Насоки за избор

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

крис
Posts: 4
Joined: 26 Jan 2010, 16:46
Location: SOFIA

Re: Насоки за избор

Post by крис »

И още нещо ако имаш възможност въобще не се лъжи да си купуваш българска стъклопластова лодка.Точно след второто каране ше се чудиш къде да я хвърлиш
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Насоки за избор

Post by greenhorn »

Благодаря на всички за коментарите, определено ми допълниха "картинката" по избора. Вече имам представа какво искам, като го взема - ще пиша и покажа:) Евентуално и ще се видя с някои от вас на някои "Реки, язовири, морета и чевермета" ;)
taiko
Posts: 1
Joined: 25 Apr 2010, 14:27
Location: vidin

Re: Насоки за избор

Post by taiko »

Здравейте братя по оръжие,често посещавам форума,но съм писал рядко,тоест не ме познавате /повечето/,както и аз вас /повечето/ :D .Моето лично мнение е,че твърде лесно отписвате "тутраканките".Като изключим бързата вода/в случая и морето,тъй като не съм карал там/,такава лодка се справя отлично с реки,езера и язовири.Моята е такава и е изкарала целия ТИД №50 ,че дори и малко преди старта,при всякакви атмосферни условия.Лодката се държи добре на вода,подържа добър курс и скорост.Последното си е и до гребеца,разбира се-случвало ми се е да надбягам прийонка с бризентова лодка.Хубавото им е,че лесно се тунинговат.А относно избора,колкото хора - толкова вкусове и желания.Пък и едно е да извадиш 5000 лв.,а друго 500 лв.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Насоки за избор

Post by greenhorn »

Искам да се похваля, че вече съм радостен собственик на полиетиленов каяк, с гребло и шприцка :) Утре ще направя снимки да споделя.
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Насоки за избор

Post by Pecata »

Честито!
Със здраве да си я караш!
Ако искаш се обади да се запознаем!
Ние сме ти най-близо. :D
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Насоки за избор

Post by greenhorn »

Мерси Pecata, определно ще се обадя. Тази събота ми се иска да я пробвам на вода - уви оказа се, че в язовир Одренци (който ми е на 5 мин.) е строго забранено, наплашиха ме с кофискация на лодката. Така че май или море, или като начинаещ - Камчия или яз.Цонево, не се сещам за други наоколо. Може би Шабла и Дуранкулак, имаше там мисля едно езеро.

Мисля да идвам към Варна да огледам по магазини дали има спасителни жилетки подходящи, и евентуално неопрен. Ако може да помогнеш с адреси - видях в нета на Ескадра и отпреди си го знам Адреналин, сигурно има и други?

А за жилетки попаднах на това: http://www.bg-kayak.com/22/pcategory.html" onclick="window.open(this.href);return false; - първите 3 са много атрактивни като цени, някой дали ги е ползвал и стават ли за нещо? Моята, която дойде с каяка, е спасителна, но не е за гребане - пречи само.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Насоки за избор

Post by rimohit »

Първите три съм ги разглеждалот близо и мисля че са перфектни.Е нямата джобове ама иначе като изработка според мен са качествени.По близко може да ги видиш в Поморие.
Поздрави за каяка.Много прекрасни емоции
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Насоки за избор

Post by greenhorn »

Аз минавах скоро през Поморие и вчера се изядах от яд, като видях че имало магазин там. А жилетките - супер, ако стават - направо си взимам една, джобове не ми трябват толкова.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Насоки за избор

Post by graf_bezuhoff »

greenhorn wrote:Искам да се похваля, че вече съм радостен собственик на полиетиленов каяк, с гребло и шприцка :) Утре ще направя снимки да споделя.
Честито и тук!

За да закръглим темата, ще те помоля да дадеш малко инфо за каяка - марка, модел, впечатления. Все пак смисълът от тези теми е не само да помогнем на теб в избора, а и ти като избереш, да помгнеш на следващите.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Насоки за избор

Post by greenhorn »

Така, каяка е доста неизвестна марка, подозирам че вече ги няма. Втора ръка е.
Модел MI 415, доколкото разбрах марката е ACE. Почти няма инфо в нета, само тук там за този модел.
Дълъг е 415 см. И е леко "закилен" към нос и кърма. На чужди снимки има нещо като пластмасово килче, skeg или нещо такова съм го срещал, което е към кърмата, но аз нямам такова.
Има една дупка с тапа, на предницата, за оттичане на влязла вода, много полезна при миене на каяка!

Снимки може да се видят в тази тема: http://whitewater-bg.org/forum/viewtopic.php?f=45&t=535" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето една от там: Image

Взех го без седалка, направих си сам - с регулеруем гръб е. (моя гордост ;) )
Image


Взех го с гребло, плавателни балони, шприцка и жилетка.
Като впечатления бих казал много добри, ноо нямам база за сравнение - като се кача на някой друг каяк ще споделя, обешавам.
Locked