RTM Disco+ Тест на новия бидон - езеро Вая

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Post Reply
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

RTM Disco+ Тест на новия бидон - езеро Вая

Post by rimohit »

Не ми идържаха търпенките и накрая изтрещях.То напиване ли не беше :lol: :lol: изтрезняване , плюскане , кафета , срежи , работааа...ех тези празници .Все не стигат.Днес след раходки в морската градина ситуацията по морето не беше розова .Много силен вятър .Вълните не бяха много големи но много къси.Поради това реших към 16 да направя сефтето на ез.Вая.Вятъра по моя преценка беше около 10 м/с.
Вълните , въпреки , че е езеро бяха около 50см и много къси.Голям купон като за нова лодка :lol: :lol: :lol: .Само ще споделя , че на отиване ми трябваха 15 мин а на връщане 45мин :lol: Познайте посоката на вятъра .
Ето ви снимките .Още коментари от мен утре .
Подравявам ви за Велик ден с тези снимки.
Image не се вижда но към 3 км минах.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Тези двете не ме питайте как ги правих :D
Image
Image
Image
Малко за изпроводяк 8)
Image
Image
Image
Image
Image
Като цяло много ме олюляваха късете вълни ... :lol: :lol: направо си бях хванал ултракъсите УКВ по 50 санта вълни :lol:
Много ме впечатлиха старите фундаменти на жеретата.... зловещ индъстриал пейзаж.
Извинявам се за кривите хорионти но...ще се оправдая с УКВ то :lol:
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Тест на новия бидон -езеро Вая

Post by sto100jan »

Хайде да ти е честита новата придобивка !
Каква е лодката , какви пари и т.н.?
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Тест на новия бидон -езеро Вая

Post by rimohit »

здрасти бачо Стояне.Лодката е RTM Disco+.Много близак модел на твоята като дизайн но с малко по ниски бордове.Много се чудех Мидуей ли да вема или тази но в крайна сметка се спрях на тази заради по малкото коритце=като се напълни с вода в прибоя , по бъро изтичане :lol:
428см/65см/33см
носи 120 килца, тежи23.Цената доде къмто 1300- заради някои допълнения.Чистия вариант без преден люк беше 1260 някъде
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Тест на новия бидон -езеро Вая

Post by graf_bezuhoff »

Честита нова лодка!
Изглежда супер!
Дълго да пориш вълните с нея!
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Тест на новия бидон -езеро Вая

Post by rimohit »

Благодаря ти графе.Да ти се връща.
Ще посоча някои впечатления за лодката.Впечатленията не са ми много ясни поради силния вятър но все пак.
Според мен лодката е в пъти по бърза от предната ми.Разбира се и танцуването на нея е по голямо ( V-дъно срещу тримаран на старата) но и кефа е по голям.
Точно това което очаквах е.Невероятно бърз според мен.Много добър курс.Въпреки вятъра подържах добър курс .При положение , че нямам рул и ми беше сефте с компенсиращи загребвавния се справих.Е по едно време се превърнах в кануист но и вятъра не беше слаб. С това гребло екстра се гребеше по схема Image
"low angle"
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Тест на новия бидон -езеро Вая

Post by sto100jan »

Аха , и аз за пръв път лани преди Ардата се правих на кануист и голям уплах брах :shock: . Качвам се на наш'то келяво язовирче дето няма и 2 километра дължина да си пробвам дали каяка ще събере багажа за похода . И като влязох , и като започна една буря - в средата на язовирчето ме забрули един вятър право към стената , дето не мога да изляза . И така и аз само с едната лопата гребах 2-300 метра , ама много неприятно .Преди това се спусках сам по Струма след Кресна при доста висока вода , ама не ме беше толкова страх , колкото при кануисткото гребане .
Лодката ти е супер , има си и багажници , сега можеш да мислиш за походи , да се поомешаш с подобни - супер е .
Post Reply