Язовир Пчелина Радомирско

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by graf_bezuhoff »

Айде ако има навити, да се споразумеем за един ден на Пчелина и един ден на Искъра... Евентуално...
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by graf_bezuhoff »

По предварителни планове - за един Пчелин за неделя има ли мераклии?
blue
Posts: 47
Joined: 18 Aug 2009, 16:09
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by blue »

Аз както сигурно си предположил съм много ЗА, но... щерката има рожден ден (малката) та.... другата седмица ще ходя (там или Искър - остана ми другата дъга, а и искам да покрия разстояние, май последния път беше слабо и малко), още повече, че искам да пробвам стъпенките дето скалъпих. :)
User avatar
borkata
Posts: 59
Joined: 21 Dec 2007, 20:58
Location: София
Contact:

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by borkata »

Ходихте ли на язовира?
Когато водата ти дойде до устата - горе главата.
blue
Posts: 47
Joined: 18 Aug 2009, 16:09
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by blue »

Аз не, аз съм другата седмица, още не знам събота или неделя, но един от двата дена трябва да отида. Ще пукясам инак.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by graf_bezuhoff »

borkata wrote:Ходихте ли на язовира?
Да ама на Искъра и при това самичък.
fenomena
Posts: 1
Joined: 20 Nov 2009, 17:34
Location: sofia

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by fenomena »

колега лично на мене язовира ми харесва много,повече от язовир искърОт години вече ходим само там той е доста благоприятен за всякакви водни спортове,освен това рибата си дава доволно също има и бунгала и хотел с басейн.Има си отделно други по тихи места за отдих на гребната база например е много удобно за палатка или нещо от тоя сорт.но най много кълве където е голямата скала под нея в гората там рибата дава много ама пътя е лош!Иначе до язовира се влиза от 2 пътя единият е минаваш перник и пътя за батановци след това ката излизаш от батановци веднага в ляво ше видиш табела за Ковачевци и само по пътя стигаш ше видиш язовира от пътя.дано да съм ти помогнал :)
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by graf_bezuhoff »

Направихме сефтето за тази година с Дидо. Или поне за мен сефте. При това със затворен каяк!
Като за първи път, организацията беше малко трудна, но важното е, че се случи. Още по-важното е, че въпреки многобройните ми опити, не се обърнах с лодката. Не че съм нещастен де, защото водата си беше мръсничка и мътничка. И студеничка.
За разлика от прекрасния слънчев и безветрен ден без нито една вълничка. Идеалното време човек да прохожда в едно ново поприще.
Image0072.jpg
Image0073.jpg
Но в Струма водата беше ниска. Не стигнахме много далеч от устието и стана непроходимо от тръстики... Миналата година спряхме чак когато реката стана широка колкото е дълъг каякът. Сега не изминахме и половината път.
Общо взето се получи един приятен и зареждащ следобед без много напъни, особено като се поотпуснах.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by rimohit »

Страхотно Графе.В такива тихи дни , човек може да се слее с тишината и природата .........
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Язовир Пчелина Радомирско

Post by graf_bezuhoff »

И една забележка - на Пчелина още няма щъркели. Само няколко разновидности чапли...
Locked