобно да си напъхаш сухите дрехи през този люк от колкото да буташ сухата торба зад седалката както правим на обикновените модели. Но за 2 дена багажа ще дойде байгън май.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Кросоувър за турове и бърза вода

Post by manev »

верно ще е зор но пък ще си доста мотивиран да Не плуваш ;) А ако пък плувнеш ще си още по мотивиран да си хванеш лодката щото иначе ще седиш гол и гладен следващата седмица :) и то в нищото. За това и предполагам че малко хора се метат в трасета повече от клас 3 с тия каяци ...
На шега на майтап толкова натоварен каяк незнам как ще го избуташ на брега.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply